الیور استون: دیگر فیلم سینمایی نمی‌سازم

دویچه وله :الیور استون، کارگردان بنام و موفق آمریکایی، اعلام کرد که دیگر فیلم سینمایی نخواهد ساخت. او که در کارنامه خود جوایز متعددی را به ثبت رسانده، همچنین گفت که قصد همکاری با شبکه‌های تلویزیونی یا رسانه‌های جاری را نیز ندارد.

الیور استون، کارگردان صاحب‌نام آمریکایی، بدون شک یکی از بحث‌برانگیزترین فیمسازان هالیوود محسوب می‌شود.

این کارگردان ۷۴ ساله در گفت‌وگویی با روزنامه آلمانی آگسبورگر آلگماینه گفته است، دیگر قصد ساختن فیلمی سینمایی را ندارد، اما همچنان به ساخت فیلم‌های مستند علاقمند است.

از جمله ویژگی‌ها و تخصص‌های الیور استون پرداختن به کابوس‌های آمریکا و آمریکاییان است؛ از جنگ ویتنام گرفته تا فاجعه یازدهم سپتامبر.

او در مصاحبه با این نشریه آلمانی گفته است که "به اندازه کافی" فیلم‌های سینمایی ساخته‌ و برای این کار انرژی زیادی صرف کرده است.

استون افزوده است: «برای آنکه فیلمی بسازی، باید یکی دو سال از عمرت را صرف این کار کنی. من دیگر انگیزه‌ای ندارم».

این کارگردان آمریکایی تصریح کرد که دیگر در پی چالشی در این عرصه نیست و نمی‌خواهد فقط "صرف فیلم ساختن" فیلم بسازد.

استون خاطرنشان کرد که در حال حاضر موضوعی هم وجود ندارد که واقعا توجه او را به عنوان سوژه فیلم جلب کرده باشد. او اضافه کرد که تمایلی به همکاری با شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌های جاری (مانند نت‌فلیکس) را هم ندارد.

در کارنامه الیور استون افتخارات زیادی از جمله جوایز اسکار به ثبت رسیده است. فیلم‌های "جوخه"، "متولد چهارم ژوئیه"، "قاتلین بالفطره" و "مرکز تجارت جهانی"، از جمله آثار معروف او هستند.
+2
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  گور بابات که دیگه نمیسازی.تو فیلم ۱۶۵ میلیون دلاری اسکندر هزار دروغ و ناروا به ایرانیها نسبت داد. مثلا عین دیالوگه پارسیان پسرهای نابالغ را برای لذت جنسی خود استفاده میکنند . (مکالمه ارسطو و شاگردانش) یا شاهدخت رکسانا یک فاحشه سیاهپوست تصویر شده بود یا ایرانیان را بربرها در تمام فیلم خطاب میکرد و چقدر مقدونیها متمدن هستند و پارسها وحشی و باید کودکان را از خانواده جدا و آموزش صحیح یونانی ببینند (اصلا مقدونیه در آنزمان ربطی به یونانیان نداشت). یا اولش میگه اسکندر بردگان رو از یوغ پارسها آزاد کرد!؟
  1
  5
  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.