مشت‌های گره کرده «پسران مغرور» بر فراز انتخابات آمریکا

دویچه وله :"پراد بویز" یک گروه فشار راستگرا در آمریکا است. می‌گویند "تقلب" در انتخابات آمریکا و شکست ترامپ را نخواهند پذیرفت. دونالد ترامپ هم از آنها خواسته است خود را برای مقابله با تقلب در انتخابات آماده کنند.

پدیده "پراد بویز" (پسران مغرور) تنها یک پدیده اجتماعی در آمریکا نیست. در کشورهای کانادا، استرالیا و بریتانیا هم شماری از جوانان سفیدپوست و نژادپرست با همین نام جولان می‌دهند. آمار دقیق‌شان روشن نیست. تخمین زده می‌شود که ۲۲ هزار عضو داشته باشند. اکثرشان در آمریکا زندگی می‌کنند.

از زمانی که دونالد ترامپ به این گروه فشار راستگرا و نژادپرست فراخوان "آماده‌باش" داد، نام این گروه در رسانه‌های آمریکا بیش از پیش مطرح شد.

در بارها و کافه‌ها دور هم جمع می‌شوند و علیه خارجی‌ها و مهاجرین شعار می‌دهند. تا خرخره مشروب می‌نوشند، حشیش می‌کشند و در دفاع از مردانگی سخن‌سرایی می‌کنند.

ترانه‌ای دارند که متن آن چنین است: «مشت‌ها که در فضا به پرواز در آیند، استخوان‌ها را خرد می‌کنند.» در آمریکا، سردسته‌شان انریکه تاریو نام دارد. پسر یکی از کوبایی‌هایی است که پس از انقلاب در آن کشور به آمریکا مهاجرت کرده است.

خودش مدعی است که نژادپرست نیست. تیرگی رنگ پوست خود را نشان می‌دهد و می‌گوید "پراد بویز" گروهی هستند که برای دفاع از ارزش‌های آمریکا پا به میدان نهاده‌اند. اما پای صحبت او که بنشینی، می‌گوید: «تنها یک کمونیست مرده، یک کمونیست خوب است.» حتی می‌گوید این را به عنوان شعار نمی‌گوید.
بیگانه‌ستیزی
از حق تملک و حمل سلاح در آمریکا دفاع می‌کنند. می‌گویند نباید اجازه داد سرنوشت انتخابات آمریکا را مشتی مهاجر کشورهای آمریکای جنوبی با عقاید چپ‌گرایانه تعیین کنند.

ژان فیلیپ بورگارد، خبرنگار شبکه یک تلویزیون آلمان در واشنگتن سری به نشست این "پسران مغرور" در حومه شهر سنت لویس در ایالت میسوری آمریکا زده است.

یکی از اعضای این گروه راستگرا کلیدسازی به نام آلکس فورمن است. جوانی ۲۸ ساله که از سه سال پیش به عضویت "پراد بویز" در آمده است. می‌گوید مردانگی به حرف نیست. باید عمل کرد. باید از تمدن غربی در برابر مهاجران دفاع کرد.

فورمن به خبرنگار شبکه یک تلویزیون آلمان می‌گوید: «مشکل دموکراسی در این است که راه را بر روی مهاجران نمی‌بندد. این خطر وجود دارد که این افراد بعد از مدتی به طور غیرقانونی از حقوق شهروندی برخوردار شوند و همین‌ها گرایش‌های قدیمی چپگرایانه را از مکزیک وارد کنند، به پای صندوق‌های رای بروند و سرنوشت آمریکا را رقم بزنند.»

"پراد بویز" طرفداران پروپاقرص دونالد ترامپ و سیاست مهاجرتی او هستند. اظهارات اخیر ترامپ درباره احتمال "تقلب" در انتخابات، همچون بذری بر زمین بارور ذهنیت این گروه نشسته است. ناتان رادر، یکی دیگر از اعضای این گروه می‌گوید «لازم بشود، شخصا برای دفاع از ریاست جمهور [ترامپ] به میدان می‌آید.»

می‌گوید: «آمریکا نیاز به میهن‌پرستانی چون من دارد. اگر انتخابات درست پیش نرود، ما نتیجه این انتخابات را نخواهیم پذیرفت.»

"پراد بویز" تنها شامل پسران سفیدپوست نمی‌شود. بین‌شان این جا و آن جا زن هم دیده می‌شود. خبرنگار تلویزیون آلمان از زن جوانی گزارش می‌دهد که در نشست این گروه در باری در حومه شهر سنت لویس، هفت‌‌تیری در جیب داشت و پشت بلندگو جو بایدن را متهم به "بچه‌باز" بودن می‌کرد.

