کارمند بیمارستان عمدا اکسیژن را خاموش کرد، ۳ بیمار کرونا جان باختند

ایران نوشت: اواخر مهر امسال نماینده حقوقی یکی از بیمارستان‌های تهران به دادسرا رفت و از یکی از پرسنل بیمارستان شکایت کرد.
 
او گفت: حسن، یکی از کارمندان بخش طبی بیمارستان و مسئول تنظیم فشار دستگاه اکسیژن است. به نظر می‌رسد او با خاموش کردن عمدی یکی از دستگاه‌های اکسیژن، باعث کم شدن اکسیژن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شده و این کار او مرگ سه بیمار کرونایی بستری را رقم زده است. تا جایی که ما تحقیق و بررسی کرده‌ایم او با یکی از همکارانش درگیر شده و سپس اقدام به این کار کرده است.
با شکایت نماینده حقوقی بیمارستان، تحقیقات به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران آغاز شد. در بررسی‌های اولیه کارآگاهان دریافتند حسن رفتار خوبی با همکارانش در بیمارستان نداشته و بار‌ها پرسنل بیمارستان این موضوع را گزارش کرده بودند. از سویی مرد ۳۱ ساله با یکی از همکارانش اختلاف شدیدی دارد. اختلافی که حتی چند روز قبل از این ماجرا باعث درگیری بین حسن و امیر شده بود. در این درگیری دو انگشت حسن شکست و به وسایل اتاق محل درگیری نیز خسارت‌هایی وارد آمده بود که با وساطت همکاران درگیری خاتمه یافت.
 
علت درگیری آنطور که همکاران این مرد گفتند حسن به خاطر اینکه از دو سال قبل که مشغول به کار شده ارتقا و مزایایی نگرفته، اما امیر با وجود اینکه به تازگی استخدام شده بود موقعیت کاری بهتری نسبت به او داشته همین موضوع باعث کینه و اختلاف بین آن‌ها شده بود. بررسی‌های اولیه و اظهارات کارمندان و کادر درمانی بیمارستان این احتمال را مطرح می‌کرد که حسن به عمد و برای درست کردن پاپوش برای همکارش اقدام به خاموش کردن دستگاه اکسیژن کرده باشد. حسن حتی شب حادثه از دستگاه اکسیژن تصویربرداری می‌کند تا مدرکی داشته باشد که نشان دهد دستگاه درشیفت کاری او مشکلی نداشته است. همین تصویربرداری نیز یکی از مواردی بود که باعث شد تیم تحقیق به وی مشکوک شوند.
 
کمبود اکسیژن در شب حادثه طبق اظهارات کادر درمان، حال بیماران بستری در بخش بد شده و آن‌ها مجبور شدند از دستگاه‌های اکسیژن یدکی که داخل اتاق بود برای بیماران استفاده کنند، اما اکسیژن کافی نبوده و بیماران جان باختند.
 
با اطلاعاتی که به‌دست آمد به دستور بازپرس ساسان غلامی، این مرد روز ۵ آبان بازداشت شد. او در تحقیقات گفت: کاردان الکترونیک هستم و ازدواج کرده ام. درگیری و دعوا و اختلاف با امیر را قبول دارم، اما اینکه تعمدی دستگاه اکسیژن را خاموش کرده باشم صحت ندارد. ما در بیمارستان دو دستگاه اکسیژن داریم که یکی از آن‌ها یدکی است و در موارد خاص و ضروری از آن استفاده می‌کنیم. چون آن شب شرایط خاصی نبود، دستگاه دوم را خاموش کردم و تعمدی در کار نبود. من آن شب کارم را به درستی انجام دادم.
 
او ادامه داد: کار من تنظیم فشار دستگاه‌های اکسیژن بیماران بخش مراقبت‌های ویژه است. عدد نرمال این دستگاه‌ها ۴ است و اگر عدد بالاتر یا پایین‌تر رود باید بلافاصله این عدد را به عدد نرمال برسانیم. در ۲۴ ساعتی که در بیمارستان بودم مرتب دستگاه را چک می‌کردم و آن شب چند باری افت فشار داشتیم، اما دستگاه را تنظیم کردم و مشکل خاصی نبود. آن شب از بخش ویژه بیمارستان که کرونایی‌ها بستری هستند گفتند که دستگاه آلارم می‌دهد. همه چیز را چک کردم و حتی به بخش رفتم، ولی هیچ مشکلی نبود.
 
تشکیل تیم کارشناسی بازپرس جنایی پس از اظهارات این فرد دستور تحقیقات و تشکیل تیم کارشناسی برای بررسی این موضوع که علت مرگ ۳ بیمار کرونایی به خاطر افت فشار و اختلال در دستگاه اکسیژن بوده یا به علت بیماری جان باخته‌اند را صادر کرد. این درحالی است که خانواده سه بیمار فوت شده شکایت خود را اعلام کرده و خواستار شناسایی مقصر یا مقصران این حادثه هستند.
+11
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  عجب داستانی شده حالا باید تو این کشور آخوند زده دنبال پرتغال فروش گشت
  2
  44
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  این ملت فقط اخوند بدردش میخوره و از پسش برمیاد.
  7
  45
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  برا صرفه جویی بوده. یقه هیئت امنای بیمارستانو بگیرین. خودم بیمارستانی تو کارگر یه بار بودم. اگه ببینن بیمار به قول قدیمیا غریبه واقعا ازش دریغ میکنن. بدبختی هرچی دکتر قصابه ریخته کانادا. خدا به داد کاناداییا برسه و به داد ماهایی که از اینا فرار کردیم و برا زندگی بهتر اومدیم کانادا.بگما کاملا قانونی اومدیم.
  13
  2
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  سیستم خراب جمهوری اسلامی ,مردم را هم خراب و فاسد میکند و اگر ثابت شود که حسنک این کار را به عمد کرده اونوقت باید از این حیوان پرسید ,فکر نکردی که این سه نفری که مردند خانواده و چشم انتظار داشتند !؟
  0
  18
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::Nagonsar - مونیخ ، آلمان::]. کدام ملت؟
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
  نظر شما چیست؟