سپاه پاسداران مکرون را «رئیس جمهوری بی‌خرد و ماجراجو» خواند

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در کنار تابوت ساموئل پاتی، معلمی که به دست یک اسلام‌گرای افراطی کشته شدبی بی سی :سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، را به حمایت از اسلام‌ستیزی متهم کرده و او را رئیس جمهوری "بی‌خرد و ماجراجو" خوانده است.

سپاه پاسداران در این بیانیه گفته است که آماده "به رخ کشیدن ظرفیت‌های متراکم و قدرتمند مسلمانان برای مقابله با اسلام‌هراسان و جریان توهین به پیامبر" اسلام است.

این بیانیه در اوج انتقاد بعضی جوامع اسلامی و رهبران کشورهای مسلمان از رئیس جمهور و دولت فرانسه به خاطر آن چه ترویج اسلام‌ستیزی می‌خوانند، منتشر شد.

بعد از کشته شدن یک معلم فرانسوی به دست یک اسلام‌گرای افراطی به خاطر نشان دادن کاریکاتور پیامبر اسلام به دانش‌آموزان، آقای مکرون درباره اسلام‌گرایی افراطی و تهدید ارزش‌های سکولار فرانسه هشدار داد و گفت که فرانسه "کاریکاتورها را رها نخواهد کرد."

سپاه پاسداران رئیس جمهور فرانسه را به "دامن زدن به اسلام هراسی" متهم کرده و گفته است که موضع‌گیری او نشان‌دهنده "تناقض بزرگ در غرب" در زمینه آزادی بیان و ناکامی کشورهای غربی در "جلوگیری از توسعه اسلام" است.

سپاه انتشار دوباره کاریکاتورهای پیامبر اسلام در مجله فرانسوی شارلی ابدو و حمایت آقای مکرون از آن را بخشی از "سناریوی شیطانی اسلام‌ستیزی" توصیف کرده و به صورت تلویحی از فراخوان تحریم خرید کالاهای فرانسوی در کشورهای مسلمان حمایت کرده است.

امروز رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هم‌زمان با تکرار اظهارات تند خود علیه امانوئل مکرون، از مردم کشورش خواست که محصولات ساخت فرانسه را نخرند. پیش از آن هم در بعضی کشورهای عربی فراخوان تحریم کالاهای فرانسوی مطرح شده بود.

علاوه بر این تجمع‌ها و تظاهراتی هم در بعضی کشورهای مسلمان در اعتراض به "توهین به پیامبر اسلام" برگزار شد. سپاه پاسداران در بیانیه خود هشدار داده که "سردمداران نظام سلطه و صهیونیست" علاوه بر تحریم کالا و اعتراضات میدانی "باید در انتظار دریافت پاسخ‌های در خور از امت اسلامی باشند." سپاه پیش‌بینی کرده است که این اتفاق "بی‌شک در آینده‌ای نه چندان دور" رخ می‌دهد.

در پایان این بیانیه سپاه پاسداران برای "دفاع فداکارانه از اهداف و آرمان‌های پیامبر" اعلام آمادگی کرده است.

امروز محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم در توییتی در واکنش به تنش‌های اخیر نوشت "توهین به ۱/۹ میلیارد مسلمان - و مقدسات آنها- به واسطه جنایات شنیع این افراط‌گرایان، سوءاستفاده‌ای فرصت‌طلبانه از آزادی بیان است. این‌چنین اقداماتی تنها بر آتش افراط‌گرایی می‌دمد."

پیش از آن روسای مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه و همین طور دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران هم اظهارات آقای مکرون و موضع دولت فرانسه را محکوم کردند.
+6
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  ای ماله کش اعظم ارمانش چه بود جز قتل و غارت و تجاوز مردمان این سرزمین
  1
  16
  ‌سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.