نماینده ویژه آمریکا در امور ایران:‌ جمهوری اسلامی در تناقض با میراث کوروش کبیر است

الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایرانصدای آمریکا :الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در یک پیام ویدئویی خطاب به مردم ایران، روز بزرگداشت کوروش کبیر را به آنها تبریک گفت. او همچنین با برشمردن اقدامات جمهوری اسلامی در نقض حقوق بشر، یادآور شد که رژیم ایران با میراث کوروش کبیر در تناقض است.

آقای آبرامز گفت: آیت الله‌ها در ایران، بهائیان و سایر اقلیت‌های مذهبی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند؛ یهودستیزی را ترویج می‌دهند و وکلای حقوق بشر را به زندان می‌اندازند. رژیم ایران برای ترساندن معترضان،‌ نوید افکاری کشتی‌گیر قهرمان را شکنجه و اعدام کرد. سال گذشته، صدها ایرانی بی‌گناه را به ضرب گلوله در خیابان‌ها کشت. این رژیم نمی‌خواهد که ایرانیان خرد و شکیبایی کوروش کبیر را به یاد داشته باشند زیر اگر این امر اتفاق بیفتد، مردم به‌یاد می‌آورند که این رژیم چقدر به ملت بزرگ خودش آسیب رسانده است.

مردم در ایران روز ۷ آبان را به عنوان روز بزرگداشت کوروش کبیر جشن می‌گیرند اما جمهوری اسلامی در سالهای اخیر مانع برگزاری این جشن و حضور مردم در آرامگاه کوروش کبیر شده است.

سال گذشته، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا همزمان با ممانعت جمهوری اسلامی از برگزاری روز کوروش کبیر، در پیامی گفته بود « ایالات متحده در کنار مردم ایران می‌ایستد.»

متن کامل پیام ویدئویی الیوت آبرامز را در زیر بخوانید:

کوروش میراث ماندگار بردباری دینی و حقوق بشر را از خود برجای گذاشت که برای بسیاری از روسای جمهوری ما از جمله توماس جفرسون از نویسندگان اعلامیه استقلال آمریکا و اساسنامه آزادی ادیان ویرجینیا الهام‌بخش بود.

ما همچنان به تجلیل از کوروش کبیر در آمریکا ادامه می‌دهیم. به تازگی شهر لس ‌آنجلس با الهام از منشور کورش کبیر یک تندیس آزادی، براساس آن ساخت. دهها هزار ایرانی- آمریکایی برای جشن رونمایی این اثر شرکت کردند. اما رژیم ایران نمی‌خواهد مردم خود، روز کوروش را جشن بگیرند و حتی به ایرانیان اجازه نمی‌دهد که در چنین روزی در آرامگاه او جمع شوند. چرا؟ چون جمهوری اسلامی نمایانگر تناقض با میراث کوروش کبیر است. آیت الله های ایران، بهائیان و سایر اقلیت‌های مذهبی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند؛ یهودستیزی را ترویج می‌دهند و وکلای حقوق بشر را به زندان می‌اندازند. رژیم ایران برای ترساندن معترضان،‌ نوید افکاری کشتی‌گیر قهرمان را شکنجه و اعدام کرد. سال گذشته، صدها ایرانی بی‌گناه را به ضرب گلوله در خیابان‌ها کشت. این رژیم نمی‌خواهد که ایرانیان خرد و شکیبایی کوروش کبیر را به یاد داشته باشند زیر اگر این امر اتفاق بیفتد، مردم به‌یاد میآورند که این رژیم چقدر به ملت بزرگ ایران آسیب رسانده است. روزی ایرانیان دوباره آزاد خواهند بود و ما مشتاقانه منتظر بزرگداشت روز کوروش کبیر همراه با شما در آن زمان هستیم.
+67
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  تحریم هایی که شما بر علیه مردم ایران می‌کنید اونم بر خلاف منشور کوروش بزرگ هست.
  49
  13
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  کوروش شبیه آمریکاست.آمریکا رئیس جمهور باید مسیحی باشه اما آزادی همه مذاهب در آمریکا. کوروش هم خودش زرتشت ، اما آزادی همه مذاهب دیگه ازجمله یهود، مردوک..، در قلمروی کوروش. البته زرتشتی در شروعش بود در زمان کوروش ،
  3
  11
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
  ۶۰
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. اسلامی لس انجلس نشسته ..تو که هم مدافع این دین برباد دهنده ی میهن ما هستی و هم ملایان هزار پدر. کورش ربطی به تو ندارد. خودتی
  9
  30
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  رزم جو-تو غصه نخور.ما تو ایران با تحریم مشکلی نداریم.تحمل می کنیم این رنج تحریم رو تا در قرن جدید کلکتون کنده شه
  8
  27
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  میدونم الان پانچه مانچه ها دارن جرر میخورن.آخه تو تمام تاریخشون بگردی آدم پیدا نمیشه چه برسه به کورش بزرگ
  8
  23
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
  ۵۵
  ادوینو - گوالف، کانادا
  صد البته این نیاز به گفتن نیست در اسلام حتی قومها که کتاب آسمانی دارند نیز مصون از اسلام نیستند ،مشرک ورد هستند از نگاه اسلام تا موقعیکه محمد را پیامبر خدا ندانند ومشرف به این دین سراسر قتل و غارت وبرده داری نشوند.
  0
  1
  جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.