رئیس سابق هلال احمر ایران «به ۱۲ سال حبس محکوم شد»

 علی‌اصغر پیوندی سال گذشته دستگیر شدعلی‌اصغر پیوندی، رئیس پیشین سازمان هلال احمر ایران، به اتهامات مالی به «۱۲ سال حبس، شلاق، انفصال از خدمات دولتی و استرداد اموال و پرداخت دو برابر مبلغ اختلاس» محکوم شد.

شماری از خبرگزاری‌ها در ایران روز چهارشنبه، ۳۰ مهر، این خبر را به نقل از «منابع آگاه» منتشر کردند.

خبرگزاری مهر نوشت که آقای پیوندی به «۱۲ سال حبس تعزیری، رد مال و پرداخت حدود ۱۴۰ هزار یورو و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده است».

وی ۱۲ آذرماه ۹۸ به اتهام «اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال» سازمان هلال‌ احمر، از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده‌ بود.

پیش از انتشار خبر بازداشت آقای پیوندی، خبر استعفای او از ریاست جمعیت هلال احمر منتشر شد و مدیر روابط عمومی این نهاد نیز خبر را تایید کرد.

خبرگزاری تسنیم نوشته علی‌اصغر پیوندی «متهم به دریافت ۶۸۰ میلیون کارانه غیرقانونی، تحصیل نامشروع ۴۰ هزار یورو از سازمان تدارکات هلال احمر و ۶۰ هزار درهم از بیمارستان هلال احمر در دوبی و تصرف غیرمجاز از وجوه» هلال احمر بود.

بر اساس این گزارش، رئیس پیشین سازمان هلال احمر ایران علاوه بر حبس و انفصال دائم از خدمات دولتی، به «۷۴ ضربه شلاق تعزیری» نیز محکوم شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، آقای پیوندی روز ۱۱ آبان سال ۹۸ نیز به دلیل یک پرونده مربوط به دوره ریاستش در دانشگاه شهید بهشتی، بازداشت و پس از چند ساعت با وثیقه سه میلیارد تومانی آزاد شده بود.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم، اتهاماتی را متوجه آقای پیوندی کرده و از جمله به «فساد و اختلاس در بیمارستان ایرانیان دوبی، ساختمان طالقانی، پروژه مهاباد و پروژه زمین ازگل» اشاره کرده بود.

برخی رسانه‌ها نوشته‌اند که آقای پیوندی نسبت فامیلی با حسن روحانی، رئیس ‌جمهوری ایران، دارد. با این حال او گفته که اهل سرخه سمنان و همشهری حسن روحانی است، ولی نسبت فامیلی با رئیس‌‌ جمهوری ندارد.
+43
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  صد و چهل هزار یورو ؟ اینکه پیش اون گنده ها آفتابه دزد هم حساب نمیشه . این اخبارو فقط میخوایین بگین که ما همه ی اختلاس گرها و دزدهارو دستگیر میکنیم . نه آقا جون . دزد اصلی خوده کدخداست . جای پاش همه جا دیده میشه . برین اونو بگیرین بقیه خودشون تسلیم میشن .
  1
  32
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
  ۵۸
  mitra55 - تورنتو، کانادا
  ۲ هفته دیگه یا تو کانادا یا اروپا یا ترکیه
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
  نظر شما چیست؟