اظهارات جدید محمود احمدی‌نژاد درباره کوروش + ویدیو

فرارو : محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق با انتشار ویدئویی در فضای مجازی به بررسی زندگی کوروش کبیر پرداخت.
محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق با انتشار ویدئویی در فضای مجازی (کانال تلگرامی دولت بهار) به مناسبت هفتم آبان ماه زادروز کوروش هخامنشی، اظهار کرد: من معتقد هستم که در هر شرایط و در هر حادثه‌ای و به هر مناسبتی، باید از ایران و ملت ایران صحبت کنیم. ملتی بزرگ، تمدن ساز و فرهنگ آفرین. ملتی که در طول تاریخ چند هزار ساله خودش، همواره موحد، کمال جو، عدالت طلب، آزادی خواه و صلح طلب بوده است. ملتی که نگاه جهانی داشته، همیشه همه خوبی‌ها را برای همه می‌خواسته و بدی‌ها را برای هیچکس. با غم ملت‌ها غمخواری می‌کرده و در شادی ملت‌ها شریک بوده. همیشه به دنبال سعادت و کمال جامعه بشری بوده است.وی افزود: در دامان ملت ما، انسان‌های بزرگ و شخصیت‌های عظیمی پرورش پیدا کرده اند. دانشمندان، هنرمندان، فن آوران، سیاستمداران، اهل اندیشه، عارفان و شعرا. تاریخ ایران سرشار از رویش‌های فراوان، در خدمت کمال، فرهنگ، تمدن و ساختن زندگی سعادتمند برای جامعه بشری است.

رئیس دولت نهم و دهم گفت: دشمنان ملت ما همواره در طول تاریخ به دنبال تسلط بر ملت ما بودند و البته همیشه شکست می‌خوردند. صد‌ها بار ایران مورد هجوم قرار گرفت، اما بواسطه ریشه‌های مستحکم اعتقادی و فرهنگی این ملت در طول تاریخ، ملت ما ماندگار شد و دشمنان دفن شدند و اثری از آنان باقی نماند.

وی تأکید کرد: فرهنگ ما در طول تاریخ، یک فرهنگ توحیدی، انسانی و جهانی بوده است. ملت ایران همواره با آغوشی باز از پیامبران الهی استقبال می‌کردند و هر اندیشه عدالتخواهانه، آزادی طلب و متعالی در دنیا ظهور و بروز کرده از بهترین محله‌های جذب و پرورش و صیانت از او، ایران و ایرانی‌ها بوده اند.

احمدی نژاد اظهار داشت: فرهنگ ما یک فرهنگ جهانی است، فرهنگ دوستی و مهربانی و فرهنگ کرامت انسانی است. در هر نقطه‌ای از جهان عرضه بشود مورد استقبال قرار می‌گیرد. این فرهنگ یک سرمایه عظیم جامعه بشری است. اصلا جهان را بدون فرهنگ متعالی نمی‌شود درست اداره کرد، این لازمه و بستر حرکت بشریت و مدیریت جهان است.

وی تأکید کرد: تنها کشوری هستیم که سابقه طولانی در مدیریت جهان را داریم. ۸۰۰۰-۷۰۰۰ سال تمدن داریم. شخصیت‌های بزرگی داریم. یکی از شخصیت‌های بزرگی که در دامان ملت ایران پرورش پیدا کرد، کوروش بزرگ است. وقتی ماد‌ها به انحراف و فساد گراییدند، یک جوان پاک برای اصلاح امور قیام کرد. ایستاد و نظر ملت را حاکم کرد و به دنبال عدالت، آزادی، صلح و امنیت برای همه بود. ده‌ها ملت زیر پرچم ایران آن زمان، در صلح و صفا و برادری زندگی می‌کردند.

احمدی نژاد یادآور شد: ۲۵۰۰ سال قبل یک فرمانروای بزرگ که بخش عظیمی از جهان را تحت مدیریت خودش داشت در اوج قدرت، فرمان صادر می‌کند. این افتخار بشریت است. می‌گوید آزادی برای همه، آزادی اندیشه برای همه، برده داری ممنوع، در سرزمین بزرگ ایران هیچکس حق استثمار ندارد، حق بیگاری ندارد، کسی حق ندارد بدون اجازه وارد خانه کسی بشود، کسی حق خونریزی ندارد، حق تحکم و برتری جویی ندارد.

وی گفت: او می‌رود تنها قوم موحدی که در آن زمان پیرو پیامبر اولوالعزم بودند و تحت سیطره یک حاکم فاسد بودند را بدون خونریزی و با تدبیر، اندیشه و مدیریت نجات می‌دهد و همه را آزاد می‌کند. او به همگان آزادی بیان و اندیشه می‌دهد، آزادی نوع شغل می‌دهد و این، افتخار همه بشریت است.