در پایان نشست "پراد بویز" همه در کنار پلاکارد انتخاباتی ترامپ در برابر دوربین ژست گرفته و عکس دستجمعی گرفتند. گفتند روز سوم نوامبر، پس از پیروزی مجدد ترامپ برای برپایی جشن باز هم این جا جمع خواهند شد.
+21
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  اول که پراود بویز یعنی پسران مفتخر نه پسران مغرور،این از بیسوادی مترجم مقاله.دوم که اینها گروه نژاد پرست یا معتقد به برتری سفید نیستند چون رهبرشون اصلا یک سیاه چهره لاتین تبار هست و بارها مخالفتش با تبعیض نژادی رو اعلام کرده.اینکه اعضای اینها جوانان سفید پوست خشن و نژاد پرست هستند دروغ و شیادی دموکراتهاست.
  33
  70
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. این یک گروه دست راستی افراطی و به اصطلاح نعوفاشیستی محسوب می‌شود ، فاشیسم و نژادپرستی تعبیر های مختلف دارند ، اما در بسیاری موارد دو روی یک سکه هستند ، قابل توجه است که موسولینی بعناوان بنیانگذار فاشیسم ،برخلاف هیتلر بحث نژادی نداشت ، بلکه طبقه بندی انسان‌ها بر اساس بینش سیاسیشان را مد نظر داشت ، یعنی انسانها با تفکرات لیبرالی و فمنیستی و سوسیالیستی و چپ گرایانه را فاقد ارزش و اعتبار و در راستای کسب قدرت سرکوب آنان را تجویز می‌کرد .
  5
  19
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
  ۳۸
  rahjoo - مازندران، ایران
  مردانگی به عمل هست.باید از تمدن غرب دفاع کرد.من بهشون حق میدم.باید از دموکراسی در برابر مهاجران چپ و مسلمان دفاع کرد.حیف که تو ایران دردسر میشه ولی عضو این گروه شدن اگر واقعا نژادپرستی توش نداره افتخاره
  17
  27
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. حالا لطفا شما پسر غیرتی نشو ، و به جون بازدیدکنندهگان تهرونی و سایر شهرستان ها از شمال عزیز نیفت
  9
  13
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  "پراد بویز" (پسران مغرور) تنها یک پدیده اجتماعی در آمریکا نیست. در کشورهای کانادا، استرالیا و بریتانیا هم شماری از جوانان سفیدپوست و نژادپرست با همین نام جولان می‌دهند". خیلی جالبه، مقاله از دویچه وله هست، همه رو میگه غیر از خود المان که پر از نئو نازی هاست!
  6
  14
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  از قرار معلوم مستر ترامپ اولین رییس جمهور ایالات متحده خواهد بود که با تکیه به گروه فشار به ترک مسالمت آمیز قدرت در صورت شکست در انتخابات نخواهد کرد!
  6
  13
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. پنجاه سال عمر کردی و ظاهرا در آمریکا زندگی میکنی هنوز نمیفهمی proud اینجا یعنی مفتخر و بار مثبت داره ، نه بار منفی و‌کلمه مغرور،وقتی کسی فرزندش پیشرفتی میکنه میگه I’m proud of him یعنی من بهش افتخار میکنم،هیچ بیسوادی نمیگه من بهش غرور دارم. و بعدش حداقل بخودت زحمت بده یه سرچ گوگل بکن درباره این گروه و رهبر سیاه پوست لاتین تبارش انریکه تاریو،و عقایدش بعد طوطی وار تخیلات زاویه دار چپ ها رو نادانسته تکرار کن.اینها فقط وطن پرست هستند و هیچ ربطی به نئو نازی و فاشیست ندارند.
  5
  15
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  رفتارشان در آمریکا دقیقا مثل انصار حزب اله در ایران است.
  0
  7
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
  ۳۸
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد. چی میگیی؟!!
  2
  0
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۱
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  همیشه و همه جا...تظاهر به افتخار!. نشانگر احساس حقارت در باطن است!
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. شوخی کردم عزیز ، اما نمی‌دونم که چقدر اطلاع داری ، فقط بدان که شمال ایران ، مازندران و گیلان همیشه ، مملو از روشنفکران پیشتاز بوده که اندیشه های فاشیستی را قبول نداشته اند ، بسیاری از این جریانات دست راستی در امریکا ، برخلاف ظاهر جذاب و بسیار خطرناک هستند و ریشه های فاشیستی دارند
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. کاری به بحث بالا ندارم ، اما صفت مغرور بودن و غرور داشتن ، همیشه الزاما بار منفی نمیدهد و باید کل مطلب را در نظر گرفت ، برای نمونه غرور ملی داشتن می‌تواند مثبت باشد . و یا گاهی عامیانه گفته میشه فلانی اونقدر غرور داره که دست کمک و گدایی به سوی کسی دراز نمیکنه .
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
  نظر شما چیست؟