قیمت لجام گسیخته خودروهای داخلی ایران + لیست قیمتها

قیمت خودرو در بازار امروز ایران نشان دهنده افزایش لجام گسیخته قیمت ها دارد. دلار بالای ۳۰ هزار تومان است و پراید زیر ۱۰۰ میلیون تومانی، آرزو شده است. روزگاری که خیلی ها برای پراید ۳۰ میلیون تومانی پول نمی داند و گذشته و اکنون بسیارند افرادی که آرزوی همان پراید یا قاتل متحرک را دارند.
 
قیمت خودرو در بازار امروز ایران، نه به صرف مصرف کننده است نه تولید کننده و قیمت های دستوری سبب شده تا زیان انباشته خودروسازان هر ماه بیشتر شود. عرضه خودرو در بورس کالا امیدواریم در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ صورت بگیرد و شاهد نظام بخشی به عرضه خودرو و مدیریت تقاضا و افزایش سودآوری خودروساز ها و افزایش قیمت سهم کالا در بورس باشیم.
 
التهابات بازار سرمایه و ارز و طلا و مسکن بخاطر انتخابات ریاست جمهوری امریکا در ۱۳ آبان ۱۳۹۹ و هم چنین انتخخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ شمسی سبب شده تا تکلیف اقتصاد ایران همچنان به اما و اگر ها کشیده شود و این وسط، اقشار آسیب پذیر که بیش از ۶۰ میلیون نفر هستند و منتظر یارانه کالایی ۱۲۰ هزار تومانی از آخر آبان ۹۹، تحت فشار قرار بگیرند. در اقتصاد تورمی و رکود کرونایی ایران در سال جهش تولید، وضعیت خودرو یکی از محورهایی بود که دها نماینده خواستار استیضاح حسن روحانی بودند.
 
فهرست زیر، قیمت روز خودروهای پر فروش داخلی را در روز شنبه ۳ آبان سال ۱۳۹۹ نشان می دهد که مربوط به لیست قیمت خودروهای ایران خودرو در لیست قیمت خودروهای سایپا در ۳ آبان امسال است.

