وزیر مهاجرت کانادا می‌گوید در سه سال آینده به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اقامت دائم می‌دهد

مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت کانادابی بی سی :دولت کانادا اعلام کرده در سه سال آینده بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مهاجر می‌پذیرد. این رقم سالانه ۵۰ هزار نفر بیش از برنامه قبلی است.

مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت کانادا، روز گذشته در یک کنفرانس خبری در اوتاوا گفت که قرار است تا سه سال آینده بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر شامل کارگران ماهر، بستگان خانواده و متقاضیان پناهندگی پذیرفته شوند.

وزیر مهاجرت کانادا این را یک برنامه "بلندپروازانه" سه ساله مهاجرتی دولت لیبرال این کشور نامیده است.

بنا به این طرح، در سال آینده میلادی یعنی ۲۰۲۱ به ۴۰۱ هزار مهاجر، در سال ۲۰۲۱ به ۴۱۱ هزار و سال ۲۰۲۳ به ۴۲۱ هزار مهاجر اقامت دائم کانادا داده می‌شود.

پذیرش این تعداد مهاجر هر سال برابر با حدود یک درصد جمعیت ۳۷ میلیونی کانادا است.

در این برنامه به دلیل شیوع کرونا سالانه حدود ۵۰ هزار نفر به طرح قبلی افزوده شده است.

دولت لیبرال کانادا، سال گذشته وعده داده بود که بیش از یک میلیون مهاجر را در یک دوره سه ساله بپذیرد. اما محدودیت‌های ناشی از بحران کرونا و سفر روند کار را کند کرده است.
آقای مندیچینو گفت که دولت کانادا همچنان متعهد به استقبال از افراد تازه وارد برای حفظ اقتصاد کانادا است: "به زبان ساده، ما به کارگران بیشتری احتیاج داریم و مهاجرت راهی برای رسیدن به آن است."

او گفت: "با داشتن تقریبا ۶۰ درصد از کل پذیرفته‌شدگان در بخش اقتصادی، برنامه ما همچنان بر رشد اقتصادی کانادا متمرکز خواهد بود."

در حالی‌که آمریکا همسایه بزرگ کانادا محدودیت‌های کم‌سابقه‌ای را بر ورود و پذیرش مهاجران به این کشور وضع کرده است، این اقدام کانادا "پیشروانه" پنداشته می‌شود.

بنا به این طرح مهاجران پذیرفته شده در سال آینده شامل ۲۳۲ هزار مهاجر در بخش اقتصادی، بیش از ۱۰۰ هزار نفر به دلیل وابستگی فامیلی و بیش از ۶۰ هزار نفر در بخش پناهندگی و پذیرش انساندوستانه خواهد بود.

راکل دانچو، منتقد محافظه کار، این اعداد را "خیالی" خواند و گفت که با وجود محدودیت‌های مرزی و تعطیلی سفارتخانه‌ها و دفاتر در سراسر جهان، دولت آمادگی آوردن این شمار افراد را ندارد.
+3
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  آی کیو بالاتر از مموتی : وقتی فرودگاهها بسته هست چطوری برند اونجا؟
  6
  4
  یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.