«قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش» در تهران تشکیل می‌شود

رادیو فردا :دادسرای عمومی و انقلاب تهران روز شنبه، دهم آبان ماه از تشکیل «قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش» در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایلنا و بر اساس اعلام روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، تصمیم تشکیل این قرارگاه «به دنبال گزارش‌های مردمی و ضابطین مبنی بر ایجاد ناامنی در برخی از نقاط شهر تهران توسط اراذل و اوباش» گرفته شده است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران هدف از تشکیل این قرارگاه را «تشدید اقدامات و برخورد علیه افرادی عنوان کرد که به گفته او، «با هنجارشکنی‌های خود باعث ایجاد احساس ناامنی در بین مردم شده‌اند».

علی القاصی مهر درباره سازوکار این قرارگاه، نحوه برخود ضابطین قضائی و حدود اختیارات آن‌ها توضیحی ارائه نداد و تنها بر اقدام سریع ضابطین برای انجام روند شناسایی و بازداشت کسانی که «هنجارشکن» خوانده می‌شوند، تاکید کرد.

تشکیل این قرارگاه به دنبال هشدار اخیر رئیس قوه قضاییه صورت گرفته است.

سیدابراهیم رئیسی، ۲۰ مهر ماه بر لزوم برخورد قاطع محاکم قضایی با «اشرار» تأکید کرده و گفته بود: «افراد شرور، سارقین حرفه‌ای و سابقه‌دار تحت هیچ شرایطی نباید از امتیازات و ارفاقات قانونی بهره‌مند شوند.»

روز سه‌شنبه ۱۵ مهر چند متهم به اقدامات «شرارت‌آمیز» از جمله موبایل‌قاپی، سوار بر وانت در منطقه مشیریه تهران گردانده شدند و نیروهای پلیس که شماری از آنها چهره خود را پوشانده بودند، یکی از آنها را در ملاء عام ضرب‌وشتم کردند، امری که اعتراض بسیاری از فعالان مدنی را به دنبال داشت که آن را «غیرانسانی» و مغایر با حقوق شهروندی توصیف کردند.

ابراهیم رئیسی نیز به این اقدام پلیس واکنش نشان داد و گفت که «تعرض به متهم ولو اوباش قطعا مجاز نیست»، اما چند روز بعد بر برخورد قاطع محاکم قضایی با «ناامن‌کنندگان جامعه» تاکید کرد.

آقای رئیسی در این باره گفته بود: «جای کسانی که می‌خواهند امنیت جامعه را مختل کنند در زندان است و مسئولان اجرایی و قضایی هرگز نباید اجازه دهند، احدی کوچه و خیابان را ناامن کند.
+15
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  اراذل و اوباش حاصل فقر فرهنگی و مالی هست پس این قرارگاه که میلیارها بودجه براش میزارید باید کارش جمع کردن دزدان اغازاده ها اختلاسگران و بچه بازا باشه نه چندتا بیکار بدبخت هر چند این هم یک کلک هست برای یه اختلاس دیگه. اگه واقعا میخواید خدمتی بکنید از مجلس و حوضه علمیه قم شروع کنید که منبع اراذل و اوباش هستند
  0
  16
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵
  ۴۴
  Yusof - کلن، آلمان
  در اصل پایگاه ثبت نام بسیج میخوان ایجاد کنند دارند نیرو جذب میکنند برای جلوگیری از انقلاب احتمالی که مردم رو سرکوب کنند
  1
  20
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  باید قرارگاه مقابله با آخوند تشکیل داد!
  1
  17
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
  ۵۳
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  مقر اصلی و فرماندهی این قرارگاه قطعاٌ بیت رهبریه و اراذل و اوباشه واقعی در آنجا و در مجلس و مساجد لانه کردن
  1
  3
  یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۷
  نظر شما چیست؟