شمار فوتی‌های روزانه کرونا در ایران به رقم بی‌سابقه ۴۱۵ نفر رسید

 کرونا در ایران همچنان هر روزه قربانیان زیادی می‌گیرد یورونیوز :طبق گزارش وزارت بهداشت ایران شمار فوتی‌های روزانه بیماران کووید-۱۹ در ایران افزایش بی‌سابقه داشته و رقم ۴۱۵ مرگ را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده است.

علاوه بر این در این مدت، ۶ هزار و ۸۲۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا نیز در ایران شناسایی شده‌اند.

طبق آمارهای رسمی، تاکنون در ایران ۳۳ هزار و ۷۱۴ نفر در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند و طبق همین آمار تاکنون ۵۸۸ هزار و ۶۴۸ نفر هم به این بیماری مبتلا شده‌اند. با این حال کارشناسان و برخی از مسئولان وزارت بهداشت اعتقاد دارند که آمار واقعی بیشتر از آمار رسمی است.

وزارت بهداشت ایران همچنین در اعلام آمار روزانه خود گفت که تنها استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند و بقیه استان‌ها در وضعیت قرمز هستند.
نیمی از فوتی‌های کرونا در ایران مربوط به تهران است
همزمان رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: «نسبت تعداد فوتی ها به مبتلایان در کشور ما در مقایسه با سایر نقاط جهان بیشتر است.»

وی خاطرنشان کرد: «در حال حاضر بیش از نیمی از تعداد فوتی های روزانه کرونا در کشور مربوط به تهران است.»
رئیس مجلس ایران به کرونا مبتلا شد
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران، صبح روز چهارشنبه از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داد. وی در توییتی نوشت که در پی ابتلای یکی از کارمندان دفترش به کرونا، آزمایش او نیز مثبت شده است و به همین دلیل در قرنطینه قرار خواهد گرفت. توییت محمد باقر قالیبافطبق آمار دانشگاه جانز هاپیکینز ایالات متحده آمریکا تاکنون یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۵۶۸ نفر در اثر ابتلا به کووید-۱۹ در سراسر جهان جان باخته‌اند. بیش از ۴۴ میلیون نفر نیز از آغاز شیوع این بیماری به آن مبتلا شده‌اند.

ایالات متحده آمریکا با ثبت مرگ ۲۲۶ هزار و ۷۲۸ نفر بالاترین آمار قربانیان این بیماری را دارد. برزیل و هند نیز با ثبت آمار مرگ ۱۵۷ هزار و ۹۴۶ نفر و ۱۲۰ هزار و ۱۰ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند. طبق این آمار ایران بدون توجه به میزان جمعیتش در رده دهم این کشورها با آمار بالای مرگ و میر بر اثر کووید-۱۹ قرار گرفته است.
+19
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.