«عید بیعت» در مشهد، مسافرت در چالوس؛ ما کرونا را شکست می‌دهیم!

عصرایران، مصطفی داننده: در روزهایی که همگان به مردم توصیه می‌کنند از اجتماعات دوری کنند، شاهد برگزاری یک همایش بزرگ به نام «عید بیعت» با سخنرانی رائفی‌پور و با مداحی محمدرضا طاهری(پدر)، حسین طاهری(پسر) و احمد واعظی بودیم.
 
واقعا فکر می‌کنید ما می‌توانیم با این وضعیت کرونا را شکست دهیم؟ من می‌گویم نه!
 
به آن یکی می‌گویی سفر نرو؛ می‌گوید: فقط سفر ما باعث کرونا می‌شود و مراسم آنها ضد کروناست؟ به این یکی می‌گویی مراسم نگیر؛ می‌گوید: فقط ما کرونا داریم و در جاده چالوس خبری از کرونا نیست؟
 
تا وقتی مملکت به این و آن تقسیم شده است، خیالتان جمع باید با کرونا بسازیم و بسوزیم. به خدا که هم سفر رفتن خطرناک است و هم عید بیعت گرفتن.

طبق آمار وزارت بهداشت، هر روز شاهد پرپر شدن حدود 300 انسان به خاطر کرونا هستیم.
 
این همه لجبازی برای چیست؟ واقعا الان مراسمی که در مشهد برگزار شد، در راستای کمک به مهدویت بود؟ الان که می‌بینیم یک ضد تبلیغ به تمام معنا بوده است.  در همین هفته مقام معظم رهبری تاکید کردند که همه باید از قوانین وضع شده توسط ستاد ملی کرونا تبعیت کنند. بعد ما شاهد برگزاری جشنی با این حجم آدم هستیم.
 
سخنران مراسم که برای عالم و آدم نسخه می‌پیچد، فکر نکرده است که ممکن است در این مراسم یک نفر کرونا داشته باشد و آن را به دیگران انتقال دهد و بعد این زنجیره ادامه پیدا کند و بخشی از مشهدی‌ها درگیر کرونا شوند. شما و طاهری‌های پدر و پسر که به که روی سکوی خلوت سخنرانی و مداحی کردید و بعد به تهران برگشتید و ماندند مردمی که در آن مراسم بودند.
 
الان دختری که با هزار آرزو، عروسی‌اش را لغو کرده، از خود نمی‌پرسد جشن من فقط عامل کرونا بود و مراسم‌هایی این چنین گسترش دهنده کرونا نیست؟
 
ستاد ملی مقابله با کرونا باید پیگیر این مراسم باشد تا دیگر شاهد برگزاری چنین اجتماع خطرناکی نباشیم. جان مردم نباید بازیچه قدرت‌نمایی سیاسی یک عده باشد. اگر با این رفتارها برخورد نشود، بازهم شاهد تکرار اینگونه مراسم‌ها هستیم. بازهم شاهد لجبازی مردم با یکدیگر هستیم. باید داستان سفر رفتن و مراسم مذهبی گرفتن برای همیشه تمام شود.
 
هرکسی در هر جایگاهی در جریان مبارزه با کرونا خللی ایجاد کرد باید با او برخورد شود. در زمان جنگ با خائن‌ها چگونه برخورد می‌شد؟ در عصر کرونا هم کسانی که جان مردم را به خطر می‌اندازند باید هزینه رفتار خود را پرداخت کنند.
 
درد آور است که برخی از دست رفتگان به خاطر کرونا، افرادی هستند که به خاطر بی‌مبالاتی دیگران، جان خود را از دست داده‌اند. بیایید در زمانه کرونا قاتل نباشیم.
+5
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.