فرماندار نجف‌آباد: زن دوچرخه‌سوار بی‌حجاب بازداشت شد

 تصویری از ویدئوی زن دوچرخه‌سوار که روز دوشنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.مجتبی راعی، فرماندار نجف آباد، روز سه‌شنبه ۲۹ مهر از بازداشت زنی خبر داد که روز دوشنبه ویدئوی دوچرخه‌سواری او در این شهر منتشر شده بود.

فرماندار نجف‌آباد اقدام این زن را که هنگام دوچرخه‌سواری در میدان اصلی این شهر بدون حجاب بود، «هنجارشکنی و توهین به حجاب اسلامی» توصیف کرده است.

به گفته آقای راعی، امروز در شهر نجف‌آباد «تجمع خودجوش اعتراضی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی» توسط مردم در اعتراض به دوچرخه‌سواری این زن برگزار می‌شود.

مشخص نیست اگر این تجمع «خودجوش مردمی» است، چرا ارشدترین مقام دولتی شهرستان نجف‌آباد اقدام به اطلاع‌رسانی درباره آن کرده است.

ویدئوی دوچرخه‌سواری این زن روز گذشته بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت. بسیاری از کاربران با اشاره به بافت مذهبی و سنتی شهرستان نجف‌آباد از این رویداد ابراز تعجب کردند.

دوچرخه‌سواری زنان در ایران طی دو دهه گذشته همواره یکی از مشکلات بحث‌برانگیز اجتماعی بوده است و علیرغم درخواست‌های اجتماعی بسیار، حکومت ایران کماکان با آزادی دوچرخه‌سواری زنان در معابر عمومی مخالف است.

در سال‌های اخیر همچنین حضور بدون حجاب در معابر عمومی که در مواردی مانند دختران خیابان انقلاب بازتاب جهانی یافت، نیز به یکی از سوژه‌های مهم رسانه‌ای و اجتماعی تبدیل شده است.
+15
رأی دهید
-119

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  مرتیکه بی ناموس چرا در پیدا کردن مزدوران اسید پاش اصفهان اینقدرقاطع نبودید؟.. به اون شرف نداشته تون.
  3
  120
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  سبک زندگی،فرهنگ و دین مزخرف عربی رو بزور میخوان به مردمی متفاوت اجبار کنند.در طول سالها عده ای قبولش میکنند با تغییر دادن و شبیه تر کردنش به فرهنگ خودشون و بخاطر ترس و نیاز به خدا و نیروهای غیبی،ولی در نهایت این فرهنگ و دین عقب مانده و وحشی با این سرزمین نا سازگار هست و بیرون میره.
  3
  74
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  واقعا شرم به این حکومت داعشی که تو قرن ۲۱ بانوان را بخاطر دوچرخه سواری بازداشت میکنند و خاک بر سر مردی که با دوچرخه سواری تحریک میشود
  2
  76
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این ثابت میکنه پیدا کردن و گرفتن مردم کاری نداره برا شما فقط کی را باید گرفت و کی را باید گذاشت با میلیاردها پول دزدی راحت زندگی کنه مهمه
  2
  71
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش

  اسلام ناب محمدی از نوع شیعه آخوندیش کاملا به خطر افتاده.میلیاردها دلار خودشون و بچه هاشون دزدی میکنن آب از آب تکون نمیخوره دو تا بدبخت هم میگیرن میارن تو تلویزیون میگن دزد رو گرفتیم.ملت رو خر فرض کردن.بعد یه نفر میخواد سرش باد بخوره کل پلیس و سپاه رو بسیج میکنن برای دستگیرش.ننگ بر این نظام فاسد آخوندی.
  3
  53
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  دوچرخه‌سواری برای باحجابش هم مناسب نیست بخاطر زینش. زن فقط باید ترک موتور بشینه، اونم از بغل که پاها همینطور جفت بمونن.
  76
  14
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
  ۶۰
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  مجتبی راعی، فرماندار نجف آباد، : تا زمانیکه افرادی چون شما با افکار پوسیده و کپک زده مربوط به 1500 سال پیش در راس امور قرار دارین وضع ایران همین است
  4
  46
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  فتح خیبر کردید به شکرانه آونگون خودتان را واکس بزنید!
  3
  37
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خوب خیالمون راحت شد که امنیت به جامعه برگشت. مچکریم سردار! فقط به مادر سلام بنده رو ابلاغ بفرمایید
  7
  49
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  نظام اخوندی زورش به زنها خوب میرسد !
  3
  24
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
  ۳۸
  rahjoo - مازندران، ایران
  لاشه جمهوری اسلامی دیگه توان مقابله نداره.کی میخوایم بفهمیم
  4
  23
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. میگم فاطی!. این سجده نماز رو هم یه فتوا بده!. یه جورایی ضایع نیست؟. یا بدت نمیاد و یواشکی دید هم میزنی
  3
  30
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  خیلی جالبه یکجا به زور می خواند حجاب سر مردم بگذارند و در جای دیگر به زور حجاب از سر مردم بردارند.
  11
  4
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  لعنت بر هرچی که ضدِ آزادیِ انسان باشه . به امید اون روزگارانی که نسل های آینده مون چیزی به نامِ تبعیض جنسیتی و دیکتاتوری و حجاب اجباری رو فقط توی فاضلابِ تاریخ ببینن . پاینده ایران❤❤ جاوید شاه
  3
  16
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. باید به زور ور دارن که به این روز نیفته.مثل غده سرطانی باید جلوی رشد این جور اعتقادات ضد بشری رو‌گرفت تا پخش نشه.همونجور که رضاشاه و همینطور آتاتورک سعی کردن اینکار رو‌کنن و به موفقیتهایی هم رسیدن،
  4
  13
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]. زور و اجبار تاثیر منفی رو جامعه و مردم داره. احساسات مردم رو تحریک می کنه و جنجال به دنبال داره. حال می خواهد هر اجباری باشد.
  8
  8
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. مزدور ..... دائم در فکر لنگ و پا و نواحی هستی . حداقل برای حفظ حرمت اربابت در این مورد دست از این حرفهای ....بردار و اگر اربابان تو بدانند تو عاقل هستی و ....داری قطعا عذر تو را خواهند خواست بدلیل ....تو را استخدام کردند . تحمیق کردن مردم کار آخوند اشت
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۲
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. وقتی اعتقاد و باوری شخصی و بی آزار باشه بله،ولی وقتی اعتقاد و باوری خطرناک و مسری هست و توانایی و اصرار به مزاحمت برای دیگران داره باید با زور از بین بردش،همونطور که اجازه نمیدن یک قبیله بومی رسم آدمخواری رو انجام بده،یا یک فرقه ای شاید عقیده اش این باشه لخت مادرزاد تردد کنن و...در این مورد هم این دین آزادی دیگران رو قبول نداره و بزور رسم و رسومش رو به همه تحمیل میکنه.ذاتش این هست وقتی آزاد بگذارن نتیجش سر بریدن معلم در فرانسه و هزار مورد دیگه که میبینیم میشه.چون دین شخصی ای نیست.
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
  ۵۳
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  دوستان واسه این (فاطی زهرأیی) وقت نذارید این یک افغانی که آمده اینجا تا بخوایم آدمش کنیم عصر یخبندان شده
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
  ۲۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک::]. تو خودت رو به چرت درازگوشی زدی و نمیخوای از رؤیا برخیزی. همین دوصد سال پیش ایران جزئی از خاک پاک افغانستان بود. امام علی ع در وصف یاران مهدی عج فرموده است که «او، از یارانش بیعت می‌گیرد و «ایشان، یک‌دل و هماهنگ هستند». از 313 نفر یاران عده‌ای هم از افغانستان می‌باشند. این شخص در خبری تهدید و گفته کرده که قصد نوشابه پاشی بر من دارد. اصلا خوش ندارم که این قسم بخوای تهدیدم کنی.
  14
  1
  ‌چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
  ۵۳
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. من نگفتم که میپاشم گفتم چنان کنم که تا کابل یک پا دوان دوان روان شوی
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
  نظر شما چیست؟