وزارت اطلاعات به دختر آبادانی برای صرف‌نظر از شکایتش فشار آورده است

ایران اینترنشنال : بر اساس اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال، ماموران وزارت اطلاعات پنجشنبه شب با حضور در خانه والدین زن آبادانی از او خواستند تا از شکایتش صرف‌نظر کرده و سکوت کند.
 
یک منبع نزدیک به این زن به ایران اینترنشنال گفت ماموران امنیتی به این زن جوان و خانواده‌اش گفته‌اند که نباید اجازه دهند «رسانه‌های معاند» خارج از کشور از این موضوع «سوء استفاده» کنند.
 
صداوسیمای جمهوری اسلامی اقدام به انتشار ویدیویی از اعترافات اجباری زن جوان آبادانی کرد که روز چهارشنبه مورد ضرب‌وشتم و تعرض قرار گرفته بود.
 
تصویر زنی که در ویدیوست مات شده و او در آن می‌گوید از مردی که به خانه‌اش رفته و از سوی خانواده‌اش مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته، باردار نیست. او اشاره‌ای به تعرض مامور حراست پالایشگاه به خودش و همچنین انگیزه اصلی درگیری‌اش با خانواده‌ شخصی که به خانه‌ آنها رفته بوده، نمی‌کند.
 
منابع ایران اینترنشنال دلیل درگیری را «تجاوز» احمد جهان‌نژادیان، سرپرست سابق حمل‌ونقل پالایشگاه آبادان، به این دختر ذکر کرده و گفته‌اند او تصمیم داشته به خانواده مرد بگوید که چه اتفاقی برایش افتاده است.
 
بر اساس اطلاعات ایران اینترنشنال، این زن جوان که پیشتر کارمند پالایشگاه نفت بوده و زیر نظر جهان‌نژادیان کار می‌کرده، مدت‌ها از سوی او تحت فشار و تهدید بوده است.
 
در ویدیویی که صداوسیما از این زن منتشر کرده، او بدون اشاره به موضوع «‌تجاوز» می‌گوید که نمی‌داند «رسانه‌های خارجی» درباره درگیری چه می‌گویند و تاکید می‌کند: «پرونده را از طریق قانونی دنبال می‌کنم.»
 اطلاعات ایران اینترنشنال حاکی از آن است که جهان‌نژادیان به دلیل تخلفات مالی از سمتش کنار گذاشته شده است. 
 
داریوش معمار، روزنامه نگار، که نخستین بار ویدیوی ضرب‌وشتم این دختر را منتشر کرد، روز جمعه در توییتی نوشت زن را شبانه برای ضبط اظهاراتش به در خانه احمد جهان‌نژادیان برده‌اند. او افزود: «گفته شده او را تحت فشار قرار دادهاند بگوید حالت عادی نداشته، در خصوص رفتار جنسی آقا چیزی نگوید و به فرد حراستی رضایت بدهد.»

در همین حال وب‌سایت «راه دانا» هم فیلمی تقطیع‌شده را از اعترافات اجباری این زن جوان و همچنین فردی که گفته می‌شود پدر اوست را منتشر کرده است.
 
در این فیلم‌ها این مرد می‌گوید که دختر به دلیل بیماری عصبی دارو مصرف می‌کند.
 او بدون اشاره به جزئیات، دلیل درگیری رخ داده را «نزاع خانوادگی» ذکر کرده و بدون توضیح بیشتری می‌گوید که «نزاع خانوادگی بین خودشان» بوده است. 
 
این در حالی است که در برخی گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی گفته شده که پدر این دختر درگذشته است.
 
زن جوان نیز در فیلم منتشر شده می‌گوید که در پارکینگ خانه سه ماشین دیده و فکر کرده که این مرد در خانه است و تصمیم داشته وقتی خود او حضور دارد «موضوعات» را به زنش بگوید. 
 
او در فیلم دیگری نیز می‌گوید که وقتی پسر خانواده گفته پدرش در خانه نیست، از او خواسته با پدرش تماس بگیرد و بخواهد که به خانه بیاید. او می‌گوید فقط یک کاتر همراهش بوده است.
 
پیش از این شرکت پالایش نفت آبادان اعلام کرده بود که این ویدیو مربوط به «اختلافات و مشاجرات خانوادگی» یکی از کارکنان پالایشگاه در منطقه مسکونی سازمانی بوده است.
 
داریوش معمار پیشتر در توضیح ویدیوی ضرب‌وشتم زن جوان نوشته بود او از سوی یک مدیر دولتی مورد «تجاوز» واقع شده بود.
بر اساس گزارش او،‌ این زن برای اعتراض به همین مساله به منزل مسکونی احمد جهان‌نژادیان مراجعه می‌کند و در پی درگیری با خانواده‌اش و مامور حراست منطقه، بعد از ضرب‌وشتم روی زمین تحت کنترل نگه داشته می‌شود.
 
با این حال، رییس کل دادگستری خوزستان دلیل درگیری را «اختلاف قدیمی و همچنین تسویه مالی» ذکر کرده است. 
 
صادق مرادی بدون اشاره به جزئیات گفته است که طبق اظهارات این زن جوان «موارد دیگری نیز مطرح» است که تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.
 
صداوسیمای آبادان نیز فیلمی را از اعضای خانواده این مرد و خانه او منتشر کرده است. در این فیلم یک زن که به نظر می‌رسد همسر این مرد است می‌گوید که این زن جوان با «شوکر، کارد و اسید و تینر» به خانه آنان رفته و خواسته که به او پول و طلا بدهند.
 
