حکایت اسیر حوثی که پس از آزادیش فهمید همسر او با برادرش ازدواج کرده است

العربیه :هائل عبدالله حسین محمد طلان 28 ساله یکی از اسرای شبه نظامیان حوثی که دو روز پیش در راستای روند مبادله اسیران که تحت نظارت سازمان ملل و صلیب سرخ بین دولت قانونی یمن و شبه نظامیان حوثی انجام شد، توسط دولت قانونی آزاد شد، این اسیر اما پس از آزادی متوجه شد که همسر او با یکی از برادرانش ازدواج کرده است. دلیل این حادثه اطلاع رسانی غلط حوثی‌ها در باره آمار قربانیان و سرنوشت آنها در جنگ بوده است. رسانه‌ها و مراکز اطلاع رسانی حوثی‌ها از سوی بسیاری از یمنی‌ها به نشر اکاذیب و اخبار نادرست متهم‌ است.

حوثی‌ها در سال 2017 به خانواده هائل عبدالله حسین، گفته بودند که فرزندشان در بمباران هوایی در استان حجه کشته شد این درحالی که او توسط ارتش ملی یمن اسیر شده بود.

هادی وردان، وکیل و عضو کمیته ملی رسیدگی به اتهامات نقض حقوق بشر در استان حجه در تماس با العربیه گفت: «هنگامی که هائل به صنعا رسید به او اطلاع دادند که همسرش با برادر وی که در صفوف حوثی‌ها با دولت قانونی می‌جنگد، ازدواج کرده است».

البته این تنها هائل حسین نیست که به دلیل اطلاعات نادرست حوثی‌ها با چنین مشکلی روبرو شده است بلکه در نوامبر 2019، چنین ماجرایی با یکی دیگر از اسرای حوثی به نام عبدالله محمد عبدالله المثنی از استان حجه اتفاق افتاد. او نیز در چارچوب توافق مبادله زندانیان و اسرا میان دولت قانونی و حوثی، هنگامی که از خاک سعودی به صنعا انتقال داده شد، در فرودگاه صنعا، ناگهان با شگفتی متوجه شد که همسرش با برادرش ازدواج کرده و صاحب یک فرزند شدند. حوثی‌ها به خانواده عبدالله هم دروغ گفته بودند و حتی جنازه‌ای دیگری را به خاک سپرده و به آنها اطلاع دادند که این جنازه عبدالله است.

این وکیل و عضو هیئت بررسی موارد نقض حقوق بشر گفت:« بیشتر اسیران حوثی که دولت قانونی یمن آنها را در توافق اخیر آزاد کرد توسط شبه نظامیان حوثی بازداشت شده و به اتهامات واهی مانند جاسوسی یا غیره هنوز در بازداشت‍گاههای حوثی‌ تحت شکنجه و بازوجی قرار می‌گیرند».

او افزود:«این سرنوشت اغلب کسانی که در کنار حوثی‌ها می‌جنگند. آنها همسران اسرای شان را مجبور به ازدواج می‌کنند و فرزندان کودک کشته شدگان را به جبهه جنگ می‌فرستند»
+22
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  pull.over123 - تهران، ایران
  العربیه شکر خورده! چند ساله هیچ غلطی نکردید الان با این خبرا چیو میخواین ثابت کنید ؟
  16
  6
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  زنه نه بدرد این برادر میخوره نه بدرد ان برادر
  2
  3
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  شد بازار مشترک ...دوبرادر باجناق شدند...خخخ
  1
  3
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  چطور آدم اصلا باید دلش بیاد زن داداشش رو بگیره؟ اون مثل خواهرت هست بدبخت مگه زن توی جامعه قحطه؟ خوب برو یکی دیگه رو بگیر
  1
  11
  ‌سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
  نظر شما چیست؟