قیمت خودرو پراید X111 در بازار آزاد: ۱۳۶ میلیون تومان
قیمت خودرو پراید X131 در بازار آزاد: ۱۲۲ میلیون تومان
قیمت خودرو پراید X132 در بازار آزاد: ۱۲۴ میلیون تومان
قیمت خودرو تیبا X231 در بازار آزاد: ۱۴۵ میلیون تومان در حالی که توسط سایپا ۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. قیمت تیبا ۲ در بازار آزاد، ۱۵۵ میلیون تومان و قیمت کارخانه: ۷۷ میلیون تومان است. قیمت ساینا در بازار آزاد، ۱۵۲ میلیون تومان و قیمت کارخانه ۷۶ میلیون تومان. قیمت کوییک دنده ای در بازار آزاد، ۱۶۹ میلیون تومان و در کارخانه ۹۴ میلیون تومان. قیمت سراتو در بازار آزاد، ۱ میلیارد تومان و قیمت روند ساندرو استپ دی نیز ۵۸۵ میلیون تومان است.
قیمت خودرو پژوه ۴۰۵ بنزینی جی ال الکس صفر ۲۳۰ میلیون تومان در بازار آزاد و ۸۵ میلیون تومان
قیمت کارخانه قیمت پژو پارس ۲۵۴ میلیون تومان و قیمت کارخانه ۹۷ میلیون تومان.
قیمت خودرو پژو پارس تو فایئ ۱۳۴ میلیون تومان.
قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار آزاد ۲۴۴ میلیون تومان و قیمت کارخانه ۸۸ میلیون تومان.
قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار آزاد ۳۰۳ میلیون تومان و در کارخانه ۱۰۴ میلیون تومان.
قیمت پژو ۲۰۶ صندوق دار ۷۸ در بازار آزاد ۳۰۰ میلیون و در کارخانه ۱۰۴ میلیون تومان.
قیمت خودرو سمند ال ایکس در بازار آزاد ۲۱۰ میلیون تومان و در کارخانه ۹۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان.
قیمت خودرو سمند ال ایکس بنزینی در بازار آزاد ۱۸۰ میلیون تومان و در کارخانه ۹۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان.
قیمت خودرو سمند سورن در بازار آزاد ۲۷۵ میلیون تومان و در کارخانه ۱۰۰ میلیون تومان.
قیمت خودرو رانا در بازار آزاد ۲۵۳ میلیون تومان و قیمت کارخانه رانا ۹۳ میلیون تومان.
قیمت پژو ۲۰۷ دستی ۴۳۶ میلیون تومان و قیمت کارخانه ۱۵۶میلیون تومان.
افسار قیمت خودروها مشخص نیست در دست کیست و کمتر از ۱۱ ماه به پایان کار دولت دوازدهم باقی مانده است و فروش های فوق العاده ایران خودرو و سایپا نیز با همه سخت گیری های موجود، نتوانسته تاثیری روی روند عجیب و غریب افزایش شتابان قیمت ها در بازار خودرو داشته باشد. به نظر می رسد قیمت خودرو تا پایان سال ۱۳۹۹ شمسی، با کاهش محسوسی همراه نشود.
+10
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  هیچ افساری نگسیخته. حکومت پول نداره و سرنگ دست گرفته و خون مردم رو تا قطره آخر داره میکشه. خود حکومتیها این خودروها رو در بازار آزاد میفروشن. خنده دار اینه که اکثر این خودروها بخصوص چینی ها که الان به 1میلیارد هم رسیدن در 5سال بعد بدون قطعه کنار خیابون میوفتن و شهرداری از صاحبش پول پارک میخواد و صاحب اونو میده اوراقی. ملت ایران مغزشون فاسده چون فقط به چیزای بد فکر میکنن و جذب چیزای بد میشن. چه به حکومت ربط داره چه نداره. فقط چرا حکومت مغز منو فاسد نکرده از کنار انسانها و حیوانات گشنه و مریض و بی کس راحت رد نشم. تا پول زیادی برای چیزای بی ارزش ندم. تا وقتم برای اراجیف اینستاگرام هدر ندم. تا به خاطر .....شرافتم رو ندم و پول زیادی خرج نکنم. تا پول مفت به رستورانهای برند ندم. تا تا تا تا. من که از آدما بجور متنفر شدم. چون خیلی کودن هستن. با از هزاران سال مثلا تمدن هنوز مغزشون در حد همون انسانهای اولیه تحلیل میکنه.
  12
  22
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
  ۵۳
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  یا دارم خواب میبینم یا اینکه فکر میکنم همش شوخیه . سال 2009 وقتی میخواستم از کشور بیام بیرون پراید هفت میلیون تومن صفر فروختم . الان وقتی میگه صد و سی و شش میلیون نمیدونم باید خندید یا گریه کرد . لعنت به شما آخوندا که مملکتو به قهقرا بردین
  2
  12
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::همایون نروژ - اسلو، نروژ::]. معادله ساده است دوست من. شماره ١- این خودروها همه صنایع زیریشون وابسته به دلار هست. شماره ٢- قیمت پراید ٤٥٠٠ دلار هست و قیمت پژو ٢٠٦ حدود هشت تا ١٠ هزار دلار. حالا اگر ترامپ انتخاب بشه دلار یه شبه میشه ٥٠ تومن تا اینکه اینا قمبل قهرمانانه کنن پژو میشه ٥٠٠ میلیون تومن
  9
  5
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
  ۳۵
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  یادمانی زمانی که پیکان 5 میلیون بود از هر پیکانی که فروخته میشد 1 میلیونش میرفت بیت رهبری یعنی 20 درصد. حالا فکر کنین از هر 120 میلیون 30 میلیونش سهم رهبر هست اینکه میگه در آمدی نداره و دوستانش بهش هدایا میدن برا همینه. چون حکومت خودش رو حکومت امام زمان میدونه و تو احادیث جعلی شون اومده که زمان امام زمان یکی که نیازمنده دست میکنه تو جیب یکی دیگه و پول بر میداره اون طرف هم میدونه و جلوشو نمی گیره. دقیقا همین سناریو هست. دست علی چلاق تو جیب تک تک ایرانی هاست و همه هم میدونن ولی از اونجا که پروژه بی بخار سازی کاملا موفق بوده مردم به جای اینکه علیه ظلم بجنگند نهایتش خیلی هنر کنن خود کشی میکنند.
  1
  2
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. پراید صرفا ارابه مرگه. هرکسی توی پراید بشینه خطر مرگش خیلی بیشتر از کسیه که بدون ماسک از یک کرونایی لب بگیره. من سال 84 یه پراید گرفتن. تازه از اون قدیمیهای بدنه محکم بود. اما میشستم توش حس میکردم سوار فرقون شدن. ظرف 2ماه فروختم و کمی پول گذاشتم 206 خریدم. 206 قذیمی تا سال 91 واقعا سالار جاده بودن. البته تیپ5 یا 6. با 206 رفتم توی دره توی جاده دیزین اما ماشین با اینکه له شد داخل کابین منو حفظ کرد. چون کمربند نداشتم به خاطر معلق زدن تو ماشین زمان معلق زدن خود ماشین ترقوم و چندجای سرم شکست. پراید بود تبدیل به رب میشدم.
  1
  1
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  قابل توجه مقام مخنث عنتری و توله هاش
  1
  2
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش
  یه ماشین درست نمیتونن تولید کنن بعد صبح تا شب مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل هم میگن.اینه آخوند و آخوندزاده.
  2
  2
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  (اگر پولی نداری از برایش - بکن مَرکَب سواری تو بجایش ) ( که هم ملا و هم مَرکَب زیاد است - اگر خر کم بُوَد، آخوند بسی هست)
  1
  1
  دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۸
  نظر شما چیست؟