«تلاش هکرهای ایرانی» برای نفوذ به ایمیل چهره‌های مطرح کنفرانس‌های بین‌المللی

رادیو فردا :شرکت آمریکایی مایکروسافت روز چهارشنبه گفت که هکرهای ایرانی با جعل عنوان برگزار کنندگان کنفرانس‌های امنیتی بین‌المللی در آلمان و عربستان کوشیده‌اند به ایمیل «افراد سرشناس» نفوذ کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید، مایکروسافت تلاش‌های یک گروه هکری موسوم به «فسفر» را برای فریب مقامات سابق دولتی، کارشناسان سیاسی و دانشگاهیان کشف کرده است.

مایکروسافت می‌گوید هکرهای ایرانی برای بیش از ۱۰۰ تن از شخصیت‌ها و کارشناسان ایمیل‌های جعلی به همراه دعوتنامه جهت شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان و نشست گروه ۲۰ در عربستان فرستادند.

کنفرانس امنیتی مونیخ در ماه فوریه برگزار می‌شود و نشست گروه ۲۰ عربستان نیز در اواخر هفته جاری به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

تام برت، رئیس امنیتی مایکروسافت، در بیانیه‌ای گفته است، معتقدیم که فسفر با هدف جمع آوری اطلاعات این حملات سایبری را طراحی کرده است.

تام برت اضافه کرده است: هکرها موفق شدند در این حملات به ایمیل‌های شماری از جمله سفرای سابق و دیگر کارشناسان ارشد سیاسی که در تدوین خط مشی جهانی و سیاست خارجی در کشورهای مربوطه نقش دارند، نفوذ کنند.

با این حال، مایکروسافت ملیت کسانی که هدف این حملات سایبری قرار گرفته‌اند را مشخص نکرده است.

مایکروسافت در همین حال تاکید کرده است که این حملات سایبری ارتباطی با انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ندارد.

آسوشیتدپرس می‌گوید، این شرکت آمریکایی گروه هکری «فسفر» را یک گروه ایرانی عنوان کرده است و به طور روشن از ارتباط این گروه با حکومت ایران صحبت نکرده است.

گروه فسفر همچنین با نام‌های ای‌پی‌تی ۳۵ یا «بچه‌گربه‌های دلربا» نیز شهرت دارد.

مایکروسافت سال گذشته اعلام کرده بود که این گروه هکری را از سال ۲۰۱۳ میلادی زیر نظر دارد و این گروه در تلاش بوده که اطلاعات حساسی را در ارتباط با فعالان مدنی، روزنامه‌نگاران و دیگر گروه‌ها در خاورمیانه سرقت کند
+15
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.