گوگل جزئیاتی از کارزار مخرب سایبری مرتبط با ایران را اعلام کرد

ساندار پیچای مدیرعامل گوگلصدای آمریکا :گوگل اعلام کرد که یک کارزار انتشار اطلاعات گمراه‌کننده مرتبط با ایران، حساب‌های «جی‌‌میل» ۲۵ هزار کاربر را هدف قرار داده است.

به گزارش «بیزنس اینسایدر» در روز پنجشنبه ۱ آبان، گوگل این مطلب را پس از آن اعلام کرد که مقامات اطلاعاتی آمریکا گفتند ایران سعی کرده است که پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امسال، «افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهد.»

شرکت گوگل گفت که تنها ۱۰ درصد از این ایمیل‌های ارسال شده به حساب‌های «جی‌‌میل» (سرویس ایمیل گوگل) از سیستم فیلتر هرزنامه گوگل عبور کرد.

مدیران اطلاعات ملی و اف‌بی‌آی در مورد دخالت در انتخابات از سوی ایران و روسیه هشدار دادند
جان رتکلیف مدیر اطلاعات ملی و کریستوفر ری مدیر اف‌بی‌آی سه‌شنبه شب در واشنگتن یک کنفرانس خبری برگزار و اعلام کردند که ایران و روسیه اطلاعات ثبت نام رأی دهندگان را با نیت دخالت در انتخابات نوامبر به دست آورده‌اند.

گوگل گفت این شرکت و دیگران شواهدی دیده‌اند که یک عملیات مرتبط با ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ایمیل‌های غیرمعتبری را به افراد در آمریکا فرستاده است.

جان رتکلیف، مدیر اطلاعات ملی آمریکا، و کریستوفر ری، مدیر اف‌بی‌آی، چهارشنبه شب در واشنگتن طى یک کنفرانس خبری اعلام کردند که ایران و روسیه اطلاعات ثبت نام رأی دهندگان را با نیت دخالت در انتخابات نوامبر به دست آورده‌اند.

آقای رتکلیف گفت: «مى خواهیم مردم را آگاه کنیم که دو بازیگر خارجی – ایران و روسیه – را شناسایی کرده‌ایم که دست به اقدامات مشخصی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی مرتبط با انتخابات ما زده‌اند.» او افزود: «ما تایید ‌کرده‌ایم که برخی اطلاعات ثبت‌نام رأی دهندگان از سوی ایران و روسیه به طور جداگانه کسب شده است.»

مدیر اطلاعات ملی گفت: «ما قبلا شاهد ‌این بوده‌ایم که ایران ایمیل‌های جعلی به منظور ارعاب رأی دهندگان، برانگیختن ناآرامی اجتماعی و تخریب پرزیدنت ترامپ ارسال می‌کند.»
+32
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  یادمه دفعه قبل روش مخرب این روسهای مشنگ این بود که مثلا پوتین تلویحا از ترامپ حمایت میکرد تا مردم امریکا برعکس عمل کنن. این الاغا فکر کردن فقط خودشون مارمولک هستن.
  4
  9
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.