اولین گفتگو با نخستین ایرانی که واکسن کرونا را دریافت می کند

رکنا : حسین روحانی سرمربی تیم ملی کاراته روسیه و مربی سابق تیم ملی کشورمان به عنوان اولین ایرانی همراه با کاراته کارهای روسیه واکسن کرونا را تست خواهد کرد. وی در مدت فعالیت خود در تیم ملی ایران عناوین ارزشمندی همچون ۱ طلا، ۱ نقره و ۲ برنز از مسابقات قهرمانی جهان، ۲ طلا و نقره از بازی‌های آسیایی، ۲ مدال نقره از قهرمانی آسیا، ۱ طلا بازی‌های کشورهای اسلامی و ۱ مدال طلا رقابت‌های غرب آسیا را در کارنامه ورزشی خود دارد.وی هم اکنون با سمت سرمربی هدایت تیم ملی روسیه را به عهده دارد. روحانی در گفت و گو با رکنا وضعیت کرونا در روسیه ، واکسن کرونا و دلنگرانی هایش برای مردم ایران در این روزهای کرونایی گفت که در ادامه می خوانید.

حسین روحانی 17 سال عضو تیم کاراته ایران بود. او هفت مربی تیم کاراته کشور ما و اکنون یک سال و نیم است که سرمربی تیم کاراته ی کشور روسیه است. او جزو افرادی است که به خاطر حضور در تیم کاراته کشور روسیه، موظف است واکسن کرونا را تزریق کند. در این گزارش، حسین روحانی، مربی ایرانی تیم کاراته کشور روسیه، از تجربه خود در واکسیناسیون کرونا می گوید.

روحانی در رابطه با کرونا در روسیه، به خبرنگار اجتماعی رکنا  گفت : آمار بالایی را در روسیه می بینیم اما در حال حاضر کنترل شدیدی اعمال است. نکته قابل توجه این است که روسیه میزان مرگ و میر کمتری دارد. اینجا هم کیس مبتلای روزانه دارند اما میزان تلفات آنها خیلی کم تر از ایران است. اینجا هر اردویی که برگزار می شود، با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی است. ما دو روز قبل از ورود به اردو تست کرونا ( پی سی آر ) می دهیم. در اردو در قرنطینه ی کامل هستیم و به فاصله دو روز تست کرونا می دهیم. مجموع این دو ماهی که در اردو بودیم، بالای 35 بار تست کرونا دادم. حتی چهار بار قبل از ورود به کشور روسیه تست کرونا دادم. البته این تست ها هیچ هزینه ای ندارند، یعنی تست آن را فدراسیون تقبل می کرد.
دو هفته حبس بودم برای یک تست مشکوک
حسین روحانی  در ادامه بیان کرد: نمی توانم بگویم چه احساسی برای تزریق واکسن دارم یا بهتر است بگویم نمی دانم باید چه احساسی داشته باشم. باید 26 اکتبر اولین واکسن را بزنیم و مرحله بعدی آن یک ماه یا یک و نیم ماه دیگر است. فکر می کنم این اتفاق یک امیدواری برای کل مردم دنیا باشد. شاید برای مردم ما و دیگر مردم دنیا خبری خوش باشد. حداقل امید من این است زیرا می بینم که شرایط سختی در ایران و جهان جریان دارد. شرایط برای همه بد است. بطور مثال بعد از آخرین تستی که در تیم دادم، هشت روز در یک اتاق ماندم. خیلی سخت بود. اما چون نمونه اول مشکوک بود مجبور شدم تا تست دوم حبس بمانم.
نمی دانیم چه پیش خواهد آمد
مربی تیم کاراته کشور روسیه گفت: نه من و نه هیچ کدام از مایی که واکسن می زنیم، نمی دانیم چه پیش خواهد آمد. تنها امید داریم که نتیجه مطلوب حاصل شود. باید ببینیم که تاثیر آن چطور است. البته کشور روسیه یکی از ابرقدرت ها است. شخص پوتین بر این آزمایشات صحه گذاشته است. تا آنجا که می دانم روسیه سه واکسن ثبت شده و رسمی دارد.
در روسیه نظامیان، دانشجویان و معلمین واکسینه شدند
حسین روحانی  در پاسخ به این پرسش که « ایا فکر می کنید این واکسن نمایشی است یا خیر؟ مردم روسیه چطور فکر می کنند؟ » گفت : صحبت های جست و گریخته ای که شنیدم مبنی بر این بوده که تمام نظامیان روسیه واکسیناسیون شده اند. همچنین معلمین باید واکسن بزنند. این اجبار برای دانشگاهیان و دانشجویان خارجی یا روسی وجود دارد. البته کسی نمی داند که تاثیر این واکسن چقدر است. این کار داوطلبانه ای نیست بلکه جزو قوانین کشور روسیه است. حتی معلمان اعتراضاتی به این اجباری بودند داشتند.
از کسی پولی دریافت نمی شود
حسین روحانی به این پرسش که « آیا مردم برای واکسیناسیون اجباری باید هزینه بپردازند؟ » پاسخ داد : نشنیدم از کسی هزینه ای دریافت کنند. به ما که چیزی نگفتند. البته . واکسن هنوز در دسترس عموم مردم نیست. فکر کنم دو ماه دیگر عرضه عمومی شود. البته اینطور اعلام کرده اند و هزینه آن 60 تا 80 دلار باید باشد.
وضعیت ایران برایم ناراحت کننده است
حسین روحانی  افزود : وقتی می شنوم در ایران وزیر بهداشت می گوید نمی توانم به تنهایی از عهده کار بربیایم، وقتی شرایط تورم و مرگ و میر را می شنوم، ناراحت کننده است. واقعا آسان نیست . یک خانواده چهار نفره چگونه می تواند از پس مخارج برآید. کرونا هم ضزبه جبران ناپذیری به زندگی خانواده ها زده است. توقع می رود که دولت از قشر ضعیفی که درصد بالایی از جامعه را تشکیل داده است، حمایت کند. بحث بهداشتی ما نشان می دهد ما واقعا ضعیف هستیم. الان در آخر لیست کشورهای جهان قرار داریم. آمار مرگ و میر در ایران نسبت به ابتلا بالا است. من کشورهایی را میبینم که دو برابر ایران کیس مثبت کرونا دارند اما آمار مرگ و میر آنها خیلی کمتر است. باید در تغذیه و بهداشت ایرانیان بازنگری شود.
+5
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.