احمدی نژاد با تمجید از جایگاه تاریخی کوروش هخامنشی اظهار داشت: البته ملت ایران در دامان پر مهر خودش از این گوهر‌های ناب فراوان دارد، اما کوروش یک شخصیت جهانی است. بسیاری از علمای ما معتقدند که او ذوالقرنین است. بسیاری معتقدند که او پیغمبر است. من این‌ها را نمی‌گویم. من می‌گویم یک انسان بزرگ بود که از انسانیت خودش بخوبی استفاده کرد. انسانیت خودش را خوب شناخت و این انسانیت و توانی را که خدا در اختیارش قرار داده بود در خدمت به جامعه بشری بکار گرفت. معنایش این نیست که او ضعفی نداشت، او یک نمونه مدیریت متعالی را به نمایش گذاشت و من مطمئن هستم که ملت ایران همچنان در خدمت آزادی، عدالت، کرامت، توحید، صلح و امنیت و سعادت جامعه بشری خواهد بود و خوش خواهد درخشید.

وی تأکید کرد: یاد کوروش و همه کسانی که در راه سعادت بشر تلاش کردند را گرامی می‌داریم. درست است که او ایرانی بود، اما یک شخصیت جهانی است. همه شخصیت‌های بزرگ بالاخره در یک جایی متولد می‌شوند، اما هر ملت و گروهی در دنیا وقتی به آن‌ها نگاه می‌کند، خودش و آمال و آرزوهایش را در آن می‌بیند و با او احساس یگانگی و آشنایی دارد. به همین دلیل یک شخصیت، جهانی و تاریخی می‌شود. به همین دلیل است که بخصوص ما ایرانی‌ها شخصیت‌های بزرگی داریم که جهانی هستند.

احمدی نژاد در پایان با یادآوری دوران ریاست جمهوری خود ابراز داشت: دولت نهم و دهم، قدر فرهنگ و شخصیت‌های ایران زمین را خوب دانستند. ما تقریبا برای قریب به اتفاق شخصیت‌های برجسته تاریخی، در حد توانمان بزرگداشت گذاشتیم و تجلیل کردیم. یکی از آن‌ها آوردن منشور کوروش به ایران بود. آن یک اثر تاریخی است که متاسفانه در اختیار دیگران است. با رایزنی‌ها و تلاش‌های فراوان آوردیم و مردم آن را از نزدیک دیدند.
+5
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  سویچ کرده از مذهبی واما زمانی به ملی گرایی بی پدر حتما رهبر ..... کرده تا مردم خام این شیطان بشوند تا بلکه آتش خشم مردم بیاید بائین شتر(رهبر مستانه) در خواب بیند احمدی نژاد برای آرام کردن مردم.
  2
  18
  ‌پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  تو خفه شو اسم کورش کبیر رو با اون دهان چاه .....کثیف نکن تو خودت وقتی رییس جمهور بودی درست بر عکس هر کاری کورش کبیر کرد انجام دادی
  3
  27
  ‌پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  اگر یک تارزان بسازند و از انتری نژاد جهت نقش چیتا ی حراف و کلاهبردار استفاده کنند مطمئناً برنده جایزه اسکار کمدی خواهد شد .
  2
  10
  ‌پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  واقعیت اینکه ما ایرانیان در هشتصد سال گذشته تا بحال هیچ اختراع و چیزی که کمک به زندگی بشر بکنه ارائه ندادیم و فقط مصرف کننده بودیم منتها مصرف کننده پر رو و طلبکار!!. اینهمه تاریخ گردی ما هم بخاطر همین هست که یه چیزایی پیدا کنیم برای خودمون حس کنیم که ما هم کسی هستیم درصورتیکه واقعیت امروز هست گذشته هرچی بوده رفته و امروزه ما یه کشور جهان سومی گدا گشنه هستیم که یه نفت داشته اونم رفت دیگه باید برگردیم به زمان قاجاریه سرگردنه بگیریم!!!.
  2
  9
  ‌پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  یکی نیست دست این بنده خدا را بگیره ببره امین آباد. هنوز امیدی براش هست. روانشناسی پیشرفته امروز بدتر از این را هم درمان کرده.
  2
  11
  ‌پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  کوروش هیچ ربطی به احمدی نژاد فاسد دزد و دروغگو نداره . سعی میکنه خود لجنش رو به کوروش بچسبونه.
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران. یجور میگی ما ایرانیان انگار بقیه جهان اسلام تو این هشتصد سال که خوبه 1400 سال تا مرز راه شیری رفتن!انقد خودتو پشت نژاد پرستی ترکی و اسلامت قائم نکن.رک و پوس حرفتو بزن.از چی میترسی.اینجا همه همدیگرو خوب میشناسن
  1
  0
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  حرفهای بزرک از دهنش میزند(شاید روی ساندیس خور های دون پایه احمق مثل سروان و فاطمه موثر باشد)
  0
  1
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  یکی باین احمدینژاد بفهماند که دوره کلاهبرداریش تمام شده،دیگه باید بره دنبال یک شغل شرافتمندانه!
  0
  1
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. برگرد بخون ببین چه کسی حرف از نژاد زد؟ ....بله توی نوشته خودت هست!!!. ضمنا دلیل اینکه حرف از اسلام هم نزدم این بود که اولا کشورهایی مثل اندونزی که پرجمعیت ترین کشور مسلمون هم هست و مالزی و برونئی و سنگاپور نسبتا خوب عمل کردند اگر چهل سال بروی عقب آی سی ها رو پشتش رو بخونی تولید این کشورها هست!! دیگه ببخشید که کشورای اسلامی رو مستعمره کردند همشون هم توی این منطقه بودند!!
  0
  0
  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.