ماجرای کتک خوردن دختر آبادانی و بازداشت مامور حراست به اتهام «دستمالی» بدن وی

زن جوان ایرانی در حالی که زخمی بود از نیروهای امنیتی کتک خورد و «دستمالی» شد
العربیه :ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد یک زن جوان در حالی که به شدت زخمی شده و صورتش را خون گرفته از سوی یکی از نیروهای امنیتی با باتوم مورد ضرب و جرح قرار گرفت و بدنش توسط این نیروی امنیتی «دستمالی» شد.
 
هنوز درباره دلایل زخمی‌شدن این زن که گفته شده اهل آبادان است، اطلاع چندانی در دست نیست ولی روزنامه همشهری مدعی شد که مردی که به این زن تجاوز کرده و خانواده مرد متجاوز زن را کتک زده و زخمی کرده‌اند.
 
کاربری که این ویدئو را در توئیتر منتشر کرده، در توضیح آن نوشت: «‏به این دختر توسط یکی از مسئولین شهری در آبادان تجاوز شده و باردار شده، وقتی به منزل آن شخص رفته و اعتراض کرده و صدایش را بلند کرده، خانواده آن فرد با کمک کارمندان حراست پالایشگاه آبادان این بلا را بر سر دختر آورده‌اند.» البته العربیه فارسی نمی‌تواند مستقلا صحت ادعاهای مطرح شده را تایید کند.
 
منابع محلی گفته‌اند دختر برای اعتراض به رفتار متجاوز، مقابل خانه او رفته و اعتراض کرده و اهالی خانه به‌جای سؤال کردن از مرد متجاوز، دختر را به باد کتک گرفته‌اند. همچنین گفته‌شده که دختر، منشی دفتر مردی بوده که به او تعرض کرده است. اما این‌که تعرضی صورت گرفته یا نه، هنوز تائید نشده است.
 
در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده یکی از نگهبانان حراست پالایشگاه آبادان دیده می‌شود که به طرفداری از خانواده مرد، پای خود را روی بدن دختر گذاشته و با باتوم ضرباتی به سینه او وارد می‌کند. او سپس با دست به برخی نقاط بدن این زن جوان از جمله سینه‌هایش دست می‌زند. مسیح علی‌نژاد فعال حقوق زنان در صفحه اینستاگرامی‌اش در این‌باره نوشت که این کار «... خشونت و دستمالی جنسی است و نباید در برابرش سکوت کرد.»
 
خبرگزاری رکنا هم گزارش کرد که این اتفاق در منطقه بریم آبادان رخ‌داده و زن جوان به خانه مرد متجاوز حمله اسیدی کرده بود و مدعی شد مأمور حراست فیزیکی به دلیل رفتار غیراخلاقی با این زن درصحنه دستگیری، در حال حاضر در بازداشت است.
 
این ویدئو موجی از خشم کاربران توییتر را به دنبال داشته و آن‌ها را به واکنش‌های مختلفی درباره ضعف قوانین کشور برای حمایت از زنان قربانی و نادیده گرفته شدن تقصیرات فرد متجاوز و عدم مجازات او واداشته است. بسیاری از کاربران در این زمینه نوشته‌اند حتی اگر زن جوان مقصر هم بود، نباید با او این‌طور رفتار می‌شد. به‌خصوص وقتی زخمی شده و توان دفاع از خود را نیز ندارد.
ماجرای کتک خوردن دختر آبادانی  که تبدیل به ترند توییتر شد چه بود؟ویدیوی کتک خوردن دختر جوان آبادانی
ضرب و شتم زن جوان در آبادان پس از اعتراض نسبت به تعرض
ایران وایر : انتشار یک ویدیو از دختر جوانی غرق در خون در حالی که توسط اطرافیان مورد ضرب و شتم و تعرض قرار می‌گیرد، واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.
 
«داریوش معمار»، شاعر و روزنامه‌نگار با انتشار این ویدیو در حساب شخصی توییترش نوشته است: «به این دختر توسط یک مدیر در آبادان تجاوز شده و باردار شده است. وقتی به منزل آن شخص رفته و اعتراص کرده و صدایش را بلند کرده است، خانواده آن فرد با کمک کارمندان حراست پالایشگاه آبادان این بلا را بر سر دخترآورده‌اند.»
 
به گفته این روزنامه‌نگار، این دختر که هویتش نامشخص است، با اتهامات متعدد در بازداشت است.
 
