آنچه کرونا در مورد اسلام به ما آموخت

حالا فهمیدیم که دین‌فروشان در زمان سختی به گوشه‌ای دنج فرار می‌کنند و در زمان خوشی خرافات به خورد ملت می‌دهند تا عقل و فهم عده‌ای کم فهم را بدزدند و وعده بهشت نادیده را به ساده‌ لوحان بدهند و بر آنان سوار شوند.
 
* حالا فهمیدیم که اگر جنازه‌ای غسل داده نشود و نماز میت بر آن خوانده نشود و تلقین داده نشود و چند میلیون هزینه روضه‌خوان و قاری قرآن نکنیم ، باز هم میت راحت به خاک سپرده می‌شود و نزد خدا می‌رود.
 
*  حالا فهمیدیم که حتی یک ویروس کوچک هم می‌تواند باعث بیداری بزرگ بشریت شود و از کل آموزه‌های ۱۴۰۰ سال اسلام ، بیشتر باعث رعایت نظافت و بهداشت بین مسلمانان و همه انسان‌ها شود.
 
* حالا فهمیدیم که این همه هزینه که برای طلاکاری و سنگ‌فرش و ساخت ساختمان‌های مجلل اماکن مذهبی شد؛ در زمان سختی هیچ دردی را از مردم دوا نمی‌کند و فقط دکانی برای ثروت‌اندوزی مشتی دستاربند شده و اگر به جای این همه امام‌زاده و بقعه و بارگاه ، درمانگاه ، بیمارستان و کارخانه تجهیزات پزشکی و مواد بهداشتی ساخته بودیم الان وضعیت جامعه به مراتب بهتر بود.
 
*  حالا فهمیدیم که اگر خود کعبه هم تعطیل شود آب از آب تکان نمی‌خورد ، چه برسد به اینکه نماز جماعت و نمازجمعه هم با آن همه تبلیغات و مصلاها و ساختمان‌های بزرگ که این همه پول از جیب مردم برایشان می‌شود هم تعطیل شوند هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
 
* حالا فهمیدیم که صدقه هفتاد نوع بلا را دفع نمی‌کند.
 
*  حالا فهمیدیم که حدیث کسا ، ندبه ، توسل به ائمه ، کمیل ، زیارت عاشورا ، اذکار و ... نه تنها توان شفای بیماری را ندارند بلکه مبلغانی که این مطالب را با تبلیغات فراوان به خورد مردم می‌دادند خودشان در زمان بیماری از شهرهای مذهبی فرار کردند و هر کدام در سوراخی خزیدند.
 
○حالا فهمیدیم که ضریح و مرقد امام و امامزاده نه تنها شفا نمی‌دهند بلکه رفتن به آن مکان‌ها و دست زدن و بوسیدنشان هم باعث بیماریزایی است.
 
*  حالا فهمیدیم که یک ویروس بسیار کوچک می تواند باعث بیداری و تفکر گردد و نیازی به خرافات و داستان‌های محیرالعقولی که سالهاست برایمان تعریف می‌کنند نمی‌باشد.
 
کلام آخر ، دیدید که در زمان بحران چقدر بیمارستان‌ها و تجهیزات پزشکی به درد جامعه و مردم می‌خورد ، پس لطفا از این پس اگر نذری دارید به جای اینکه نذر امامزاده‌ها و ائمه کنید تا به جیب مشتی دستاربندِ برود ؛ نذر درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها و خرید تجهیزات پزشکی برای مردم کنید که به درد جامعه و خودتان خواهد خورد.
+50
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران

  بعید می دونم اونهایی که به خرافات اسلامی اعتقاد داشتند ، با وجود همه موارد بالا هم چیزی درک کرده باشند.
  2
  26
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.