محکومیت یکی از معترضان آبان ۹۸ به یک سال زندان

ایران وایر - «فاطمه خوش‌رو»، شهروند اهل خرم آباد و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.
 
خبرگزاری هرانا با اعلام این خبر نوشته این حکم در تاریخ ۱ آبان‌ماه و در آستانه اولین سالروز این اعتراضات به وی ابلاغ شده است.
 
بر اساس این حکم،  خانم فاطمه خوش رو  به اتهام «سردستگی اخلال کنندگان در نظم عمومی به واسطه شرکت در تجمعات غیرقانونی » و «همکاری با گروه‌های متخاصم و معاند نظام به واسطه تهیه و ارسال فیلم از اغتشاشات» محاکمه و به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
 
این حکم توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب خرم آباد، به ریاست قاضی «حسن کرم پوری» صادر و در تاریخ ۱ آبان ۹۹  به وی ابلاغ شده است.
 
فاطمه خوش‌رو در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ به همراه حدود ۶۹ شهروند دیگر در رابطه با اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۹۸ در خرم آباد بازداشت شد.
 
این شهروند که متولد سال ۱۳۶۷ است بعد از مدتی بازداشت در زندان خرم‌اباد و نیز بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین، به قید وثیقه و تا زمان پایان دادرسی آزاد شد.
 
گزارش شده که این شهروند در زمان بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات سپاه مورد ضرب و شتم قرار گرفته و برای انجام اعترافات تلویزیونی تحت فشار قرار داشته است.
 
اعتراضات سراسری آبان ۱۳۹۸ به‌دنبال انجام مجدد سهمیه‌بندی بنزین در ایران و افزایش ۲۰۰ درصد  قیمت آن در ۲۴ آبان ۱۳۹۸ آغاز شد.  به دنبال گسترش این اعتراضات به شهرهای ایران، مقامات جمهوری اسلامی همزمان با قطع سراسری اینترنت دست به کشتار معترضان زدند.
 
به دلیل پنهان کاری مقامات حکومت جمهوری اسلامی آمار دقیقی از تعداد جانباختگان این اعتراضات در دست نیست اما ابعاد این کشتار در تاریخ معاصر ایران بی سابقه گزارش شده است.
+6
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.