برخی کاربران نوشته‌اند این دختر جوان، منشی مسوول فضای سبز پالایشگاه آبادان بوده که از سوی وی مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته است
 
گفته می‌شود والدین دختر از دنیا رفته‌اند و او تا سال گذشته با مادربزرگش زندگی می‌کرده که او هم سال گذشته فوت کرده است.
 
کاربران بسیاری در فضای مجازی نسبت به رفتار ناشایست یکی از نگهبانان پالایشگاه واکنش نشان داده‌اند.
 
او در حالی‌که دختر را تحقیر می‌کند، ابتدا پایش را بر روی قفس سینه‌اش می‌گذارد و کمی بد خم می‌شود و بدن او را به وضوح لمس می‌کند.
 
خبرگزاری رکنا از بارداشت مامور حراست خبر داده و نوشته است: «زن آبادانی که به خانهای حمله اسیدی کرده بود، از سوی چند زن در منطقه بریم به باد کتک گرفته شد و مامور حراست فیزیکی به خاطر رفتار غیراخلاقی با این زن در صحنه دستگیری، بازداشت شد.»
بازداشت مامور حراست بخاطر لمس بدن زن جوان!
رکنا می نویسد: یک مامور حراست در آبادان بخاطر لمس بدن زنی جوان که بخاطر حضور در خانه شوهر صیغه ای اش و درگیری با دو زن کتک خورده بود بازداشت شد.

به گزارش اختصاصی گروه حوادث رکنا، فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که در آن زن جوانی از سوی اعضای یک خانواده در آبادان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و با صورتی خونین در اختیار ماموران حراست قرار گرفت.
 
این فیلم که حاشیه های زیادی همراه داشت با موج اعتراضاتی از نحوه برخورد مامور حراست اقدام اعضای خانواده را به همراه داشت که یک منبع آگاه در آبادان توضیحاتی را در این خصوص داد.
ماجرای کتک زدن زن آبادانی چه بود؟
یک منبع آگاه در پلیس آبادان به خبرنگار رکنا گفت: در پی انتشار فیلمی مبنی بر دستگیری یک خانم از سوی اهالی یک خانه و به کمک ماموران حراست تحقیقات پلیس صورت گرفت.
 
وی افزود: در تحقیقات میدانی مشخص شد که زن جوان با صاحبخانه اختلاف قدیمی و شخصی داشته و برای تسویه حساب وارد خانه شده که توسط اهالی داخل خانه و ماموران حراست منطقه دستگیر و تحویل ماموران کلانتری قرار گرفته است.
 
سروان کمایی ادامه داد: شنیده ها حاکی از آن است، شایعاتی مطرح شده که زن جوان با در دست داشتن اسید و شوکر به این خانه در منطقه بریم حمله کرده که پس از حضور در خانه چند زن جوان او را به شدت کتک می زنند و او را روی زمین خوابانده و نیروی حراستی منطقه با حضور در محل اقدام به دستگیری وی می کنند.
بنا بر این گزارش، تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد .
+75
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  دیگه شرمم میاد بگم ایرانیم. عجب غیرتی داره این ملت. رفتم حموم گریه کردم یواشکی. خاک تو سر تک تک این ملت. منجمله خودم که همه دست برگ چغندر رو از پشت بستیم.
  4
  137
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  دردناکترین چیز تو دنیا « آه مظلوم» هستش.
  2
  97
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  اینها همش از غیرت این مردم بی غیرت دستمال که همش صبح تا شب نق می زنن ولی از اون طرفبطور مثال وقتی یکی مثل اون سلیمانی بی ناموس بدرک میره ... خودشونو پاره می کنن وهمه میریزن بیرون ولی اگر ناموس وزن وبچه اشونم این حرمزادها ببرن عینه بز همه وایمیستن ونگاه میکنن، اگر یجو غیرت هنوزد اشتن باید اون باطومو می گرفتن از اون زن.... وخشک خشکبهش فرو می کردن. ولی تمام اعتراضا به هر بلایی که سرشون می یارن شده فقط این فیلمو می گیرم برای تلویزیون منو تو همین، اینجوری منتظر باشید تا این اخوندای مادر فلان حتما یه روزی خودشوندیگه خواهشاً فیلم نگیرید ما می ریم.
  8
  100
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش

