کاهش بیش از سه هزار تومانی قیمت دلار در بازار ارز تهران

رادیو فردا :برخی کانال‌های تلگرامی و حساب‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی که تحولات ارز در ایران را به صورت روزانه گزارش می‌دهند، از کاهش قیمت دلار در بازار تهران به ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان در روز سه‌شنبه ۲۹ مهر خبر می‌دهند.

قیمت سکه هم در بازار امروز تهران به ۱۴ میلیون و دویست هزار تومان کاهش یافته است. قیمت سکه در روزهای گذشته به بیش از ۱۶ میلیون تومان رسیده بود.

قیمت جدید دلار نسبت به روز گذشته بیش از سه هزار تومان کاهش نشان می‌دهد. دلار در روزهای گذشته سیر صعودی داشت و رکوردهایی چون ۳۲ هزار و ۳۵۰ تومان را نیز بر جای گذاشت.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، تزریق روزانه ارز توسط بانک مرکزی ایران به بازار یکی از عوامل مهم در کاهش نرخ دلار بود.

بانک مرکزی ایران اواخر مردادماه سال جاری که دلار به بالای ۲۵ هزار تومان رسید، با تزریق نزدیک به یک میلیارد دلار ارز، قیمت دلار را به حدود ۲۱ هزار تومان کشاند.

روزنامه دنیای اقتصاد نیز در گزارشی نوشته است که «با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا، معامله‌گران ارز و سکه برای نگهداری دارایی‌شان مردد شده‌اند» و فروشنده در بازارهای مختلف زیاد شده است.

وب‌سایت اقتصادنیوز هم نوشته است که اظهارات وزارت خارجه ایران درباره «مثبت بودن» سفر رئیس کل بانک مرکزی که منجر به آزادسازی پنج و نیم میلیارد دلار از منابع ارزی ایران خواهد شد نیز بر بازار اثر گذاشته است.

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران، در ماه‌های اخیر چند بار برای آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده ایران به عراق سفر کرده است.

بر اساس اخبار منتشره، قرار است دولت و بخش خصوصی عراق در ازای این منابع ارزی که به دلیل تحریم‌های آمریکا قابل انتقال نیست، کالاهای اساسی به ایران صادر کنند.
+17
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.