استقرار سامانه دفاعی سپاه در مرز

فرارو: تیپ مکانیزه امام زمان (عج) نیروی زمینی سپاه پاسداران در مرز‌های شمال غربی کشور مستقر شد. بر اساس اطلاعات ارائه شده، تانک‌ها و تجهیزات نظامی برای محافظت از مردم و برقراری امنیت در نوار مرزی شمال غرب کشور در مناطق خداآفرین و جلفا مستقر شدند.
 
به گزارش سپاه نیوز، یک عضوسپاه پاسداران گفت: برابر دستور سلسه مراتب فرماندهی تیپ مکانیزه امام زمان (عج) نیروی زمینی سپاه پاسداران ماموریت یافت برای دفاع از تمامیت ارضی کشورمان و دفاع از مناطق مردم ولایتمدار خداآفرین در این منطقه مستقر باشد.
 
بامداد یکشنبه ششم مهرماه سال جاری درگیری میان نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مرز‌های مشترک دو کشور از سر گرفته شد. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای نیرو‌های ارمنستان را آغاز کننده عملیات و نخست وزیر ارمنستان نیز جمهوری آذربایجان را آغاز کننده حمله دانست. دو کشور حدود سه دهه است که برسر مالکیت منطقه قره‌باغ اختلاف دارند.
 در سال ۱۹۹۴میلادی، به دنبال درگیری‌های ۴ ساله نظامی دو کشور، برخی دولت‌های اروپایی و منطقه برای پایان دادن به منازعات ارضی میان باکو و ایروان وارد عمل شدند و سرانجام با میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، آتش‌بس میان طرفین مناقشه برقرار شد، اما تلاش‌های بین‌المللی برای حل مسالمت‌آمیز این مناقشه تا به امروز نتیجه‌ای نداشته است.
+10
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  ارمنستان با موشک پرانی به جنوب ارس سعی در تحریک ایران و وارد کردن ان به جنگ با آذربایجان می کند چون نتوانست روسیه را درگیر کند تنها راه باقی مانده در برابر شکستها و عقب نشینی هایش از مناطق اشغالی تحزریک ایران است اما کوچگترین خطا و یاری با ارمنستان با عکس العمل ترکیه و آذربایجان روبرو خواهد شد که می تواند منجر به ورود ایران به دره سقوط شود . ایران در وضعیتی نیست که بخواهد از این غلط ها بکند و به آذربایجان حمله کند. شکست ارمنستان خطر بزرگی بای ایران است چون آزاد سازی قره باغ باعث تمرکز همگان به آذربایجان جنوبی خواهد شد ان چیزی که ایران با حمایت از ارمنستان سعی در مشغول کردن آذربایجان در مسایل داخلی اش کرد اما ارمنستان مجبود به شکست و در روزهای اخیر حاضر به ایجاد روابط سیاسی با ترکیه هم شده و دم از صلح و مذاکره در مورد قره باغ کرده است. تا زمان آزادسازی کامل قره باغ هیچ توافقی امکان پذیر نیست و نباید اجازه بازسازی با ارمنستان دوباره داده شود. در روزها آینده گذرگاه لاچین که تنها راه ارتباطی باقی مانده قر ه باغ با ارمنستان است توسط آذربایجان آزاد خواهد شد و نیروهای اشغال گر ارمنی یا باید
  19
  3
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.