سرنوشت ترامپ چه خواهد شد؟/ سه احتمال برای این انتخابات متصور است

روزنامه خراسان در مطلبی نوشت: با نگاهی به کنش و واکنش های رسانه ها به آخرین مناظره انتخاباتی جو بایدن نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه، دو رقیب اصلی ریاست جمهوری آمریکا که شامگاه پنج شنبه در نشویل ایالت تنسی برگزار شد، به نظر می رسد، این رویارویی چندان تاثیری بر نتیجه بازی نداشته باشد؛ هم به این دلیل که اغلب رای دهندگان آمریکایی انتخابشان را کرده اند و هم این که در مناظره اخیر، اتفاق خاصی رخ نداده است.

روزنامه خراسان شنبه ۳ آبان در یادداشتی به قلم رضا واعظی استاد دانشگاه درباره انتخابات آمریکا نوشت: مهم ترین اقدام از سوی دوحزب را باید تمرکز تیم جو بایدن بر تشویق و ترغیب رای دهندگان به حضور در پای صندوق رای و تلاش تیم ترامپ برای پیداکردن راهکارهای قانونی، سوای جلب نظر رای دهندگان،برای پیروزی در انتخابات و ماندن درکاخ سفید دانست.آنگونه که بسیاری از صاحب نظران نیز معتقدند، با وجود شرایط کنونی در صحنه رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، سه احتمال برای این انتخابات متصور است.

احتمال اول؛ پیروزی جوبایدن دموکرات است. حسب نظر سنجی ها و شرایط به وجود آمده در فضای عمومی ایالات متحده آمریکا، چنان چه اتفاق خاصی رخ ندهد و اوضاع به همین صورت بماند جو بایدن پیروز انتخابات است. در این صورت به دلیل فاصله رایی که بین این دو هست، باید منتظر اقدامات غیر منتظره دونالد ترامپ برای تحویل پست ریاست جمهوری بود. زیرا فاصله رای به حدی است که امکان اعلام تقلب در انتخابات ضعیف و غیر ممکن است.

احتمال دوم: پیروزی مجدد ترامپ جمهوری خواه است. یعنی رویداد سال ۲۰۱۶ تکرار شود و به رغم نظر سنجی ها و تحلیل ها، ترامپ در کاخ سفید بماند. در آن دوره اگرچه نظر سنجی ها و حتی تعداد آرای مردم به نفع هیلاری کلینتون بود اما آرای الکترال ترامپ را برنده انتخابات دانست. در آن دوره اشکال در شیوه های نظر سنجی و اختلاف بین نظر سنجی های ملی و ایالتی باعث اشتباه در تشخیص رای و نظر مردم آمریکا بود. اما به نظر می رسد آن گونه که مراکز نظر سنجی اعلام کرده اند اشکالات آن دوره برطرف شده و همین امر احتمال تکرار رویداد سال ۲۰۱۶ را کاهش داده است.
سومین احتمال؛ کاهش فاصله آرای دو ...
+1
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Masterweb - تهران، ایران
  رسانه ها شانس پیروزی ترامپ رو 15 درصد اعلام کردن ، دفعه قبل هم با اختلاف کم برنده شد ولی الان همون شانس هم نداره
  19
  3
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  از جماعت .....بی سواد کند مغز عاجزانه خواهش میکنم دست به قلم نشن و درباره انتخابات امریکا مطلب ننویسن. ایرانی یا غیر ایرانی. چون من اصال میگیرم و با دارو هم خوب نمیشه. یعنی بعضیا اندازه ....و هوش ندارن. خود فروخته های ناچیز.
  9
  4
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
  نظر شما چیست؟