قهرمان بدون شکست داغستان بخاطر مادرش از مبارزه در قفس خداحافظی کرد

 حبیب (خبیب) نورماگومدوف ورزشکار هنرهای رزمی ترکیبی یورونیوز :حبیب (خبیب) نورماگومدوف، ورزشکار هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) که در ۲۹ مسابقه متوالی شکست نخورده است، با اعلام بازنشستگی گفت می‌خواهد به قولی که به مادرش داده است عمل کند.

این مبارز ۳۲ ساله از داغستان روسیه که به «عقاب داغستان» نیز معروف است شب گذشته در دسته سبک وزن-۷۰ کیلوگرم- پیروز مبارزه با جاستین گیچی از آمریکا شد. این مبارزه در یاس مارینای ابوظبی برگزار شد.

حبیب نورماگومدوف که در عمر فعالیت ورزشی‌اش تاکنون شکست نخورده است پس از پایان مسابقه دیشب برای لحظاتی داخل قفس به گریه افتاد و رقیب بازنده‌اش پیش او آمد و نورماگومدوف را از زمین بلند کرد.
حبیب (خبیب) نورماگومدوف به همراه پدرش که مربی‌اش نیز بود (که چند ماه پیش به خاطر ابتلا به کرونا درگذشت)وی اعلام کرد که این نخستین مبارزه او پس از مرگ پدرش بود که کار هدایت و مربی‌گری وی را نیز برعهده داشت. پدر حبیب نورماگومدوف، تابستان گذشته در اثر عوارض ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت.

وی پس از مسابقه‌اش گفت: «مادرم نمی‌خواست بدون حضور پدرم در کنارم، مبارزه کنم و من به او گفتم که این آخرین مبارزه من خواهد بود.»

وی تاکید کرد که دیگر هیچ راهی وجود ندارد که بدون پدرش به رینگ مبارزه برگردد. ویدئویی از رونالدو که از حبیب حمایت کردوی از رقیبش جاستین در این مسابقه تشکر و در عین حال از او خواست تا قدر والدین خود را بداند. وی افزود: «جاستین خیلی متشکرم. در سال ۲۰۱۶ یادم می‌آید زمانیکه وزنم را کم کردم خیلی به من کمک کردی. ممنون برادر.»

وی تاکید کرد: «من ۱۳ پیروزی، بدون باخت در یواف‌سی دارم (معتبرترین لیگ مسابقات ام‌ام‌ای) و در ۲۹ مسابقه هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) برنده شده‌ام در حالیکه هیچ باختی نداشتم بنابراین قهرمان مسلم و بدون شکست هستم.»

پیش از این مسابقه کریستیانو رونالدو که به خاطر ابتلا به کرونا در قرنطینه بسر می‌برد در یکی از لایوها حساب اینستاگرام خود گفته بود: «البته که حبیب می‌برد، برادر من. انشالله.»
+10
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.