کیم کارداشیان؛ «دختری بی استعداد» که ثروتمند و بانفوذ شد

کیم کارداشیان - وست، اکنون در چهل سالگی زنی معروف، ثروتمند و بانفوذ استبی بی سی :ستار سعیدی
این روزها کمتر کسی در جهان ممکن است با نام کیم کارداشیان و به واسطه او، با خانواده پرجمعیتش، آشنایی نداشته باشد.

این زن که روز ۲۱ اکتبر ۴۰ ساله شد، کیست و چرا اینقدر معروف است؟

ماه پیش اعلام شد که شوی تلویزیونی "پا به پای خانواده کارداشیان" بعد از ۱۴ سال متوقف می‌شود. پایان این برنامه که باعث معروفیت و پولدار شدن کیم کارداشیان شد، چندان برای او مهم نیست؛ کیم اخیرا در یک مصاحبه تلویزیونی گفت حالا از صفحه اینستاگرامش بیشتر درآمد دارد، تا یک فصل کامل آن نمایش ۱۴ ساله.

پیش از برنامه تلویزیونی "پا به پای خانواده کارداشیان"، کیم دختر نسبتا گمنامی بود که به مدد دوستی با پاریس هیلتون، وارث هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون، جلوی دوربین پاپاراتزی، یا عکاسان سمج روزنامه‌ها قرار گرفت.
کیم کارداشیان و پاریس هیلتونشوی تلویزیونی پا به پای خانواده کارداشیان در تلویزیون "ئی"، که چیزی جز نمایش روزمرگی‌های خانواده کارداشیان - جنر نبود، نه تنها کیم را به چهره‌ای جهانی تبدیل کرد، بلکه دو خواهر و یک برادر تنی، دو خواهر ناتنی، مادر و ناپدری‌اش را هم به چهره‌های معروف و پولداری تبدیل کرد؛ تا جایی که کوچک‌‍‌ترین عضو خانواده، کایلی جنر، به نخستین زن میلیاردر خودساخته جهان تبدیل شد و خواهر ناتنی دیگرش، کندال جنر، در ردیف مدل‌های سرشناس جهان قرار گرفت.
پیش از تابستان امسال، مجله فوربز برآورد کرد که ثروت کیم کارداشیان به ۹۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

او فقط در اینستاگرام ۱۹۰ میلیون دنبال‌کننده دارد و همچنین در دیگر شبکه‌های اجتماعی هم بسیار فعال است.
'دختر بی استعداد'
منتقدان کیم کارداشیان کم نیستند؛ کسانی که معتقدند او دختر بی استعدادی است که به کمک رسانه‌های زرد، پیش رفته و پولدار شده است. او خودش با اشاره به این انتقادها، بارها گفته که دستاوردهایش "چندان هم برای یک دختر بی استعداد بد نیست".
کیم کاردشیان در اوایل قرن بیست و یکم، زمانی که هنوز معروف نبوداین زن متولد لس‌آنجلس، نه هنرپیشه است، نه خواننده، نه هنرمند و نه همانند دوست قدیمی‌اش، پاریس هیلتون، وارث ثروت آنچنانی؛ می‌توان گفت بخت با او یار بوده، از موقعیت‌ها هم به خوبی استفاده کرده و اکنون کار و بار گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف از جمله لوازم آرایش و مُد لباس دارد.

ازدواج با کانیه وست، خواننده رپ سرشناس آمریکایی، بیشتر از اینکه به شهرت کیم کارداشیان بینجامد، بیش از پیش نام کانیه وست را بار دیگر بر سر زبان‌ها انداخت.

آن "دختر بی استعداد" آنقدر نفوذ و اعتبار پیدا کرد که برای گفتگو با رئیس جمهور (دونالد ترامپ) به منظور اصلاح قانون زندان ها، به کاخ سفید رفت.
و اما یک ویدئو ...
نمی‌شود از کیم کاردشیان سخن گفت و از ویدئوی پورنی که به همراه دوست پسر سابقش، ری جی، ضبط کرده بود، چیزی نگفت؛ ویدئویی که در سال ۲۰۰۲ ضبط شده بود، اما در سال ۲۰۰۷، چند ماه پیش از آغاز شوی معروف کارداشیان منتشر شد و هنوز کسی به درستی نمی‌داند که کارداشیان عمدا آن را بیرون داد یا سهوا به اینترنت درز کرد.

کیم چندی پیش در مصاحبه با اپرا وینفری اذعان کرد که آن ویدئو، در جلب توجه رسانه‌ها به او موثر بوده است. کیم کارداشیان اگر هم زمانی به بی استعدادی معروف بود، در این دو دهه اخیر نشان داده که استعداد خوبی در استفاده از موقعیت‌ها دارد.
+15
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