پمپئو: خامنه‌ای به طرز شرم‌آوری هولوکاست را انکار می‌‌کند؛کوروش کبیر ۲۵۰۰ سال پیش از یهودیان دفاع کرد

مایک پمپئوصدای آمریکا :وزیر خارجه ایالات متحده روز جمعه ۹ آبان با اشاره به روز بزرگداشت کوروش کبیر و مدارای آن پادشاه ایران باستان با ملل و اقوام مختلف، گفت که امروز رهبر جمهوری اسلامی اقلیت‌های مذهبی را سرکوب و مخالفان را اعدام می‌کند.

مایک پمپئو در توئیتر خود نوشت: «کوروش کبیر ۲۵۰۰ سال پیش از یهودیان در برابر آزار و اذیت دفاع کرد. اکنون خامنه‌ای یک بار دیگر به طرز شرم‌آوری در حساب سانسور نشده خود در توئیتر هولوکاست را رد می‌کند.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اضافه کرد که رهبر جمهوری اسلامی همزمان «اقلیت‌های مذهبی را به زندان می‌اندازد، منتقدان و مخالفان را اعدام می‌کند، و یک ظلمت دیجیتال بر ایران حاکم کرده است.» اشاره آقای پمپئو ظاهرا به محدودیت‌های رژیم بر دسترسی مردم ایران به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر و فیسبوک است. در شرایطی که دسترسی به بسیاری از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای مردم ایران ممنوع است، خامنه‌ای و سایر مقامات رژیم جمهوری اسلامی از آنها استفاده می‌کنند.

مردم در ایران روز هفتم آبان ماه را به عنوان روز بزرگداشت کوروش کبیر جشن می‌گیرند. اما حکومت جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر مانع برگزاری این جشن و حضور مردم در پاسارگاد، آرامگاه کوروش کبیر، شده است.

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، نیز روز چهارشنبه در یک پیام ویدئویی این روز را به مردم ایران تبریک گفت و با اشاره به تداوم نقض حقوق بشر، یادآور شد رژیم ایران با میراث کوروش در تناقض است
+64
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران
  من رفتم تو‌حیاب تویتری پومپئو و براش نوشتم که کوروش با ملتها دیگر عادل بود ولی شما مردم ایران را تحریم کردید نه دولت ایران را که همچنان آقازاده ها و بچه سران کشور در آمریکا و کانادا و دیگر کشورها آزادانه زندگی می کنند بخاطر پولهای هنگفتی که به اقتصاد کشورهای شما تزریق کرده آمد و تحریم های شما فقط شامل حال مردم ایران میشه که حتی می توانند زندگی خودشان را اداره کنند . جوابی تا الان دریافت نکردم و مطمئن هستم جوابی هرگز دریافت نمی کنم ، بچه که نیستیم. ولی گور پدرشون چون تا وقتی که رژیم ضد بشری خمینی هندی زاده باجش را به آمریکا و انگلیس و چین و روسیه می ده حالا حالاهاسر قدرت هستند. اینها جنگ زرگری است و پشت پرده دستشان در دیت همدیگر است. مردم هستند که ضررش را می دهند نه سران رژیم. سران رژیم زرای چک آپ حتی به اسراییل هم می روند. خر ملتند و خر سوار سران رژیم
  9
  12
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  خامنه ای شکر خورد با تو! مردک، الان وقت هولوکاست و کوروش و شاخ و شانه کشیدن تاریخیه؟ فکر ملت بدبخت ایران رو بکنید که به دلیل مسخره بازی های شما به استخوان خورد افتادن!
  10
  15
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  خامنه ای خودشو سید و نواده اماما میدونه پس با همه غیر خودش دشمنه. کوروش هم چون نواده یهودیا بود از یهودیا دفاع کرد. متافانه همه فقط از تیر طایفه خودشون دفاع میکنن.
  19
  4
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  سلام جیگر این بار خوشم اومد ازت کمی به تاریخ ما نظر انداختی
  10
  1
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  شیاد . با همین حرافیهای تو خالی میخواد رای ایرانی- آمریکایی های عامی و بی سواد رااز خود کند . اینها با همین شیادی اکثریت رای عوام ملتهای کوبا , ونزولا و کره شمالی از خود کردند ولی از ان طرف با سیاستهای ضد غیر سفید پوست و ضد مهاجر ترامپ صدها هزار نفر از همین ملتها را یا اخراج کرند یا به زندان انداختند
  3
  4
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::Sepas - تهران، ایران::]. خوب اینهم یکی از اون عوام که این حرافی ها را براشون میکنه وخوششون میاد . خوشش آمده که از کوروش کبیر حرف میزنه ولی از ان طرف میلیاردها دلار پول ملت ایران را در امریکا از ان خود میکند . به هر امریکایی که ادعای خسارت از ایران کند میلیون و میلیون ها دلار از پول این ملت جاهل مثل تو میدند. خوشهال باش که از کوروش کبیرت گفت
  4
  2
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تو هم از تیر و طایفه خودت دفاع میکنی.چنگیز و تیمور و بقیه شل و پل های متجاوز تاریخ زرد پوستان!(البته کورش ایرانی بود فک نکن هرکی خدمت میکنی به دیگری حتما باید هم نژادش باشه!همه مث ترکان عثمانی نزادپرست نیستن)
  2
  8
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.