سرکوب خشونت‌آمیز تجمع «جانبازان و ایثارگران» مقابل وزارت نفت

العربیه :تجمع «جانبازان و ایثارگران» وزارت نفت مقابل درب این وزارتخانه با درگیری همراه شد. برخی ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی صورت خون‌آلود معترضان را نشان می‌دهد که حاکی از سرکوب خشونت‌آمیز این تجمع است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری نفت ما، دوشنبه 26 اکتبر 2020 «جانبازان و ایثارگران» در اعتراض به «عدم اجرای مصوبه‌های مجلس از سوی وزارت نفت» مقابل این وزارتخانه دست به تجمع و اعتراض زدند. ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که برای سرکوب این تجمع برخورد خشونت‌آمیز شده و چهره برخی از معترضان خون‌آلود است.

تجمع‌کنندگان به نشانه اعتراض فریاد «الله اکبر» سر دادند و برخی از آنها از جمله یک زن از درب آهنی وزارتخانه بالا رفتند.«جانبازان» پیش از این نیز در 28 ژوئیه 2020 مقابل درب وزارت نفت در اعتراض به «ابلاغ بخشنامه‌ جدید نفتی ، قطع و تقلیل ساعات کاری جانبازی، عدم اعمال مدارک تحصیلی، ایاب ذهاب، عدم تخصیص پاداش بهره‌وری، عدم اجرای ماده 10 و اجرا نشدن مصوبات مجلس» تجمع کردند.

پس از جنگ ایران و عراق، جمهوری اسلامی برای اشاره به مجروحان و معلولان ایرانی حاصل از این جنگ، از اصطلاح «جانباز» به جای مجروح جنگی استفاده می‌کند.

«جانباز» یا همان مجروح جنگی یک استعاره برای شخصی است که «با جان خود بازی کرده ‌است» و دچار یک آسیب دائمی، کم‌توانی یا معلولیت شده‌ است
+45
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  این طرف با این سن جانبازه؟ اکثر اینا یک عده انگل هستند تو همه وزارت خونه ها شهرداری ها تو اداره آموزش پرورش اتاق به اتاق که بری همه میگن جانباز هستند و کسی جرات نداره به اینا حرف بزنه.اکثر اینا فقط دیوانه بازی درمیارن و واقعا جانباز نیستند .یعنی از صبح میان بساط صبحانه و نون تازه و گوجه خیار چای سرشون گرمه تا نیم ساعت به اذان با دمپایی میزنند بیرون میرن تا یک ساعت بعد از نماز اگر برگردند تازه موقع نهاره و بعدشم دیگه کار نمیکنند هرکی بیاد حواله میدن به فردا. اگر هم اعتراض کنی که کجا بودید یا چرا فردا یا زیاد هم سوال کنی سریع میگن نفوذی و منافقین و این چیزا می بندن بهت. اکثر اینا سالم هستند و به هر بهانه ای ایثارگری و جانبازی ساختن برای گرفتن شغل و کار اصلی اینا راهپیمایی رفتن و همکاری با سپاه هستش به هیچکس هم پاسخگو نیستند. آنهایی که جانباز واقعی و ایثارگر واقعی هستند هرگز خودشون رو به این رفتارها نمیزنند چون عزت نفس دارند و آدم باهاشون حرف میزنه می فهمه ناراحت هستند از شرایط و امکاناتی که بهشون نمیدن ولی هنوزم اگر حرفی میزنند بازم هی میگن مردم یعنی هنوزم عشقشون مردم و کشوره.
  3
  14
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  titi88 - امستردام، هلند
  اگر این افراد نبودن جانبازان وشهدا معلوم نبود صدام تا کجا پیش می امد من کاری ندارم تو اداره چه کار مکنن ولی معلولیت دارن قطع نخاع شدن ضربه خوردن از اجتماع باید به انها رسیدگی شود
  5
  2
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.