اعدام اولین زن در ایالات متحده در ۷۰ سال اخیر به جرم قتل و پاره کردن شکم زن باردار

زنی که یک زن باردار را به قتل رسانده و با پاره کردن شکمش نوزاد متولد نشده او را بیرون کشیده بود  اولین زن زندان های فدرال ایالات متحده خواهد بود که در ۷۰ سال اخیر اعدام می شود. لیزا مونتگُمری که به دروغ خود را باردار جا زده بود به خاطر قتل بابی جو استینت ۲۳ ساله در دسامبر ۲۰۰۴ با تزریق داروی سمی اعدام خواهد شد. خانم استینت اولین بارداری خود را می گذراند که توسط مونتگمری به درون خانه کشیده شد. قاتل در ادامه وی را با طناب خفه کرده و با چاقوی آشپزخانه شکمش را پاره کرده و نوزاد او را از شکمش بیرون کشید.
 
پزشکی که در دادگاه علیه این زن قاتل شهادت داده که استینت در هنگام مرگ هشت ماهه باردار بوده و احتمالاً هنگامی که قاتل در حال پاره کردن شکمش برای بیرون کشیدن نوزاد بوده، هنوز زنده بوده است. نکته جالب در این جنایت این است که این نوزاد دختر که ویکتوریا جو نام دارد به شکل معجزه آسایی بعد از این جنایت زنده ماند. مونتگمری که اکنون ۵۲ سال دارد پس از آنکه این نوزاد را بچه خود جا زد در محل زندگی اش در ملورن، کانزاس دستگیر شد. در ادامه دختر بچه به پدرش تحویل داده شد. قاتل تنها چند ماه پیش از این جنایت در یک نمایشگاه سگ با خانم استینت و شوهرش که در زمینه پرورش سگ فعالیت داشتند آشنا شده و از یک پروفایل آنلاین جعلی برای رزرو یک قرار ملاقات با قربانی در خانه وی در اسکیدمور، میزوری استفاده کرده بود.
 
در اکتبر ۲۰۰۷، پس از تنها چهار ساعت، اعضای هیئت منصفه مونتگمری را به خاطر ربودن منجر به قتل که یک جرم فدرال محسوب می شود گناهکار شناخته و ادعاهای او مبنی بر اینکه در هنگام قتل در توهم بوده را رد کرد. مونتگمری توسط دادگاه به اعدام محکوم شده و از آن زمان تاکنون در انتظار اجرای حکمش بوده است. اکنون وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرده که لیزا مونتگمری تنها هفت هفته دیگر برای زندگی وقت داشته و اعدام او که برای ۸ دسامبر برنامه ریزی شده طبق برنامه قبلی اجرا خواهد شد. اعدام وی با تزریق ماده سمی در زندان فدرال تری هاوتی در ایندیانا صورت خواهد پذیرفت.
 وکیل مونتگمری مدعی شده که موکلش از لحاظ روانی بیمار بوده، در کودکی دچار سوء استفاده شده و نباید اعدام شود. وی در ادامه تصریح کرده که موکلش مسئولیت کامل جنایتش را پذیرفته و می پذیرد که تا پایان عمر در زندان بماند. در صورت اجرای حکم این زن قاتل، وی اولین زنی خواهد بود که از دسامبر ۱۹۵۳ در ایالات متحده اعدام می شود.
 
آخرین زنی که در ایالات متحده اعدام شد بانی هیدی بود که در دسامبر ۱۹۵۳ در میزوری با قرار داده شدن در اتاق گاز اعدام شد. هیدی ۴۱ ساله به خاطر ربودن و قتل یک پسربچه ۶ ساله به نام رابرت که فرزند یک فروشنده ثروتمند خودرو بود به اعدام محکوم شد. او و همدستش کارل هارل همزمان اعدام شدند.
+67
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  اعدام کمترین مجازات این هیولاست، سزاوار بیش از این هاست، امیدوارم جهنمی وجود داشته باشد!
  13
  62
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  به درک. به جهنم. به من چه. به ما چه. ۲ ساعت قبل تو تلگرام بودم. تو یکی از گرونه ها فیلمی دیدم تو ابادان. تو ایران. به دختره تجاوز کرده یه مدیر مدرسه. بعد خانواده مدیره دارن دختره رو میکشن. پلیس اومده مردم جمع شده اما از دختره دفاع نمیکنن هیچی بلکه پلیسه با باتوم میزنه رو سینه دختره. دختره کاری نمیکنه. از بس کتک خورده رو زمین افتاده بیهوش. اما پلیس با پاهاش میزنه به سینه دختره. پاهاشو گذاشته رو سینه دختره. دختره یه دانش اموزه. حالا ای ملت غیور . هیچی. بگذریم. گفته بودم. ملتی هستیم برا اتخابات بین بایدن و ترامپ یقه جر میدیم. دیدم کتک زدن همدیگه رو. دوتا ایرانی بدبخت اواره تو خارج .
  16
  35
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از این ماجرای فجیع ولی حقیقی دو فیلم بسیار دیدنی ساخته اند. اگر حافظه یاری بدهد ان را در سریال Solved دیدم. این مجموعه در هر فیلمی به یک جنایت حقیقی می پردازد. من متعجبم چرا چنین هیولادی را تاکنون اعدام نکرده اند
  2
  14
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. زود قضاوت نکنید با هر ویدیویی میشه داستانی ساخت ما هنوز اصل داستان را نمی دانیم آن دختر بیهوش شده نه بخاطر این که کتک خورده چون از ارتفاع افتاده زنه هم می گوید من پرتش کردم بعد هم می گوید این همانی بود که سه روز پیش هم اینجا بود خودشه مشخصه سه روزه پیش آنجا اتفاقی افتاده و بعد هم زن می گوید می خواست بچه های مرا بکشه و چاقوداشت آن مامور هم پلیس نبود بلکه احتمالا نگهبان مجتمع بود چون زنها به او می گویند به 110 زنگ زدیم به هر حال الان نمیشه اظهار نظر کرد باید منتظر باشیم و ببینیم واقعیت چه بوده
  17
  7
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  خوب معلومه با این شکل و شمایلی که تو داری هرگز باردار نمیشی!
  9
  6
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  ۱۶ سال طول کشیده تا تحقیق بشه حق کسی ضایع نشه. اینجا درجا افکاری اعدام کردن
  0
  1
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. شما حتما به یه روانشناس مراجعه کنید.بد نیست خیلی کمک میکنه بهتون.
  0
  0
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۹
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::kasa-123 - وین، اتریش::]. مشکلی نداره، میرم. ولی بالطبع ازم سؤال میکنه، جریانت چیه؟ همین فقط بهش بگم به پیشنهاد کسا از اتریش. اونموقع فکر نمیکنی، برگرده بگه، بگو خود کسا بیاد؟!
  0
  0
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
  ۵۸
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  هیچ انسانی با عقل سالم انسانی دیگر را نمی کشه مگر اینکه مشکل روحی داشته باشه. باید تحت مراقبت باشند ودرمانشون کرد اگر ممکن باشه .کشتن هر انسانی نشانه عقب افتادگیست .
  0
  2
  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
  نظر شما چیست؟