ایران؛ سواستفاده از نام ۷۰ کارتن‌خواب برای دریافت ۷ میلیارد دلار ارز صادراتی

العربیه :رئیس بانک مرکزی ایران از سواستفاده از نام 70 کارتن‌خواب برای دریافت 7 میلیارد دلار ارز صادراتی در این کشور خبر داد که تاکنون این سرمایه بازگشتی نداشته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، سه‌شنبه 20 اکتبر 2020، عبدالناصر همتی با بیان اینکه اسامی 250 صادرکننده‎ای که یک دلار ارز برنگردانده‎اند را به قوه قضائیه داده است، گفت: «از این 250 نفر بنا به اعلام وزارت اطلاعات 70 نفر کارتن‌خواب و در حاشیه روستاها زندگی می کردند».

او سرمایه‌ای که توسط این افراد به ایران بازنگشته را حدود 7 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات دانست و افزود: «برخی با کارت‎های بازرگانی یکبار مصرف با نام این افراد صادرات انجام داده‎اند و فشار آوردن به این افراد برای دریافت ارز فایده‌ای ندارد».

رئیس بانک مرکزی ایران بر لزوم اعمال سخت‌گیری‌های بیشتر برای بازگشت ارز صادراتی تاکید کرد.

در حالی که موضوع بازگشت ارز حاصل از صادرات، در ماههای نخست امسال به یکی از چالش‌های تجارت در ایران تبدیل شده، برخی از مقامات این کشور نسبت به بازگشت این نوع ارز به تاجران هشدار دادند.

بر اساس گزارش ایرنا، 6 اکتبر 2020، حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به ایفای 35 میلیارد یورو از ارزهای صادراتی در نیمه نخست سال جاری، گفت: «تاکنون حدود 16 میلیارد یورو از بدهی صادرکنندگان در سال‌های 97 و 98 به چرخه اقتصادی کشور بازنگشته است»
+40
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  کشوری که به چندین کشور اروپایی وام داده بود به وضعی رسیده که باید گدایی و التماس بکنه ...بزودی خودتون توی خیابونهای ترکیه و ونزوئلا کارتن خواب خواهید شد
  3
  35
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خاک بر سر بی لیاقت شما که مردم به این راحتی دزدی میکنند. البته این دزدیها بدون دست داشتن آغا و اغا زاده محاله. وای به حال روزی که اخوند منبر نشین نشست پشت میز ریاست
  1
  31
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  kasa-123 - وین، اتریش

  یکی از فاسدترین نظام‌های روی کره زمین هست.این به اصطلاح نظام آخوندی.حتی در زمان قاجار اینقد فساد نبوده.
  2
  31
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  70 کارتن خواب 7 میلیارد دلار به عبارتی هر کاتن خوابی یک میلیارد دلار به افرادی که در حاشیه زندگی میکنند اختصاص یافته رئیس بانک مرکزی مردم را احمق فرض نموده در صورتیکه برای پرداخت وام ازدواج کلی مدرک شناسایی و تضمین های مختلف در یافت میکنند و در آخرهم به خیلی ها به دلایل متناسب نبودن مدارک و یا معتبر نبودن ضامن به تهانه های گوناگون از پرداخت امتنا ءمیورزند .
  2
  23
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tonny15152 - بیرمنگام، انگلستان

  تا دیروز میگفت آقازاده ها چپاول کردند و بردند نمیشه ازشون پس گرفت حالا میگه اینا کارتن خواب بودند تا بلکه ماست مالی شه این ۷میلیارد
  1
  24
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  اگر فراموش نکرده باشم .همیشه می‌‌گفتی‌. شاه پول ملت را الکی‌ خرج سلاح می‌‌کرد. یک دفعه یادت آمد. که اینقدر بد هم نبود. می‌‌دانستی. که سهام شرکت کروپ آلمان را به اسم ملت ایران خرید؟ %۶۰ آن را ؟ می‌‌دانی بنی صدر با آن چکار کرد؟ مغز متفکر اقتصاد اسلامی ؟ زمان جنگ با ۱۰۰۰ کامیون جنگی شرکت من عوض کرد. می‌‌دانستی. فقط در یک نقطه جهان ایران و آمریکا دکل نفتی‌ مشترک دارند . در دریأ مانش. به اسم ملت ایران آن را خرید. هر چند که دیگر پولی‌ به حساب ایران وارز نمی‌‌شود.در بانک انگلیسی به حساب ملت ایران. ولی‌ بد نیست. این چیزی که گفتی‌. به قول برادر لر. یه مل از خرس بکنی غنیمت است. یه مل یعنی‌ .یک دانه پشم :)
  3
  8
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  شاید تلاشی مأیوسانه برای برانگیختن حس ترحم، و یا شاید پوزخندی به مصائب یک مردم نجیب و مظلوم، بله، ادرس گورخواب ها تلاشی است از این دست، چون واقعیت این است که گورخواب های نامبرده مجازی بوده اند و اصلا وجود خارجی ندارند.
  1
  9
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  کمتر اراجیف ببافید،خودتان خوب میدانید که پشت این ماجرا کدام زالو و زالوزاده میباشد
  1
  7
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. عموی آلمان نشین شما باید بهتر راجع به سهام بدانی! 60 درصد نبوده 25.4 درصد بوده که شاه خریده و بگفته عالیخانی وزیر اقتصاد سابق این سهام هنوز هم متعلق به ایران هست ولی وضعیت نامعلوم دارد
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.