دختری ۱۴ ساله درمان احتمالی کرونا را یافته است

العربیه در برهه ای که تمامی جهانیان «با اشتیاق تمام» در انتظار رونمایی از واکسن و درمان کووید 19 هستند که تا کنون 40 میلیون مبتلا در سطح دنیا بر جای گذشته و بیش از یک میلیون نفر را به کام مرگ فرستاده، یک دخترنوجوان آمریکایی هندی تبار توانسته با ابداع جدید خود، درمانی محتمل را برای بیماری کووید 19 ارائه دهد.

انیکا شبرولو جایزه « چالش ورزی دانشمندان جوان 3 ام» برای سال 2020 را ربود که برابر با 25 هزار دلار است.
این دختر نوجوان 14 ساله، نوآوری را ارائه داده که اتم سرب می تواند به شکلی گزینشی به پروتئین شاخک دار ویروس کرونا متصل شود.

به گفته سی ان ان، اینکا ایده کشف این درمان جدید را از بررسی پیشینه و سابقه همه گیری آنفلولانزای 1918 الهام گرفت و دریافت که چگونه بسیاری از مردم هر سال در آمریکا به رغم واکسیناسیون سالانه و داروهای ضد انفلولانزا موجود در بازار جان می دهند.

انیکا تاکید کرد که اقدام بعدی او، همکاری با دانشمندان و پژوهشگرانی که در کار مبارزه با ویروس کرونا برای زیر کنترل گرفتن کووید 19 و مرگ و میر ناشی از آن هستند تا با تکامل دادن این کشفیات، به درمانی حقیقی برای این بیماری دست یابد. به گفته او این ابداع و نوآوری در مقایسه با تلاش های دیگر به مثابه قطره در برابر اقیانوسی از تلاش های جاری در این راستا می باشد.

انیکا گفت: «این که من چطور بتوانم این اتم را با ویروس شناسان و کارشناسان تولید واکسن به شاخک های ویروس کورنا پیوند دهم ، معیاری است که میزان موفقیت این تلاش ها را معین خواهد کرد.
+57
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران

  مطابق آیات و روایات اگر کسی جان فردی را نجات دهد انگار جان تمام مردم دنیا را نجات داده . یک تارموی این دختر به تمام وجود آخوند ها و یا فاطمه و اربابان اونها جنتی . همشون یعنی همشون شرف داره بی مصرف تر از آخوند . شما سراغ دارید ؟
  14
  113
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  مموتی!
  10
  62
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  اون این اتم رو به پروتیین انفولانزا متصل کرده نه به پروتئین کرونا توی یه آزمایشگاه.این کار یه محیط آزمایشگاه میخواد نه مدرسه
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  احتمالا کار همان دختر است که ( طبق فرمایشات رییس جمهور سابق!) انرژی هسته ایی در زیر زمین خانه اشان تولید کرده بود!
  2
  24
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::Chokam - ری، ایران::]. شما شیمی رو یادته؟ شیمی الی. سطح دبیرستان. یادمه طبق فرمولها با گویهای رنگی و میله مولکول های مختلف میساختیم. کل زیست روی کره ی زمین رو شیمی الی میچرخه. ما هنوز ۵ درصد شیمی الی رو کشف کردیم. ۹۵ درصدش ناشناختس. دور و برمون هست استفاده میکنیم اما نمیدونیم چیه. فکر کنم دبیرستان نخوندین
  11
  5
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  علم نافع و سعادت‌آور فقط نزد اهل بیت عصمت و طهارت ع می‌باشد و تنها راه نجات، چنگ‌زدن به دامان پاک اهل بیت ع است. از آنجایی که امامت اهل بیت ع از ناحیه خداوند است و حجت‌های الهی برای هدایت بشر هستند، طبیعتا تنها راه نجات فرا گرفتن اصول اعتقادی و اخلاق و احکام شرعی از آنها است زیرا تنها این منبع است که به وحی و الهام الهی متصل می‌باشد.
  17
  0
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::] جان عمت اون پیامبرت که خانم باز بود به بچه نه ساله هم تجاوز میکرد بنام خدا بقیه فامیلش هم که همه خانم باز بچه باز فقط ناف به پائین مغزشون بود اونها اگر طبیب بودن برای خودشون یه فکری میکردن نادان.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. آزمایشگاه شیمی نه ، بلکه آزمایشگاه ویرولوژی یا ویروس . این خانم باید در آزمایشگاه ویرولوژی، نه آزمایشگاه شیمی مدرسه. آزمایشگاه ویرولوزی و آزمایشگاه شیمی آلی دو دنیای متفاوته
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. اگر واقعا به پیامبر علاقه مند هستی خواهشا ساکت باش امثال تو ضرباتی بر دین وارد کردند با حماقت خود که مشرکین نتوانستند . دفاع تو بد ترین ضربه است . گرچه تو عاقل نیستی و فقط یک مزدور هستی اختیار دست خودت نیست . ولی برای یک بار هم شده ساکت باش . .......
  0
  1
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۴
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::Chokam - ری، ایران::]. سطح دبیرستانو میگم. کلا اون شیمی الی و ساخت پروتئین تئوریشو از دبیرستان شروع میکنن . با همون سواد دبیرستانم میشه ساخت یا یه مولکول جدید کشف کرد یا ساخت.
  1
  0
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::Chokam - ری، ایران::]. منظورم از ساخت همون چسبوندن میله و اون توپ های رنگیه. شبیه سازی منظورمه
  1
  0
  جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]نه اینکه تو بسازی بلکه خودش باید خودش رو بسازه، یعنی خود پروتیین جان دار بشه و خودش رو بسازه و تکثیر کنه. برای همین آزمایشگاه ویرولوزی
  0
  1
  یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
  نظر شما چیست؟