او ادعا می‌کند که این دختر ابتدا چاقو را زیر گردن یکی از پسرانش گذاشته، بعد زیر گردن دخترش و بعد زیر گردن خود او.
 
مرد نیز در فیلم می‌گوید که دو پسرش در کنار مادرشان بوده‌اند، اما نمی‌توانستند به او نزدیک شوند چون به آنها شوکر می‌زده است.
خشم عمومی از آزار جنسی مامور حراست  در رسانه‌های اجتماعی علاوه بر ضرب‌وشتم این زن جوان، دستمالی شدن او از سوی یک مامور حراست نیز بازتاب گسترده‌ای داشته است.
 
پایگاه خبری خورنا نوشت که نام این مامور مهدی کاظمی است که از سوی پلیس بازداشت شده است.
 
امیرسام کمایی، معاون نیروی انتظامی، نیز تایید کرده که مامور حراست فیزیکی پالایشگاه به دلیل «رفتار غیراخلاقی» بازداشت شده است.
+57
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران

  از نظر حکومت آخوندی همه مردم متوهم هستند حالت طبیعی ندارند . فقط آخوند و وابستگان دون پایه اون مانند یا فاطمه حالت طبیعی دارند دیگه این سناریو نخ نما شده . مزدورانی مانند یا فاطمه اگر شرف دارند . که قطعا ندارند بیایند مانند یک انسان اعتراف کنند برای چقدر مزدوری میکنند
  12
  32
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
  ۵۱
  haftsang - انتورپن، بلژیک

  مردم نباید کوتاه بیان نگذارید حق این دختر پایمال بشه
  2
  38
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
  ۶۰
  zavareh - رودسر، ایران

  دوباره همان سناریوهای آبکی حکومتی. این بی شرفها با این ترفندها شعور مردم را به سخره گرفته اند.
  12
  32
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  ۴۰
  babak.iraniii - تهرانتهران، ایران
  ما شما را به مقام انسانی میرسانیم امام خمینی !!.
  12
  28
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::kata1379 - مشهد، ایران::]. از نظر من تو یک دروغگو هستی که اتفاقا دروغگوخوبی هم نیستی هاهاها کسیکه ساعت پنج صبح بوقت ایران بیاد برای من جواب بنویسه و بیستوچهار ساعت روز توی سایت یوکی باشه از هرجا باشه قطعا از مشهد نیست.اگر هوچیگرانی مثل تو قد یه دونه ذرت بلال شرف داشتند که قطعا ندارند بیایند راست و حسینی محل زندگیشونو عیان کنن ....
  0
  2
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش
  ما شما را به مقام انسانیت می رسانیم.امام(هندی)
  1
  7
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
  ۳۳
  Masterweb - تهران، ایران
  وقتی با این شخص به این شدت درگیر شدن باید علت محکمی هم برای درگیری وجود داشته باشه و اینکه طرف رو اینطور زدن و منتظرن پلیس بیاد پس احتمالا این شخص تهدید و یا تهاجمی انجام داده که واکنش اینگونه بوده بعیده رفته باشه فقط حرف بزنه ، از طرفی هم مگه یه زن میتونه تیزی به دست بره دم خونه کسی بهشون حمله کنه و طرف کارمند پالایشگاه بوده خلافکار نبوده که ! این داستان هنوز کار داره تا روشن شه کامل
  5
  1
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  گور پدر هرچی ......با این دایره لغت اشون. "رسانه های معاند" بابا دختره رو عذاب روحی داده، میگن خفه خون بگیر. من نمیفهمم چه .....توی این خاک عربستان بوده که همچین ادمهایی رو پرورش داده
  2
  0
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۲
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::Masterweb - تهران، ایران::]. شما چند بار باید تجربه کنی که حکومت همیشه طرف دار ظلم هست . طرف دار دزدی هست . ملت به جان امده از ظلم وقتی جایی برای احیا حق وجود نداره چه باید بکند ؟ همین که حکومت و حامیان اون مانند یا فاطمه با دستور اربابان خود یقه چاک میکنند حتما بدانید و شک نکنید ظالم کیست .
  6
  2
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۹
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  قانون مجازات اسلامی در بحث دفاع مشروع، درباره این موضوع صحبت کرده است. در قانون مجازات اسلامی گفته شده اگر فردی برای دفاع از خود دیگری را کتک بزند یا مرتکب جرمی نسبت به او شود، به نوعی دفاع مشروع انجام داده و اقدامات او فاقد کیفر قانونی است؛ بنابراین دفاع از خود یا دیگران در مقابل سارق دارای شرایط خاصی است و در صورت وجود آن شرایط، قانونگذار از فردِ مدافع حمایت خواهد نمود.
  2
  1
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::kata1379 - مشهد، ایران::]. شما مگه مامور اداره مالیات بر درآمد هستید؟ فقط این‌رو بدون اونقدر دارم که اگر هوس بستنی، شکلات، مک‌دونالد، تنقلات کردم توانایی خرید و لومبودنش رو داشته باشم.
  1
  2
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::Masterweb - تهران، ایران::]. بله، چرا نمیتونه؟ کسی که خمار باشه، واسه رفعش تیزی که هیچ، رگبار مسلسل هم میبنده!
  1
  1
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
  نظر شما چیست؟