ترامپ: ایران نمی‌خواهد من برنده شوم - اوباما: با توییت و جعل، کاری از پیش نمی‌رود

آقای اوباما در ایالت سرنوشت‌ساز پنسیلوانیا سخن می‌گفتبی بی سی :کمتر از دو هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رئیس‌جمهور کنونی و رئیس‌جمهور قبلی این کشور به یکدیگر تاختند.

باراک اوباما، که در اولین گردهمایی انتخاباتی برای حمایت از معاون سابقش جو بایدن حاضر می‌شد رفتار دونالد ترامپ را به یک "عموی خل و چل" تشبیه کرد و گفت او نژادپرست‌ها را گستاخ کرده است.

دونالد ترامپ هم در گردهمایی دیگری به تاکید از آقای اوباما با نام کاملش "باراک حسین اوباما" یاد کرد و او را برای حمایتش از هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶ مسخره کرد.

نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در میان کل رای‌دهندگان آمریکایی به طور چشمگیری پیشتاز است.

اما در عین حال فاصله آقایان ترامپ و بایدن در چند ایالت سرنوشت‌ساز اندک است. این به دلیل نظام انتخاباتی ویژه آمریکا است.
'عموی خل و چل'
باراک اوباما در سخنرانی خود از مواجهه دونالد ترامپ با ویروس کرونا و برخی از رفتارها و ادبیات غیرمعمول او انتقاد کرد.

آقای اوباما گفت رفتار دونالد ترامپ به ترتیبی است که کسی آن را از طرف یکی از اقوام خودش نمی‌پذیرد، "مگر اینکه یک عموی خُل و چلی در جای پرتی باشد."

او از اینکه برخی صحبت‌ها و اقدامات آقای ترامپ از طرف هم‌حزبی‌ها و طرفدارانش به این ترتیب توجیه می‌شود که "چیزی نیست، این مدل شخصیتش است" انتقاد کرد و افزود: "چگونگی رفتار مهم است، باشخصیت بودن مهم است".

آقای اوباما آقای ترامپ را متهم کرد که با عملکردش نژادپرستان را گستاخ کرده و به آنها درس بی‌رحمی و ضدیت با دیگر بخش‌های جامعه را داده است.

او گفت: "توییت کردن رو به تلویزیون چیزی را تغییر نمی‌دهد. جعل چیزها زندگی مردم را بهتر نمی‌کند. برای اینها باید برنامه داشت."

آقای اوباما گفت جو بایدن و کامالا هریس برای همه آمریکایی‌ها مبارزه خواهند کرد و از دونالد ترامپ انتقاد کرد که "حتی نمی‌تواند قدم‌های اولیه را برای محافظت از خودش در برابر کرونا بردارد."
'ایران زنگ می‌زند'
دونالد ترامپ در گردهمایی انتخاباتی خود آقای اوباما را برای موضعش در انتخابات ۲۰۱۶ مسخره کرد.
هواداران ترامپ بدون فاصله‌گذاری مهار کرونا در تجمع انتخاباتی او در ایالت سرنوشت‌ساز کارولینای شمالیآقای ترامپ گفت پس از باخت هیلاری کلینتون تنها کسی که از خود او غمگین‌تر بود باراک اوباما بود.

برخی گزارش‌ها در دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حاکی از آن بود که آقای اوباما جو بایدن، معاون وقت خود را قانع کرده بود که به نفع هیلاری کلینتون از نامزد شدن منصرف شود.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنانش برای چندمین بار مواضعش راجع به کشتن ابوبکر بغدادی و قاسم سلیمانی را تکرار کرد.

او گفت اقتصاد ایران به شدت از سیاست‌های کنونی آمریکا ضربه خورده است و به همین دلیل به محض پیروزی‌اش در انتخابات، اولین کشوری که به او زنگ خواهد زد ایران خواهد بود که تقاضای توافقی جدید خواهد کرد.

دونالد ترامپ گفت: "ما داریم به صلح در خاورمیانه می‌رسیم، بدون این که در تمام شنزار خون جاری شود. همین امروز یک کشور دیگر هم به صلح پیوست. ایران نمی‌خواهد من در انتخابات برنده شوم."
+43
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  این اوبامای سوسک دموکرات چی میگه! دشمن ملت ایران.
  20
  31
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  اونهایی که دوست دارن بایدن پیروز شه : ایران- اروپا به ویژه آلمان و فرانسه هم احزاب چپ و هم احزاب راست - ناتو- ارمنستان- فلسطین- کانادا- مکزیک - آمریکای لاتینی ها به جزء برزیل- پاکستان و افغانستان- . اونهایی که دوست دارن ترامپ پیروز شه: چین- ترکیه- عربستان و متحدانش مثل امارات- حافظ اسد - مجارستان- آذربایجان- مارین لوپن و سایر راست افراطی ها در اروپا- هندوستان - برزیل و کلمبیا - . اونهایی که فرقی نداره براشون: اسرائیل. روسیه- آفریقای سیاه-
  15
  9
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  خیانت هائیکه اوباما به ایران در دوران ریاست جمهوریش به عناوین مختلف کرد غیر قابل انکار میباشد
  4
  12
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. چش نخوری باهوش. فکر کنم فقط اسم این کشورارو بلد بودی والا همه رو مینوشتی. خخخ. اونایی که طرفدار امام زمان ولی عصر گلادیاتور همه دوران بزرگمرد تاریخ و زمان حضرت ترامپ هستن فقط به خاطر آزادمردی و حق طلبی اون هست. مگه نمیگفتید امام زمان تو این سالها ظهور میکنه. خوب ظهور کرده. فقط موهاشو بلوند کرده به روز باشه.
  8
  3
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  یکی از علامات نزدیکی ظهور انتخاب یه ادم مسخره مثل ترامب هست ,هر وقت سخنرانی کرده همین اراجیف رو تکرار کرده ,بابا یه حرف جدید بزن مسخره
  1
  0
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.