بازداشت یک شهروند ایرانی- آلمانی در تهران

رادیو فردا : طبق گزارش‌ها ناهید تقوی یک هفته است که در زندان اوین است .
 
فرزند ناهید تقوی، شهروند دوتابعیتی ایرانی -آلمانی، که ۲۵ مهرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت شد، از وضعیت مادرش ابراز بی‌اطلاعی کرد.
 
مریم کلارن در صفحه توییتر خود نوشته که هفت روز است هیچ خبری از مادرش ندارد و حتی اطلاعی از زنده‌ بودن وی ندارد.
 
خانم کلارن خواستار شفاف‌سازی و آزادی مادرش و مداخله دولت آلمان در این زمینه شده است.

ناهید تقوی که پیش از این در شهر کلن آلمان زندگی می‌کرد، ۲۵ مهرماه بدون اتهام مشخصی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
 
آن‌ طور که نهادهای حقوق بشری اعلام کرده‌اند، خانم تقوی ممنوع‌الملاقات است و علت بازداشت وی نیز اعلام نشده است.
 
این نهادها از دولت فدرال آلمان و به ویژه هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، خواسته‌اند که برای آزادی ناهید تقوی، وارد عمل شود.
 
خبرگزاری هرانا نیز روز ۲۸ مهر نوشته بود که این شهروند ایرانی آلمانی به تازگی عمل جراحی داشته و از فشار خون بالا رنج می‌برد و ماموران هنگام بازداشت او، برخی از وسایل شخصی‌اش ازجمله لپ‌تاپ، تلفن همراه و کتاب‌های وی را نیز ضبط کرده و با خود برده‌اند.
 
این شهروند دوتابعیتی نیز به جمع دیگر شهروندانی می‌پیوندد که از کشورهای مختلف از جمله آمریکا و سوئد و بریتانیا در زندان‌های ایران به سر می‌برند.
+57
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  حالا این حاجی خانم را کجای دلم بزارم ؟ چرا آمدی چرا رفتی‌
  69
  23
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  داستان همون گروگانگیری قدیمی سپاه هستش. بدترین کار همینه که کشورهای غربی باج بدهند برای آزادی این ایرانی ها. علت این بازداشتها و گروگانگیری ها دقیقا پرداخت باج توسط دولتهای احمق و بیشعور غربی بخصوص آلمان و فرانسه و انگلیس هستش که زیر فشار نهادهای فاسد حقوق بشری مجبور و برای تبلیغات سیاسی خودشون مجبور به باج دادن برای این گروگانها میشوند. این سازمانها و رسانه های حقوق بشری باید فشار بر دولتها برای باج دادن به رژیم رو متوقف کنند چون علت اصلی این گروگانگیری ها دقیقا همین رسانه ها و افراد حقوق بشری هستند که به بهانه حقوق بشر پولسازی میکنند برای این رژیم ها. توجه کنید رژیمها و مراکز امنیتی بشدت در حال تربیت و جا زدن مهره های خودشون در مراکز حقوق بشر هستند چون کار گروگانگیری وقتی تکمیل میشه که گروه یا افرادی در خارج از کشور برای آزادی یا حتی پول دادن برای آزادی این افراد تلاش کنند و فشار رسانه ای و فشار تبلیغاتی بر دولت باج دهنده بیارند. الان دقت کنید مقالات و بیانیه های حقوق بشری کاملا در خدمت فشار گذاشتن بر افکار عمومی مثلا آلمان یا فرانسه یا انگلیس برای مجبور کردن دولتها به پول دادنه
  3
  15
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  قابل توجه دوستان خارج نشین ! اگر خواستید به ایران سفر کنید لاقل یه عکس ۳ در ۴ از خود بر جای بگذرد تا در صورت لازم بتوانیم در مجامع بین‌المللی از شما دفاع کنیم
  6
  20
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش

  از روز اول با گروگانگیری کار خودشون رو پیش بردن.بعد از چهل سال باز هم همونه متاسفانه.
  2
  24
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  گروگان گیری ج.ا جهت باجگیری.حنای ج.ا رنگ ندارد
  1
  17
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۹
  ۳۰
  Diggler - لندن، انگلستان
  این حاجیه خانم با این قیافه و هیبت آلمان چکار میکرده؟ چون‌مشخصه هیچ تخصص و تحصیلاتی که نداشته،و مسلم مشکل مذهبی سیاسی اجتماعی هم که نداشته،واقعا این فرصت طلبها به چه بهانه و دروغی خودشون رو کشیدن اونجا؟؟
  2
  3
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  [::Diggler - لندن، انگلستان::]. هوس قورمه سبزی و ترشی وطنی کرده رفته ایران
  1
  3
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰
  نظر شما چیست؟