کارخانه «آزمایش» طویله شد!

دیده بان ایران: علیرضا پاک فطرت در گفتگویی با اشاره به ظرفیت های راکد صنایع در کشور گفت: در حال حاضر در حوزه انتخابی بنده کارخانه آزمایش که عمری را به تولید یخچال سپری کرد، امروز تعطیل شده و به طویله گوسفندان مبدل شده است.

وی اظهار داشت: همچنین در حوزه انتخابیه بنده کارخانجات تولید تلفن و امور مخابراتی زیادی مشغول به فعالیت بودند که امروز تماما به تعطیلی کشیده شده‌اند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به چرایی تعطیلی کارخانه آزمایش و کارخانجات ساخت تلفن بیان داشت: یکی از دلایل عمده تعطیلی این کارخانجات مادر این است که دولتمردان اذعان داشتند که تولید داخل برایشان به صرفه نیست و باید از کشورهایی همچون چین واردات کنندکه نهایتاً جنس‌های چینی را وارد بازار کردند و عاقبت این کارخانجات هم به تعطیلی کشیده شدند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: همچنین کارخانجات مربوط به نساجی در حوزه انتخابیه بنده امروز تعطیل هستند و این مسئله هم به دلیل واردات پارچه از کشورهایی همچون ترکیه و چین رخ داده است با این حال امروز دیگر اسمی از شرکتهای نساجی شیراز شنیده نمی شود .

وی تاکید کرد: عمده دلایل این مشکلات این است که دولت از تولید حمایت نمی‌کند و بسیاری از سازمانها و ارگانها چوب لای چرخ تولید می گذارند.
+32
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اخوندها و اذناب ان میدانستند که ضمن اینکه دردسر تولید صد برابر واردات هست اما در واردات سودشان را هم به دلار میگیرند. یعنی همان 5 درصد پورسانتاژ که به دلار میگرفتند در بازار ازاد بیش از کل قیمت یخچال بود. بعد کالا را از اسکله هائی که سپاه دارد ووارد میکردند و در بازار ریالی هم چند برابر سود می بردند و البته کارخانه ی تولیدی داخلی و مصادره شده که نصف پرسنلش هم تحمیلی و مازاد بر احتیاج بود توان رقابت نداشت و اقازاده ها و سیاست های غلط خود دولت همه را ورشکسته کرد. روزی یک تولید کننده داخلی لیستی به من نشان داد که ما برای تولید یک محصول باید مازاد بر 70 جور عوارض و مالیات بدهیم که زیر میزی هایش هم جای خود دارد. همه چیز از تحریم های امریکا نیست و بالا کشیدن پول نفت توسط واردات این بلا را سر مملکت اورده است
  4
  46
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  تاریخ از انجا خنده دار میشه که معصوم ابتکار در شورش اسلامی ۵۷ از سفارت آمریکا بالا رفت ولی حالا پسرش که سیتیزن آمریکاست می‌تونه در انتخابات آمریکا رای بده
  1
  55
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  پس چلاقعلی رو بفرستین به کارخانه آزمایش!
  1
  48
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  چینی بنجول ارزونتر در میاد برای مردم فقیر.برای همین صنایع کوچیک تاب رقابت رو ندارن در برابر غول چین.تا فقیر هست چین هم هست فقرهم به کنترل موالید است باید بدست زن باشه، چون یه دید سنتی داریم ما که زن رو بشکل دستگاه فرزندآوری می بینیم. اگه کنترل موالید بدست زن باشه. صنایع کوچک مثل صنایع دستی هم باز زن، چندتا دونه بریزند کف هرروستائی با کمی اعتبار، محصول سبز میشه. این درهرجایی دربرابر چین جواب میده کنترل موالید بدست زن باضافه صنایع کوچک
  3
  2
  یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.