محسن رضایی: آمریکا در حال فروپاشی است و ما باید جای او را پر کنیم

به گزارش شفقنا به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی در همایش بین‌المللی افول آمریکا، روند گذشته و تحولات آینده که در سفارت سابق آمریکا برگزار شد، گفت: بحران سیاسی درون آمریکا و فرانسه، حکایت از نوعی بحران فلسفی وارزشی در غرب دارد. جنبش‌های گوناگون و شنیدن صدای جدایی طلبی در آمریکا و طرح متلاشی شدن ایالات متحده نشان از بحرانی بزرگ دارد. فروپاشی فلسفی برای اداره جهان عامل سقوط آمریکا بوده و ارزش آزادی بدون عدالت در غرب با شکست مواجه شده است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه ایران گفت: نگاه به وضعیت کنونی اقتصاد ایران نشان می‌دهد که افکار آمریکایی و تحریم آمریکایی مانند دو لبه قیچی عمل می‌کند. به دلیل رویکرد غلط برخی دولت مردان، دراداره اقتصاد و تحریم‌ها معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده و باید نگاه جدیدی برای اداره اقتصاد پیدا کنیم و از بت بزرگ غرب الگو برداری نکنیم. وقتی نظام‌های اقتصادی غربی در حال فروپاشی هستند جای تعجب است که از این نظام‌ها در کشور ما الگو برداری شود.

رضایی تصریح کرد: اگر ما بخواهیم در برابر این افول آمریکا جهش پیدا کنیم باید در همه زمینه‌ها قوی بشویم. نباید تنها از فروپاشی آمریکا خوشحال بشویم، ولی به قوی شدن خودمان نیاندیشیم. این برای ما کافی نیست. قدرت علمی و فناورانه خود را باید در منطقه جایگزین کنیم و رویکرد‌ها و نظریاتی را جایگزین اداره اقتصاد کنیم که از دل انقلاب و اسلام برخیزد. اگر صرفا نظاره گر افول آمریکا باشیم و کشور‌ها و تمدن‌های دیگر جای افول آمریکا را پر کنند، ما تنها تماشاچی این تحولات خواهیم بود. ما باید از این فرصت استفاده کنیم و بدون بهره بردن از تحول علمی و فناوری‌های جدید امکان پذیر نیست.
+5
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  کار اینا از مواد صنعتی گذشته فکر کنم مواد رادیو اکتیو تزریق میکنن اینطوری در ماورا سیر میکنن. فکر کن همچین جونورایی در دوران اوایل جوانی جبهه های جنگ و جون میلیونها ایرانی دستشون بوده و اینگونه بود که یه جنگ درپیت نزدیک 1میلیون جوون ایرانی پرپر شد. سوسک پلید.
  3
  55
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  این دیوونه رو بگیره ببره ببندید به امام زاده شفا بده خدا اینو
  2
  47
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
  ۵۱
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  اونهایی که حالشون خیلی بدتر از ای بزرگوار بوده هم خوب شدن. امیدواریم این آقا هم به قول خودشون به حول قوه الهی خوب بشه.
  3
  28
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  اگر قمار باز نگه به،،،،،میترکه،پفیوز،قاتل پسرت برای قدرت،نه برای عقاید،بلکه پول و قدرت وگر نه هیچ یک از شماها عقیده‌ای به مذهب ندرید بلکه مزدور پوتین و چین هستید،و همگان میدانند،حتا طرف دارن بی‌ سوادتان.
  1
  35
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  یک چیزی را باید اعتراف کرد. از خالی‌ بندی در دنیا نظیر ندارند، گوبلز وزیر تبلیغات هیتلر در مقابل این‌ها لنگ می‌‌اندازد.
  2
  34
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا

  با کدام عقل ومنطق میخواهید جای امریکا را پر کنید شما از پس دزدیها و جمعت 80ملیونی بر نمی آیید این گ..ه خوریها به شما نیامده شما کلاه خودتون سفت کنید بر سرتان که باد خشم ملت مظلوم ایران نبرتش با اون رهبر چلمک متوهم که توهمش به شما هم سرایت کرده.
  1
  33
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
  ۴۹
  akhoond shepeshoo - ورونا، ایتالیا

  آره , مثل کربلای 4 :)
  1
  36
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  آ محسن با چی جای امریکا را پر میکنید با بسیجی های بی مختان؟ آ محسن به جان عمه ات قسم تو دیگر خیلی عوضی هستید حرفهای میزنید که هیچ احمقی تا به حال نزده ! آ محسن میشه یک مدت خفه قان بگیری و هیچ پرت و پلای نگوید؟
  1
  28
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
  ۳۶
  babak.ae - تهران، ایران

  مش محسن، شبها شام نخور. یه دمنوش گیاهی خوبه تا خواب بهتر داشته باشی و طی روز کمتر هزیون بگی.
  1
  34
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  از قیافه های این اراذل اوباش میتوان مثل لولو خور خوره برای کودکان بسیار بازیگوش و حرف نشنو استفاده کرد.
  2
  31
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  تو وتمام اراذل اوباش رژیم بهتر است بجای پاچه گرفتن کشورها. گور های کنده شده را پر کنید.
  2
  22
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
  ۶۰
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  شتر در خواب بیند پنبه دانه کهی طوسی پرورش دهد کهی رضایی بی کله . خوب راست میگه اکر عاقل باشند از سیستم و روش ایران همه ممالک میتوانند برای بدبختی و فلاکت پیروی کنند .
  2
  20
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  محسن رضایی: آمریکا در حال فروپاشی است و ما باید جای او را پر کنیم: البته منظورش از ما، همان مای بیگلی بیگلی است یعنی اونو اون گوریل ۱۵ متری.بگو بدبخت تو اگر عرضه داشتی کمبود پوشاک را توی تویله خودت حل و فصل کنی،اجازه از این علط خوردنهای زیادی را داری.
  1
  13
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
  نظر شما چیست؟