کارگر اخراجی معدن در رودبار خود را به آتش کشید

العربیه :صابر بهبودی، کارگر 32 ساله اهل توابع شهرستان رودبار به دلیل اخراج از کار، در مقابل یکی از معادن ماسه این شهرستان اقدام به خودسوزی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، این کارگر دچار سوختگی 90 درصدی شده و اکنون در بیمارستان بستری است.

فرماندار رودبار او را «بی‌نظم» و «دارای سابقه درگیری فیزیکی» و صدا و سیمای استان گیلاناین کارگر «معتاد» خواند. رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودبار هم گفت که او «کارگر روزمزد» بوده و با اینکه از کار اخراج شده بود ولی از «حقوق شهروندی برخوردار» بوده است.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد حیدری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودبار گفت: «بنا به ادعای مدیران این شرکت، این فرد به صورت روزمزد تا هشت ماه پیش در قسمت ساختمانی فعالیت موقت داشت و با اتمام کار نیز همکاری وی با این شرکت قطع شد و تا قبل از خودسوزی هیچ شکایتی از سوی وی به اداره کار داده نشده بود».

یک منبع مطلع در گفت‌وگو با هرانا هویت این جوان را «صابر بهبودی» 32 ساله اهل روستای گنجه شهرستان رودبار عنوان کرد و گفت: «آقای بهبودی به دلیل اخراج از معدن شباب و در اعتراض به 4 ماه بیکاری خودسوزی کرد. بالای 90 درصد دچار سوختگی شده و وضیت وخیمی دارد».

در پی بازتاب‌های گسترده خودسوزی این کارگر جوان در شبکه‌های اجتماعی، صدا و سیمای استان گیلان در این باره گفت که «شنیده شده این جوان که اعتیاد به موادمخدر داشته به دلیل مشکلات مربوط به اشتغال خودسوزی کرده است» و هوشنگ عباسقلی‌زاده، فرماندار رودبار، این کارگر جوان را متهم کرد که «علاوه بر داشتن بی‌نظمی، سابقه درگیری فیزیکی با کارگران دیگر هم داشته است و با توجه به اتمام کار، عذر او را خواسته بودند»
+26
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kasa-123 - وین، اتریش
  متاسفانه روز به روز هم بدتر و بدتر خواهد شد.تا زمانی که ملت بیدار نشن و موجودی به نام آخوندک رو به زباله دانی ندازن.وضع مردوم و آینده مردوم همین میباشد.
  2
  14
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  چرا خودت را؟ آخوند محل را به آتش میکشیدی.
  2
  19
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  malek khorshid - روتردام، هلند
  عزیزان من چرا خودکشی اخه. حداقل یه چند تا بیشرف و اخوند و سپاهی هم با خودتون ببرید. اسمتون هم بعنوان قهرمان در تاریخ ثبت خواهد شد. تنها هم نیستید تا بهشت.🙂
  1
  7
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  خیلی از مردم احساسی تصمیم میگیرند.
  0
  4
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.