روزنوشت‌های رهبری؛ گریه ناقصی داریم!

 علی خامنه‌ای در نشست ویژه بیت برای رفع مشکل گریه!طنزنوشته‌ای از جلال سعیدی:

بیت گزارش داده که این آقای اون، رهبر کره شمالی، اخیراً کمی برای مردمش گریه کرده و مردم هم برای او گریه کرده‌اند و فضای معنوی خاصی بین این برادر انقلابی و همکار جوان ما و مردمش شکل گرفته. گفتیم اگه بنا به گریه کردن باشد که ما یک عمر است داریم اشک مردم‌مان را درمی‌آوریم.

با وجود این، آقای محمدی گلپایگانی اصرار داشت که برای مصلحت نظام هم که شده، یک بار دیگر مردم را بگریانیم. اعلام کردیم در این وضعیت قرنطینه گریه ناقصی داریم و از راه دور حس‌مان درست از آب درنمی‌آید. آقای وحید پیشنهاد کرد مثل استادیوم‌های اروپایی صدای گریه امت شهیدپرور را در محل قرنطینه ما پخش کنند و ما هم حرف‌های حزن‌انگیز بزنیم تا مشکل حس برطرف شود.

آقای دکتر ولایتی آمده بود و در مورد انتخابات آمریکا کسب تکلیف می‌کرد. گفتیم یک سری اقلام حمایتی مثل برنج و روغن و سوهان و گز و تصاویر حاوی لبخند پدرانه رهبر کبیر انقلاب (یعنی ما) برای ستاد این یارو بایدن بفرستند تا اعضای ستاد تبلیغاتی‌اش کمی روحیه بگیرند و بیشتر تبلیغ بکنند.

دکتر ولایتی ضمن تقدیر از این پیشنهاد بسیار داهیانه ما گفت احمدی‌نژاد پیغام داده اگر لازم است، نظام عکس زن و بچه‌ کاندیداهای آمریکایی را جایی نشان بدهد، او با کمال میل حاضر است اقدام کند. گفتیم فعلاً تمرین کند، اگر لازم شد، خبرش می‌کنیم.

به دکتر ولایتی گفتیم حالا که تا این‌جا آمده، یک فشار خون از ما بگیرد، که گرفت و با چشمانی اشکبار گفت به نیت چهارده معصوم چهارده روی هشت است که احتمالاً هشتش هم به مناسبت سالگرد شهادت امام هشتم شیعیان است.

دقایقی بر اعضای بیت احساسات پاک انقلابی و مذهبی حاکم بود و چند نفر را که خیلی تحت تأثیر این تقارن زیبا قرار گرفته بودند، روی دست به بیمارستان منتقل کردند.

دکتر نمکی وزیر بهداشت ملاقات داشت. ایشان از وضع کرونای مقام معظم رهبری (یعنی ما) گزارش داد و اعلام کرد سیاست‌های کشور در زمینه عدم ابتلای رهبری به ویروس منحوس کرونا بسیار موفقیت‌آمیز بوده و ما به مرحله‌ای رسیده‌ایم که می‌توانیم این سیاست را به رهبرهای کشورهای دیگر هم صادر کنیم.

در ادامه اندکی به خاطر مظلومیت ولی امر مسلمین جهان (یعنی ما) نوحه خواند و گریه کرد و در نهایت هم گزارشی از واکسن کرونایی که ساخته‌اند و روی میمون امتحانش کرده‌اند، داد.

پرسیدیم میمونی که رویش واکسن را امتحان کردیم چه واکنشی نشان داد؟ ایشان گفت میمون مربوطه بعد از گرفتن واکسن بسیار سرحال است و فقط چون حس بویایی و چشایی‌اش در اثر واکسن از بین رفته، چندبار نواحی حساس همکاران خدوم ما در بخش واکسن‌سازی را به جای موز گاز گرفته.

گفتیم خوب موزش را بیشتر کنید. اشک در چشمانش جمع شد و گفت ساعت‌‌ها بحث علمی و کارشناسی دانشمندان ما در بخش واکسن‌سازی در برابر این جمله بسیار علمی و داهیانه معظم‌له (ما را می‌گوید) به پشم‌ بزی بیش نمی‌ماند. کمی بر سرش دست نوازش کشیدیم تا راضی به رفتن بشود.

مسئول استفتائات بیت مقام معظم رهبری (یعنی بیت خود ما) یک سری استفتای جدید آورده بود تا پاسخ بدهیم. یک سؤال در بحث خیارات بود که گفتیم به شرط عدم تحقق غرض ذوالخیار قبول اقاله مشروط کنند و نمک بزنند باهم بخورند.

سؤال بعدی در مورد لایک کردن عکس زنان بی‌حجاب در فضای مجازی بود که گفتیم به شرط این‌که از چانه‌گاه تا حد ترخص پایین نرود مجاز است، و بیشتر از آن هم باید خودمان ببینیم تا کجا رفته، بعد نظر بدهیم و احتیاط واجب آن است که مؤمنین چندبار به قصد قربت ریفرش کنند.

سؤال دیگر این بود که آیا استفاده بانوان از لنز رنگی به شرطی که رنگ لنزش شبیه رنگ خود چشم باشد مجاز است؟

فرمودیم مثل جوراب رنگ‌پا که نعوذبالله رنگ پاست، این هم می‌تواند موجبات تحریک مؤمن را فراهم کند و جایز نیست مگر برای انداختن ترس در دل دشمنان که آن‌گاه بانوان می‌توانند از رنگ‌های غیرمتعارفی مثل قرمز جیغ یا سفید یخچالی برای رنگ لنز چشمشان استفاده کنند که در آن صورت ثواب هم دارد
+22
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.