«ایران از تصمیم هر رئیس جمهوری در آمریکا برای بازگشت به برجام استقبال خواهد کرد»

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایرانایران روز سه شنبه اعلام کرد که پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۳ نوامبر از بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ استقبال خواهد کرد به شرط آنکه «تضمین کند» دیگر از این توافق خارج نخواهد شد.

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار یک روزنامه اسپانیایی گفت که برای ایران فرق نمی‌کند کدام رئیس جمهور آمریکا تصمیم به بازگشت به برجام بگیرد. آقای ربیعی در عین حال گفت که ایران از چنین تصمیمی توسط هر رئیس جمهوری در آمریکا استقبال خواهد کرد.

با این حال سخنگوی دولت ایران گفت که آمریکا باید هم‌زمان با بازگشت به توافق برجام آماده پاسخگویی به خسارت‌هایی باشد که از خروج از برجام به مردم ایران تحمیل کرده است. همچنین به گفته آقای ربیعی آمریکا باید تعهد دهد که «این قبیل کارشکنی‌ها» را تکرار نکند.

تنش‌ها میان واشنگتن و تهران در دوران دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و با خروج این کشور از توافق برجام در سال ۲۰۱۸ و اعمال تحریم های یک‌جانبه علیه ایران افزایش یافته است.

جو بایدن، رقیب آقای ترامپ که در نظرسنجی‌ها پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ است، از اصل گفتگوهای دیپلماتیک با ایران دفاع کرده است.

در هر حال ایران با وجود طرح برخی اتهام‌ها مبنی بر تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا، اعلام کرده است که برای تهران دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا تفاوتی ندارند.
+6
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  استقبال کن اموراتت بگذره.
  1
  11
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  واقعا" اینها , مسئولا" نظام اخوندی منظورم هست چقد بی حیا باید باشن که از رو نمی افتند و با وضع بدی که در داخل کشور بخاطر دهان لقی با امریکا مردم را در وضع بد تحریم انداخته اند. بجای اینکه به دست و پا امریکا بیفتند و با امریکا وارد مذاکره شوند , دارند مثل سگهای ولگرد ترسو دمشان را انداختن زیر شکم و زوزه کشان لبهایشان را بالا میبرند و دندان نیششان را به حریف پر قدرت نشان میدهند تا حریقشان را بترسانند.
  1
  8
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.