تصاویر محمدرضا شجریان شبانه از بیلبوردهای همدان پایین کشیده شد

گزارش‌ها حاکی است که تصاویر محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران، شبانه و بدون اجازه شرکت مجری طرح از روی بیلبوردهای شهر همدان جمع‌آوری شده است.

این در حالی است که به نوشته خبرگزاری ایسنا، دست‌کم هشت روز به پایان تاریخ مجوز نمایش بیلبوردها مانده بود.

پیش از این تصور می‌شد که پایین کشیدن بنرهای محمدرضا شجریان از روی بیلبوردهای همدان به دستور شهرداری این شهر انجام گرفته باشد اما معاون خدمات شهری شهرداری همدان در مصاحبه با ایسنا اظهار داشت، این تصمیم هیچ ارتباطی به شهرداری همدان ندارد.

وحید علی‌ضمیر تاکید کرد که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان مجوز نصب این بنرها را صادر و بعد هم باطل کرده است و خود این ارگان باید پاسخ‌گو باشد.

او همچنین توضیح داد که اگرچه «شهرداری صاحب سازه است» اما «محتوای تبلیغات هیچ ارتباطی به شهرداری ندارد» و در نهایت، این کانون‌های تبلیغاتی هستند که باید درباره محتوای آگهی‌ها از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرند.

خبر جمع‌آوری ناگهانی تصاویر این هنرمند فقید ایران از سطح شهر همدان در حالی منتشر می‌شود که پنج‌شنبه گذشته نیز مراسم هفتمین روز درگذشت او در تهران، به رغم دریافت مجوز و بدون اطلاع قبلی به برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان لغو شد.

قرار بود مراسم بزرگداشت محمدرضا شجریان در پردیس سینمایی شهرک غرب برگزار شود اما تنها چهل دقیقه پیش از شروع مراسم، خبر لغو آن اعلام شد و بسیاری را غافلگیر کرد.

محمدرضا شجریان روز ۱۷ مهرماه پس از سال‌ها بیماری، در ۸۰ سالگی درگذشت و پیکر او روز ۱۹ مهر در توس در کنار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شد.

مراسم نماز میت در تهران و خاکسپاری در توس نیز با جمعیت اندکی از نزدیکان و دوستداران وی برگزار شد و علت ممانعت از برگزاری مراسم بزرگ، نگرانی از شیوع گسترده ویروس کرونا اعلام شد
+31
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تمام این ها بازی های حکومتی هست تا از این قران و نوحه و سرود خوان چهره ی قهرمان ملی بسازند و گر نه تا لحظه ی اخر عمرش از رانت دولتی استفاده میکرد و تمام مخارج خوابیدن حدودا 4 ساله ی او را در بیمارستان دولت روحانی پرداخت کرده است (رجوع بفرمائید به سخنان دکتر داروسازی جناب سروش در باره ی شجریان)
  21
  22
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
  ۶۳
  abdorahimi - تهران، ایران
  وقتی حکومت با اصل شجریان مخالفت کرده همینم که یک هفته بیلبوردهایش را گذاشته بماند جای شکر گزاری دارد
  19
  3
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
  نظر شما چیست؟