  وقتی از بالا تا پایین نظام مشکل جنسی دارن.دیگه توقعی از مأمورانشون نمیشه داشت.
  4
  46
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  وای به روزی که نگهبان و سرباز یک کشور دزد خیانتکار و متجاوز بشه. ایران باید یک بازسازی کامل بشه که چند نسل طول میکشه اولین قدمش بیرون کردن اخوند و دینش از ایرانه.
  3
  52
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۳
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  این داستان مسخره است اگر این دختر فقط برای اعتراض به آن خانه رفته بود احتمالا چند تا فحش می شنید و پرتش می کردند بیرون ولی می بینیم که او را نگه داشتند تا پلیس بیاد پس معلومه که او با سلاح به افراد خانواده حمله کرده تو آخرین خبر گفته شده که او زنگ خانه را می زند و پسر نوجوانی در را باز می کند و او یا چاقو پسر را مجروح می کند و وارد خانه می شود ولی توسط افراد خانواده خلع سلاح می شود و ا ورا شدید کتک می زنند و نگهبان مجتمع هم او را دستمالی می کند الان هم هر سه بازداشت شدند دختر جوان بخاطر مجروح کردن پسر و زن صاحبخانه بخاطر خشونت و نگهبان بخاطر دستمالی کردن پس نباید سریع قضاوت کرد شاید هم من اشتباه می کنم این چیزیه که تابحال گفته شده حالا تو روزهای آینده بیشتر هم خواهیم شنید
  40
  7
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  در اینکه بعضی دختران و زنهای شوهردار در ادارات خیلی گند به بار میارن و به خاطر حفظ موقعیت یا پیشرفت راحت زیرخواب حتی آبدارچی هم میشن شکی نیست. در اینکه مردها اکثر در محیط کار چیز به دست آماده هستن که هر طوری شده مخ همکارشونو بزنن و ترتیبشو بدن هم شکی نیست. این خانوم در درجه اول چوب زیاده خواهی و حماقت خودشو میخوره . چون مطمئنم اگه قضیه تجاوز زوری بوده باشه حتما شکایت میکرد. جماعت حراست شرکتها هم که عده ای اوبی و بی خانواده و ... هستن که به خاطر شخصیت ذاتی و بی عرضگی جذب اینطور مشاغل مفت خوری شدن. همشونم فکر میکنن نیروی اف بی آی هستن. یه بار توی اعتراض در ساختمان اداری دانشگاه حراست همکلاسی من رو که خانوم بود ترسونده بودن و چون خوشگل بود نشونده بودن توی دفتر و گفته بودن تو اعتراضت سیاسی هست و باید جواب پس بدی و اونم داشت گریه میکرد. رفتم تو دفترشون کشیدمشون به فحش. گفتم این دختر خاله منه همین الان آزادش کنید والا دماغ تک تکتون رو تو صورتتون پهن میکنم. بیرون با ماشین زیرتون میکنم. مثل بز ترسیدن و آزادش کردن.
  29
  5
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۳
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  آخوند یعنی بیشرف .... . این نتیجه حکومت آخوندی است . دین یعنی همین ؟ حضرت علی میگه اگر جواهر زن یهودی در سرزمین مسلمین گم بشه . مردی از غصه بمیرد نمی شود بهش خرده گرفت . یک مشت مفت خور مزدور مثل یا فاطمه برای یک .... متخلف مرثیه سرایی میکنند دختر مسلمان را اینجوری مورد هجوم قرار میدهند . کجاست خدا ریشه آخوند و ظلم را برکند .
  5
  12
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۷
  ۷۰
  Butler - سیدنی، استرالیا
  ماموران رژیم ( نسرین مدارا ستوده و نرگس تپل محمدی و ناشیرین عبادی ) کجا هستند چرا لال مونی گرفتند ؟؟؟؟؟؟؟
  15
  6
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۶
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  سزاری این ملت خاموش وحشی خیلی بیش از مصائب فعلی مملکت هست مخصوصا عرب وحشی آبادانی
  13
  8
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::senator x - تهران، ایران::]. خیلی انگلی که به راحتی به یک قوم و ملت جغرافیای سیاسی ایران توهین میگنی. شهرستانی مشنگ.
  8
  6
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::kata1379 - مشهد، ایران::]. از خودتون تفسیر به رأی نکنید. شخص مسلمان اگر گناه کند و بخشیده نشود به دوزخ می‌رود. اینطور نیست که مسلمان بخواد هر کاری (بزور داخل خانه کسی شدن، تهدید، ضرب و جرح ساکنان خانه به قصد سرقت) بکنه و دچار عذاب نشه.
  9
  0
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. ... تهی تو همه کار . این که گفتم ایه نبود تفسیر به رای باشد . این که گفتم حدیث بود . ارباب ....تو چرا بیسوادی مثل تو استخدام کرده . ....برای تو .
  0
  3
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
  نظر شما چیست؟