پیش بینی درست و عجیب مارک تواین در مورد مرگ خودش

العربیه :ساموئل سلمنز که بیشتر با نام قلمی‌اش، مارک تواین شناخته می‌شود، نویسنده و طنزپرداز آمریکایی بود. او شهرت خود را مدیون رمان ماجراهای هاکلبری فین (1885) و ماجرا‌های تام سایر (1876) است. او در 30 نوامبر 1835 در مرز میسوری در روستای فلوریدا به دنیا آمد.

اولین پیشگویی او در مورد مرگ خودش بود. او در سال 1835 وقتی که دنباله دار هالی در آسمان پدیدار شد، به دنیا آمد. او پیش بینی کرده بود که وقتی دوباره دنباله دار هالی در آسمان پدیدار شود، از دنیا خواهد رفت و واقعاً هم اینگونه هم شد. او در سال 1910 وقتی هالی دوباره پدیدار گشت، از دنیا رفت.

او همچنین مرگ برادرش را نیز پیش بینی کرده بود. یک شب او خواب می‌بیند که برادرش در تابوت دراز کشیده و بعد از گذشته چند هفته، برادرش هنری در یک تصادف کشته می‌شود. در سال 1885 در اولین نشریه انجمن تحقیقاتی اس پی آر باا عنوان «تلگرافِ ذهن»، مقالاتی نوشت که در آنها از اهمیت و جایگاه ذهن و بیشتر تله‌پاتی صحبت می‌کرد. در ادامه تحقیقاتش در زمینه تله‌پاتی، روشی به نام «فرنوفن» را معرفی نمود که با کمک این روش ارتباطی بین یک ذهن با ذهن شخص دیگری (با کنترل و هدایت ذهنی) برقرار می‌شود
+16
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.