اینستاگرام بار دیگر حساب کاربری علی خامنه‌ای را بست

یورونیوز :شبکه اجتماعی اینستاگرام بار دیگر حساب کاربری علی خامنه‌ای، رهبر ایران را بست. در اقدام جدید این شبکه هم‌رسان، حساب کاربریِ «فرانسوی‌زبان» او بسته شده است.

اینستاگرام پیش از این در ماه ژانویه سال جاری میلادی نیز حساب کاربری «انگلیسی‌زبان» علی خامنه‌ای را بسته بود.

علت مسدود شدن دوباره حساب او، آن است که در پی سربریده شدن یک معلم فرانسوی توسط یک اسلامگرای افراطی به دلیل نشان دادن کاریکاتورهایی از محمد، پیامبر مسلمانان در کلاس و حمایت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از این اقدام معلم، علی خامنه‌ای به انتقاد شدید از سیاست دولتمردان فرانسه پرداخت و در پیامی در حساب فرانسه‌زبان خود در شبکه‌های اجتماعی، خطاب به جوانان فرانسه نوشت که «از رئیس جمهور خود بپرسید چرا از توهین به پیامبر خدا حمایت می‌کند و آن را آزادی بیان می‌شمارد اما در مقابل تردید در هولوکاست را جرم می‌داند و افرادی که در این باره سخن می‎گویند را به زندان می‌اندازد؟»

با وجود بسته شدن این حساب، پایگاه اطلاع رسانی آقای خامنه‌ای روز جمعه حساب جدیدی را بار دیگر به نام او در اینستاگرام برای مخاطبان فرانسوی‌زبان ساخت و پیام او به جوانان فرانسه را دوباره در این حساب منتشر کرد.
حساب کاربری جدیدعلی خامنه‌ایعلی خامنه‌ای این پیام را در دیگر صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی از جمله در توییتر نیز منتشر کرده که همچنان قابل رؤیت است.

توییتر دو روز پیش از این، در پاسخ به انتقادات به این شبکه اجتماعی در عدم حذف پیام‌های علی خامنه‌ای درباره هولوکاست یا حتی عدم برچسب زدن آنها (مانند آنچه در قبال پیام‌های توییتری دونالد ترامپ دیده شده) پاسخ داد که سیاست‌های این شبکه اجتماعی برای حذف یا برچست زدن به پیام‌ها روشن است.

از جمله اینکه پیامی از سوی این شبکه به عنوان «اطلاعات نادرست» برچسب زده می‌شود که یا مطالب آن نوعی «دستکاری» در اطلاعات منتشر شده از سوی رسانه‌ها بویژه در موضوعات مرتبط با سلامت و کووید۱۹ باشد، یا مطالبی با هدف دخالت در انتخابات و اعمال فشار بر رای دهندگان.

این شبکه اجتماعی همچنین اعلام کرد که پیام‌های توییتری خامنه‌ای درباره هولوکاست (و نه پیام‌هایی که او اسرائیل را تهدید می‌کند)، از آن رو حذف نشده که اگرچه انکار هولوکاست در برخی کشورها از جمله آلمان و اتریش و استرالیا جرم است اما در ایالات متحده آمریکا جرم محسوب نمی‌شود.
+125
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  ایستاگرام که هیچ. تا عمر ننگین خودش و دین ایران برباد دهنده اش به انتها نرسد ایران به ارامش نخواهد رسید.
  4
  93
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  دقیقا بمانند موش کور هر روزنه ای که بسته بشه سوراخ دیگری پیدا میکند چاره اش مرگ موش است .
  4
  95
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  گور بابای رهبر سرخر
  4
  33
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فضول بک - سوئد، سوئد
  [::Rosha50 - لانسینگ، انگلستان::]. سود - منفعت موش چپیست? گذشته از این که این موجود در ازمایشگاه انسان مدت زیادی به انوان"موش ازمایشگاه" در خدمت بشریت است موش ها می توانند در کشف مین ها کار گذاشته شوند ومی توانند بیماری مثل سل را شناسایی کنند.انتقال بیماری سل توسط قطرکهای تنفسی از فرد بیمار به افراد سالم درست مثل بیماری کرونا می‌باشد. حال شما بفرماید مزیت - فایده اخوند چپیست.
  2
  21
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  بادبادک - زوریخ، سوییس
  دقت کردید دنیا جهان بخت ۱۰ میلیون فالور داره رهبر مسلمین جهان ۳ میلیون! یعنی‌ دنیا جهان بخت فکر کنم گزینه منأسب تری برا رهبری باشه.
  2
  3
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  [::فضول بک - سوئد، سوئد::]. دوست گرامی شما سئوالی کردید که جوابش برای عموم روشن است ولی چون سئوال نمودید من نظرم را اعلام مینمایم . آخوند هیچ مزیت یا فایده ای ندارد حتی از کرونا هم خطر ناک تر میباشد و بمانند علف هرز روزانه تولید میشود .البته خواهی گفت علف هرز هم منافعی دارد حد اقل تعدادی از حیوانات را سیر میکند .و تا زمانیکه مذهب موجود است آخوند هم خواهد بود
  1
  2
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  گور باباشون هردو پشت و روی یه سکه اند
  1
  0
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.