چرا مردان طاس بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار مى‌گیرند؟

العربیه :تحقیقات جدید علوم پزشکی نشان داده که ویروس کرونا به دلیل عوامل مرتبط با میزان و سطح هورمون تستوسترون ممکن است در مردان طاس شیوع بیشتری داشته باشد.

وبسایت استرالیایی «9News» در یک گزارش علمی نوشت که تستوسترون هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون تولید می کند که مسئول طاسی در میان مردها است. طبق این گزارش همین هرمون می‌تواند یک فرد طاس را در معرض عفونت شدید اپیدمیک Covid-19 قرار دهد.
پروفسور سانجایا سینانایاکی متخصص بیماریهای عفونی، در این باره می‌گوید:«در رابطه با طاسی مطالعات در اسپانیا نشان می دهد که تعداد زیادی از افراد مبتلا به موارد شدید بیماری کووید-19 مردان طاس هستند».

پروفسور سینانایاکی گفت: «ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما یک دلیل بیولوژیکی برای آن وجود دارد ، زیرا مردان طاس دارای مقادیر زیادی دی هیدروتستوسترون هستند که به ویروس کرونا کمک می کند تا به راحتی وارد سلول‌ها شود».
بیماران سرطانی پروستات کمتر در معرض خیر ابتلا به کرونا هستند
یک پژوهش علمی در ایتالیا نشان داد مردان بستری در بخش سرطان پروستات که از داروهای ضد تستوسترون به عنوان درمانی برای سرطان پروستات استفاده می‌کردند چهار برابر کمتر در معرض ابتلا به بیماری کرونا بودند.

پروفسور سینانایاکی اظهار داشت البته علاوه بر این موارد برخی افراد با گروه‌های خونی خاص ممکن است هنگام ابتلا به بیماری Covid-19، در معرض خطر شدیدی قرار بگیرند.

او افزود: «به نظر می‌رسد افراد با گروه‌های خونی O در برابر Covid-19 مقاومت بیشتری نسبت افراد گروه خونی A دارند.
علائم جدید و شگفت‌آور بیماری کرونا
محققان علوم پزشکی و بیماری‌های همه‌گیر هر روز از شناسایی علائم جدیدی از بیماری کرونا از جمله درد پا و تغییر رنگ پوست خبر می‌دهند.
پروفسورسینانایاکی گفت: «از بین رفتن حس بویایی که بر اثر نفوذ ویروس کرونا بر سیستم تنفسی فوقانی حلق اتفاق می‌افتذ یمی از تاثیرات منفی این ویروس است».

این پرفسور افزود:«از بین رفتن حس بویایی به این دلیل است ویروس با ایجاد عفونت در بینی عصب مسئول حس بویایی را هدف قرار می دهد و توانایی تشخیص بو را از بین می‌برد».

اما در باره علائمی مانند درد پا یا تغییر رنگ پوست در برخی از بیمارانی که مراحل درمانی ضد Covid-19 را طی کردند، پروفسور سینانایاکی معتقد است که محتمل‌ترین علت این است که برخی از انواع آنتی بیوتیک‌ها عوارض جانبی دارند از جمله جمله اسهال یا تغییر رنگ پوست
+2
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.