وال استریت ژورنال: دولت ترامپ «می‌خواهد رفع تحریم‌های ایران در صورت پیروزی جو بایدن را دشوار کند»

بی بی سی : روزنامه وال استریت ژورنال می‌گوید دولت دونالد ترامپ به دنبال آن است تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کند که رفع آنها در در صورت پیروزی جو بایدن برای دولت بعدی دشوار باشد.
 
این روزنامه می‌نویسد آقای بایدن در نظرسنجی‌های ملی و در ایالت‌های کلیدی از آقای ترامپ جلوتر است و مقام‌های دولت آمریکا از آن هراس دارند که در صورت پیروزی نامزد حزب دموکرات، سیاست فشار حداکثری بر ایران که به گمان دولت آقای ترامپ برای رسیدن به یک توافق هسته‌ای و امنیتی جدید ضروری است، تغییر کند.
وال استریت ژورنال می‌گوید دولت آقای ترامپ به همین خاطر تحریم‌های مرتبط با قوانین ضدتروریسم علیه ایران وضع کرده که لغو آنها به گفته ناظران به طور بالقوه دشوار خواهد بود.
 
به نوشته این روزنامه، دولت آقای ترامپ همچنین درصدد افزایش فشارها به ایران از طرق هدف قرار دادن بیشتر صنایع و بخش‌های حیاتی مانند پتروشیمی و صنایع فلزی است.
 
مقام‌های دولت فعلی و سابق آمریکا می‌گویند تحریم مجدد بخش‌هایی که در حال حاضر تحریم شده‌اند، و ارتباط دادن آنها با تروریسم باعث دشواری دولت بعدی برای رفع این تحریم‌ها خواهد شد و برداشتن این تحریم‌ها مستلزم یک روند بسیار پیچیده سیاسی خواهد بود.
 
آقای بایدن گفته است در صورت پیروزی در انتخابات و برگشتن ایران به تعهدات برجامی، آمریکا را به توافق هسته‌ای برمی‌گرداند.
 
آقای ترامپ هم گفته است اقتصاد ایران به شدت از سیاست‌های دولت او ضربه خورده است و به همین دلیل به محض پیروزی‌اش در انتخابات، اولین کشوری که به او زنگ خواهد زد ایران خواهد بود که تقاضای توافقی جدید خواهد کرد.
+31
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  هدف ترامپ از تمام تحریمها و فشار ها بر ایران محدود کردن ایران از منابع مالی در جهت گسترش نفوذ و عملیات منطقه ای و جلوگیری از ایجاد خطر برای اسرائیل هست . بسیار سآده لوحانه هست فکر کنیم هدف ترامپ کمک به مردم ایران یا مستقیما هدف بر اندازی حکومت ملاها هست . ترامپ بارها گفته آماده مذاکره با حکومت هست این به معناع ان هست ملت ایران هیچ جایگاهی از نظر دولت امریکا یا ترامپ ندارند . در اثر تحریمها منابع مالی حکومت اسلامی بسیار ضییف شده ولی حکومت از نظر اقتدار داخلی و سرکوب مردم نه تنها ضییف نشده بلکه بسیار مقتدر تر هم شده. از ان طرف تودهای مردم ایران به اوج فقر و تنگدستی رسیدند .
  2
  23
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  زمان هیلاری کلینتون هم از این درصدهای ساختگی رسانه ها و لابیهای کثیف دنیا ارائه میشد و آخرشم ترامپ کبیر برنده شد و بازم میشه
  8
  20
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.