نزدیکی یک شهاب‌سنگ بزرگ به زمین در روز هالووین؛ ناسا می‌گوید خطری ندارد

نزدیکی یک شهاب‌سنگ بزرگ به زمینصدای آمریکا :سازمان ملی فضایی ‌و هوانوردی آمریکا یا «ناسا» از نزدیکی یک شهاب‌سنگ بزرگ به زمین در روز هالووین خبر داد.

به گزارش تارنمای شبکه خبری «فاکس»، این شهاب‌سنگ که تقریبأ به اندازه یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ است، شنبه ۳۱ اکتبر در ساعت ۲:۲۴ دقیقه بامداد به وقت شرق آمریکا به نزدیک‌ترین فاصله خود به مدار زمین می‌رسد.

به گفته «مرکز پژوهش‌های اجرام آسمانی نزدیک زمین» یا «سی‌ان‌ایی‌او‌اس»، این شهاب‌سنگ «۲۰۲۰ یو‌اکس۳» (به انگلیسی: UX) نام دارد و قطر تقریبی آن بین ۸۸ تا ۱۹۶ فیت ( ۲۶ تا ۵۹ متر) است. طول بال‌های بوئینگ ۷۴۷ حدود ۲۲۵ فیت (۶۸ متر) است و شهاب‌سنگ مذکور تقریبأ اندازه این هواپیما است.

«۲۰۲۰ یو‌اکس۳» با سرعتی حدود ۳۶ هزار مایل در ساعت (نزدیک به ۵۸ هزار کیلومتر در ساعت) از فاصله ۳.۲ میلیون مایلی زمین (بیش از ۵ میلیون کیلومتری) زمین عبور خواهد کرد که جرم آسمانی نزدیک ولی بی‌خطری محسوب می‌شود.

این شهاب‌سنگ یکی از صدها اجرام آسمانی بزرگ و کوچکی است که در طول سال‌ها از اطراف کره زمین عبور می‌کنند و در برخی موارد تعدادی از آنها وارد جو‌‌زمین می‌شوند.
اجرام آسمانی اطراف کره زمینسازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا توسط کنگره ایالات متحده موظف شده است تا شهاب‌سنگ‌های نزدیک به کره زمین را که بزرگتر از ۱۴۰ متر هستند، و خطرناک محسوب می‌شوند، شناسایی کند، و تمامی شهاب‌سنگ‌ها را در هر اندازه‌ای که هستند، گزارش دهد.

ناسا، شهاب‌سنگ‌هایی با واحد نجومی پنج صدم که قطری بیش از ۴۶۰ فوت (۱۴۰ متر) دارند را اجرام آسمانی بلقوه خطرناک معرفی کرده است.

گفته می‌شود بیش از ۱۸ هزار اجرام آسمانی در اطراف زمین وجود دارند که در فواصل زمانی مختلف، در مدار حرکتی خود به این کره نزدیک می‌شوند.

ناسا در سال ۲۰۱۸ از طرح ۲۰ صفحه‌ای رونمایی کرد که شامل جزئیاتی از مراحل آمادگی ایالات متحده برای مقابله با خطرات احتمالی اجرام آسمانی است که از فاصله ۳۰ میلیون مایلی (۴۸ میلیون کیلومتری) کره زمین عبور می‌کنند.

اخیرأ نتایج یک نظرسنجی نشان داد که آمریکاییان، برای ایجاد یک برنامه فضایی متمرکز بر خطرات احتمالی اجرام آسمانی، بیش از اعزام فضانورد به کره ماه یا مریخ اهمیت بیشتری قائل هستند.

سازمان هوانوردی و فضایی آمریکا چندی پیش اعلام کرده بود که شهاب‌سنگ دیگری به نام «۲۰۱۸ وی‌پی۱» ( به انگلیسی: VP) یک روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، یعنی دوم نوامبر از کنار زمین عبور می‌کند.
شهاب‌سنگ ۲۰۱۸ وی‌پی۱این شهاب‌سنگ به دلیل حجم کوچک خود، جرم آسمانی خطرناکی محسوب نمی‌شود و حتی در صورت ورود به جو زمین، مشکلی برای این کره ایجاد نخواهد کرد.جیم برنستاین مدیر ناسا در آوریل سال ۲۰۱۹ با اشاره به جدی بودن احتمال برخورد شهاب‌سنگ‌ها به زمین، آن را بزرگ‌ترین خطری دانست که کره زمین را تهدید می‌کند.
+12
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  دعا می‌کنیم که بخوره به بیت رهبری!
  1
  10
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  سوره مبارکه صافات آیات 6 تا 10: ما آسمان دنیا را با ستارگان آراستیم تا آن را از هر شیطان خبیثی حفظ کنیم. آنها نمی توانند به سخنان ملائکه عالم گوش دهند و اگر بخواهند با نفوذ درآسمان استراق سمع کنند از هر سو هدف قرار می گیرند » شیاطین به شدت به عقب رانده می شوند و مجازات همیشگی برای آنان است . اگر یکی از آنها لحظه ای برای استراق سمع وارد بر آسمان بالا شود که در این صورت شهاب سنگی او را از آنجا دور می نماید.
  2
  1
  یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. یکی نیست بپرسه مردک چرا شیاطین رو خلق کردی که بعدا گرفتار دردسر بشی.
  1
  3
  یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. شیطان در خلقت اولیه همانند جنیان و انسان برای عبادت و رسیدن به رحمت الهی خلق شده است. اما بعد از دور شدن از رحمت الهی، مظهر گمراهی و ضلالت برای انسان‏ها شده است.
  1
  1
  یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. خداوند عالم و دانا به همه چیز، قبل از خلق کردن شیطان واقف نبود که روزی او گمراه خواهد شد و از رحمت الهی دوری خواهد جست؟ یا اینکه پروردگار آسمانها و زمین کک به تنبانش افتاده بود که بازی در آورد و خود را سرگرم کند؟
  1
  1
  یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. چون بصورت فلسفی مطرح کردید، همانگونه پاسخ میدهم. جواب بسیار ساده است. خداوند خالق جهان هستی است و اینطور خواسته است. همانطور که سازنده برج پیزا طراحیش رو کج درآورد نه راست.
  0
  0
  دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.