مورگان اورتگاس: ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکاصدای آمریکا :سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که رژیم ایران همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است و آمریکا هرگز به برجام بازنخواهد گشت.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، چهارشنبه ۳۰ مهر در مصاحبه با برنامه «جیمی فِلا» از شبکه رادیویی فاکس نیوز گفت: «ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت. آن چه پرزیدنت ترامپ و مایک پمپئو گفته‌اند این است که ما می‌خواهیم برای یک توافق جدید و بهتر مذاکره کنیم.»

او گفت: «ما می‌دانیم که توافق سابق ایران، برجام، در واقع مسیر را برای ایرانی‌ها جهت دستیابی به سلاح هسته‌ای هموار کرد و فقط آن را به تاخیر انداخت. بنابراین، اگرچه این موضوع [دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای] به تاخیر می‌افتاد، اما اساساً تصمیم‌گیری یا اقدام برای برخورد را به عهده یک دولت دیگر گذاشت.»

خانم اورتگاس افزود: «یکی از ایرادهای بزرگ آن توافق، که احتمالا شنوندگان شما شنیده‌اند ما درباره آن صحبت می کنیم، این واقعیت بود که ایران با لغو تحریم‌ها میلیاردها دلار گرفت. مساله فقط این نیست که آنها به آن پول رسیدند، مساله این‌جا است که با آن پول چه کردند.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: «مسئولان جمهوری اسلامی پولی را که پس از اجرای توافق هسته‌ای نصیبشان شد را ... خرج گروه‌های تروریستی‌شان در سراسر منطقه کردند. ایران همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است.
+22
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.