یک پژوهشگر نوجوان آمریکایی به خاطر تحقیقاتش در رابطه با درمان بالقوه کرونا برنده جایزه ۲۵ هزار دلاری شد

آنیکا چبرولو
صدای آمریکا :یک پژوهشگر نوجوان در شهر فریسکو ایالت تگزاس آمریکا، امیدوار است که با تحقیقات خود در مورد درمان بالقوه بیماری کووید ۱۹، بتواند در آینده جان انسان‌ها را نجات دهد.

به گزارش شبکه خبری «سی‌بی‌اس»، آنیکا چبرولو ۱۴ ساله به خاطر پژوهش‌های اخیر خود، برنده یک رقابت علمی سالانه برای دانش‌آموزان مقطع راهنمایی تحت عنوان «چالش دانشمند جوان ۳‌ام» (به انگلیسی: ۳M Young Scientist Challenge) شد.

پروژه تحقیقاتی این دانش‌آموز کلاس هشتم، به عنوان بهترین پژوهش سال برگزیده شد و او جایزه ۲۵ هزار دلاری این رقابت را دریافت کرد.

آنیکا چبرولو در جریان تحقیقات خود موفق به ساخت یک ترکیب مولکولی شد که می‌تواند به پروتئین خاص ویروس کرونا بچسبد و آن‌ را خنثی کند.

او برای ساخت این ترکیب مولکولی، داده‌های موجود را که بالغ بر ۶۹۸ میلیون مولکول است، جستجو کرد.

آنیکا چبرولو این پروژه را ۲ سال پیش و با تحقیق درباره ویروس آنفلوآنزا آغاز کرد.
آنیکا چبرولو آگاهی از فاجعه همه‌گیری آنفلوآنزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸ که منجر به مرگ هزاران نفر شد، و تلفات سالانه این ویروس در آمریکا، علی‌رغم وجود واکسیناسیون و انواع داروهای ضدآنفلوآنزا در بازار، الهام‌بخش این پژوهشگر نوجوان بود.

البته او با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، تغییراتی در پروژه اولیه خود ایجاد کرد و پژوهش‌هایش‌ بر بیماری کووید ۱۹ متمرکز شد.

آنیکا چبرولو امیدوار است که تحقیقاتش مورد استفاده دانشمندان قرار گیرد و به تولید سلاح جدیدی علیه این بیماری مرگبار منجر شود.

این پژوهشگر نوجوان در گفت‌وگوهای رسانه‌ای خود تأکید کرد که قصد او کمک کردن به جهان بود و می خواست به کودکان بیاموزد که قادر به انجام هر کاری هستند. او می گوید که می‌خواهد در آینده یک محقق و استاد در رشته پزشکی باشد
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.