واکنش شهرداری مشهد به خبر بریده شدن تندیس شجریان:‌ با فعالیت‌های هنری خودسرانه برخورد می‌کنیم

رادیو فردا :چند روز پس از بریده شدن تندیس چوبی محمدرضا شجریان در پارک ملت مشهد، یک مقام مسئول در شهرداری مشهد از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی کرد اما گفت عوامل نگهبانی «به دلایل زیست‌محیطی» با هرکسی که بدون مجوز فعالیت کند برخورد می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، صدرا یوسفی، معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، دوشنبه‌شب ۵ آبان، گفت فرآیندهای قانونی برای ساخت این تندیس در هیچ مرجعی از شهرداری مشهد طی نشده و «اصل چنین موضوعی در حد یک شایعه است».

این در حالی است که احمد نبی‌زاده، پدیدآورنده این تندیس، روز گذشته اعلام کرد که علی‌رغم اختلاف نظر میان او و مدیریت پارک ملت، وقتی مدیر پارک تندیس را می‌بیند، «خوشش می‌آید و قول می‌دهد که نور و حفاظ» نیز برای آن تهیه کنند.

آقای نبی‌زاده اضافه کرده است که وقتی «روز دهم با صحنه خالی مواجه شدم، سریعاً من را به دفتر مدیر برده و با وعده و تهدید گفتند که پست نگذارم و من هم شرط گذاشتم که هر آن‌چه را از مجسمه شجریان مانده، به من برگردانند.»

با این حال معاون هنری سازمان فرهنگی شهرداری مشهد با ایراد تردید در اصل این مطلب، گفته است: «ممکن است فردی به‌صورت خودسرانه و بدون مجوز اقدام به چنین کاری بکند، در این صورت نیز عوامل نگهبانی بوستان به دلایل زیست‌محیطی با وی برخورد خواهند کرد.»

پدیدآورنده این اثر روز گذشته خطاب به مسئولان نوشته بود که اثرش «اگر به هر جهت مناسب نبود با خود من هماهنگ می‌شد تا خودم برای جابه‌جایی‌اش اقدام می‌کردم، نه با سناریوهای مضحک بنده را احمق فرض کنند و با تهدید بنده را از حق خودم که داشتن محصول دست خودم هست، منع کنند».

محمدرضا شجریان که از سال ۱۳۸۸ به دلیل پیوستن به اعتراضات مردمی صداوتصویرش در صداوسیمای جمهوری اسلامی ممنوع شده بود، روز ۱۷ مهرماه پس از سال‌ها بیماری، در ۸۰ سالگی درگذشت و پیکر او روز ۱۹ مهر در توس و تحت کنترل و نظارت نیروهای امنیتی، در کنار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شد.
+12
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Parsina - بروکسل، بلژیک
  باید می گفت انگلها و کثافتهای زیست محیطی شما هستید که محیط زیست ازتون آرامش نداره نه این تندیس .اگر بجاش قیافه خمینی یا خامنه ای ویا علم الهدی بود ازش تشکر و قدردانی که میکردن هیچ نونش هم تو روغن بود
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.