وزیر بهداشت ایران: ایها الناس بدانید نمی‌توانم به تنهایی اپیدمی کرونا را جمع کنم

دکتر سعید نمکی گفته وزیر بهداشت تمنا می کند، خواهش می‌کند و زانو می‌زند، اما کسی گوش نمی دهدبی بی سی :دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در اظهاراتی کم سابقه از عدم همراهی بخش های مختلف با این وزارتخانه در مبارزه با شیوع ویروس کرونا خبر داده و گفته است "اگر روزی قرار باشد که عدم توفیق در مدیریت اپیدمی را به حساب وزارت بهداشت بنویسند، دهانم باز خواهد شد و خواهم گفت که چه کسانی چه کردند".

آقای نمکی در استان آذربایجان غربی گفته است "ایها الناس بدانید که من به عنوان وزیر بهداشت نمی‌توانم به تنهایی این اپیدمی و وضعیت را جمع کنم و جمع کردن آن اصل بسیار فراتر از این می‌خواهد".

وزیر بهداشت ایران گفته است "امروز روزانه ۱۲۰۰ آزمایش تشخیص کرونا را به روزی ۲۵ هزار تست رسانده‌ایم. انجام روزانه ۲۵ هزار تست یعنی روزی ۶.۵ میلیارد تومان هزینه. حال می‌خواهیم این میزان را به ۴۰ هزار تست برسانیم یعنی روزی ۱۰ میلیارد تومان هزینه. حال در حصر اقتصادی و وقتی ۱۰ ماه کارانه پرستاران را عقب هستیم، روزی ۱۰ میلیارد هزینه تست برای من تحریم زده هزینه کمی نیست".

دکتر نمکی گفته "یکی از دردهای درونم این است که نمی‌توان اپیدمی را با خواهش جمع کرد. طرف بمب ویروس است و وقتی به او می‌گوییم چرا ماسک نزدی، می‌گوید به کرونا اعتقاد ندارم. کجای دنیا وزیر بهداشت و پرسنل بهداشت و درمان دارند التماس می‌کنند. در کشورهایی که در جمع کردن اپیدمی توفیق حاصل کردند، وزیر بهداشت می‌نویسد و می‌خواهد و همه مکلف به اجرا هستند. اینجا وزیر بهداشت تمنا می کند، خواهش می‌کند و زانو می‌زند، اما کسی گوش نمی دهد."

در حاضر از نظر شیوع ویروس کرونا، ایران در وضعیت بحرانی قرار دارد و اکثر استان های این کشور در وضعیت قرمز هستند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بر اساس آمار رسمی به بیش از نیم میلیون و تعداد فوت شدگان بیش از سی و یک هزار نفر رسیده است.

وزارت بهداشت ایران می گوید دو روز است که تعداد فوت شدگان به بیشتر از سیصدوبیست نفر رسیده است.

مقام های دولتی در وزارت بهداشت گفته اند که آمار واقعی فوت شدگان، دو برابر آنچیزی است که روزانه اعلام می شو
+9
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  این وزیر خائن به ملت ایران و متملق و چاپلوس ملاها قبل از عاشورا میگفت عاشورا را با وجود کرونا به گونه ای بر گذار میکنیم که الگوی جهانی باشد . افزایش شدید تلفات کرونا در روزهای اخیر نتیجه همان مراسم عاشورایی هست که میگفت الگوی جهانی شود.
  1
  45
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  وزارت بهداشت عقب افتاده است هنوز نسخه کاغذی، پرونده ها کاغذی. پرونده مریض بالای سرش میارند پنجاه برگ کاغذ قدیمی پر از میکروب دکتر برگها رو ورق میزنه نسخه می نویسه تمام دنیا دیجیتال شده کاغذ بخاطر آلودگی و جعل دیگه منسوخ شده، تجهیزات و دارو که صفر. پرستار هم تربیت نشده، و بی تفاوت به بیمار. و پزشک هم فقط مدرک گرایی فوق تخصص فوق فوق تخصص فوق فوق تخصص. این وسط بیمار بیچاره
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  اینو راست میگه. بهانه الکی نیارین لطفا. به منم نگین دفاع میکنم. من دارم از ....مردم انتقاد میکنم
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  نمیتونی کاری کنی استعفا بده وگرنه مقصر هستی
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.