فرود اضطراری گوسفند‌ها در فرودگاه خمینی

تسنیم : هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درباره فرود اضطراری هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ حامل دام زنده و تعمیر آن توسط متخصصان ایرانی اطلاعیه‌ای صادر کرد.
به گزارش تسنیم، اطلاعیه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است.

هواپیمای باری ۷۴۷ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" که با محموله دام زنده از کشور ترکیه عازم یکی از کشور‌های حاشیه خلیج فارس بود، به دلیل نقص فنی در قسمت موتور مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه امام خمینی شد.

پس از فرود اضطراری هواپیما و به دلیل عدم وجود هواپیمای جایگزین، با همت کارکنان معاونت مهندسی و تعمیرات، با وجود مشکلات ناشی از تحریم و تقارن این اتفاق با تعطیلات آخر ماه صفر، در کمتر از سه روز و به‌صورت شبانه‌روزی، جابه‌جایی موتور هواپیما از فرودگاه امام خمینی (ره) به فرودگاه مهرآباد واحد مهندسی و تعمیرات، صورت گرفت که با روحیه‌ای جهادی، این کار که حداقل ۱۲ روز کاری زمان می‌برد، در کمتر از ۳ روز پایان پذیرفت.

تلاش بی‌نظیر مهندسان و تکنسین‌های مهندسی و تعمیرات، در کنار کارکنان زحمتکش هما در فرودگاه امام خمینی ، خدمات فرودگاهی و حراست، بار دیگر غیرت ایرانی اسلامی همراه با همکاری، یک‌دلی، تعصب، ایمان، تعهد و تخصص را به منصه ظهور گذاشت تا بار دیگر "ما می‌توانیم" را به جهانیان به اثبات برساند.
+23
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  تو اون روحت خمینی.
  3
  60
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۲
  ۵۳
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  [::Vejdanebidar - آمستردام، هلند::]. گل گفتی ولی کم گفتی اصل خبر ۲ خط تعریف و تمجید ۸ خط حالا باید دید چند تا گوسفند رو کش رفتند
  0
  25
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  مگه این خدمات طبق قوانین بین المللی نیست؟ چنان تملق و چاپلوسی کرده و چه منتی که نداده.باز خوبه خود هواپیما مال هما بوده. مشکل اینه عتیقه های هما رو تو هیچ کشوری تعمیر نمیکنن چون اونقدر قدیمیه از رده خارجه. با ۷۴۷ یه بار رفته بودم شیراز. از اصفهان به شیراز. خدا شاهده صندلی تکون میخورد. مثل گهواره.
  0
  11
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این عکس منو به یاد مردم ایران میاندازه بی تفاوت بی غیرت ترسو دیگه چیزی نمونده که بخوای از دست بدید
  4
  16
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
  ۴۸
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند
  [::تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک::]. راست میگی کم اومدم هاها
  1
  10
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  بابا اینکه فرود اضطراری بیت رهبریه!
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  چند وقت پیش سوار هواپیما شدم موقع پیدا کردن صندلی یکی از پشت سر هی هل میداد باهاش دعوام شد. بلند بلند گفتم که همه بشنوند که گوسفندها هم میخوان از آغل خارج بشند همدیگر رو هل نمیدند شما از گوسفند کمترید...حقیقت اینه که این گوسفندها لیاقتشون از بعضی مردم ما بیشتر هست کوچکترین حرف بد به کسی نمیزنند عمل بدی انجام نمیدند سرشون توی کار خودشون هست.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  این 747 ها بیشتر از چهل سال عمر دارند احتمالا غیر قانونی هم پرواز میکنند بغیر از گوسفند هم کسی نمیره سوارشون بشه چون خیلی خطرناک هست برای همین هم نقص فنی پیدا کرده!!!
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  این همون هواپیمای خمینی که آمد و اون گوسفندها هم استقبالش
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
  نظر شما چیست؟