کرونا جان پزشک نیکوکار ایرانی معروف به «دکتر ۵۰۰ تومنی» را گرفت

العربیه :رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه 27 اکتبر 2020 گزارش کردند پزشک نیکوکاری به نام دکتر محمد آقایی میبدی که بیمارانش را تنها در ازای 500 تومان ویزیت می‌کرد به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

این پزشک نیکوکار که از او با نام «دکتر 500 تومنی» نیز یاد می‌شد، سال‌هاست علیرغم هزینه‌های نجومی درمان در ایران، برای کمک به مستمندان از آنها تنها 500 تومن حق ویزیت دریافت می‌کرد. این در حالی است که براساس مصوبه وزارت بهداشت ایران حق ویزیت پزشک عمومی 15 هزار تومان معادل 30 برابر هزینه‌ای که «دکتر 500 تومنی» از بیمارانش می‌گرفت، است.

او یک بار در پاسخ به پرسش چالشی خبرنگار صداوسیما که از او پرسیده بود چرا مانند دیگر پزشکان درآمد خود را بالا نمی‌برد تا زندگی مرفه و خودروی آخر مدل داشته باشد، گفت که از زمان فارغ التحصیلی با خود عهد کرده است که تنها رضایت مردم را به دست آورد و اینکه به او بگویند «خداوند پدر و مادرت را بیامرزد» برایش کافی است.

مدیر «بیمارستان امام جعفر صادق» شهرستان میبد درباره مرگ این پزشک نیکوکار گفت: «مرحوم آقایی به دلیل ابتلا به کرونا و داشتن بیماری زمینه‌ای، از قریب 20 روز قبل در بیمارستان امام جعفر صادق علیه السلام میبد بستری و به دلیل وخامت حال، 12 روز نیز در آی‌.سی‌.یو تحت مراقبت ویژه قرار داشت.»

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران تا روز سه‌شنبه 27 اکتبر، 581 هزار و 824 نفر در ایران به کرونا مبتلا شده و 33 هزار و 299 نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.
+36
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.